Czy dom z drewna wart jest swojej ceny?

Czy dom z drewna wart jest swojej ceny?
Czy dom z drewna wart jest swojej ceny?

Mimo, że cena domów z drewna jest zbliżona do murowanych, to nie są jeszcze tak popularne w Polsce, jak zagranicą. Niektórzy uważają je nawet za luksus.

Obecnie można znaleźć wiele firm, które stawiają takie konstrukcje ze specjalnych szkieletów. Najczęściej są one zrobione z naturalnego tworzywa. Cena takiego domu z drewna jest niższa niż tradycyjnego czy z bali. W Polsce mieszkania budowane są z myślą o tych, którzy będą mieszkać tam po nas, czyli dzieciach czy wnukach. Naturalne materiały w przekonaniu niektórych są słabej jakości, dlatego mają oni tak wiele wątpliwości. Domy drewniane oparte na konstrukcji szkieletowej nie każdemu wydaje się na tyle trwała, co tradycyjna cegła.

W jaki sposób ustalana jest cena domów z naturalnego drewna?

Ceny domów z drewna uzależnione są od wybranego przez nas projektu. Wpływa na to ma jego wielkość, ilość pięter, pomieszczeń czy kształt całej konstrukcji. Warto zainwestować w solidne fundamenty oraz dach, ponieważ te elementy są najistotniejsze, podczas budowy. Zmniejszyć cenę domu z drewna można dopiero na poziomie wykończenia. Przed zakupem należy zapoznać się ze szczegółami ceny domów z drewna, ich wadami i zaletami (więcej na http://www.altbud-domy.pl/cennik-domow).

Wady i zalety domów z drewna

Domy z drewna, jak każde mają swoje wady i zalety, z którymi warto zapoznać się przed planowaniem tak dużej inwestycji. Plusem zdecydowanie jest materiał. Drewno należy do tworzyw ekologicznych, służących człowiekowi od najdawniejszych czasów. Wbrew ogólnej opinii jest ono bardzo solidne i odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Warto podkreślić, że czas ich budowy to zaledwie kilka tygodni. Budowa konstrukcji domu ogranicza się do montażu paru elementów, łączonych na gwoździe i metalowe łączniki. To ogromna zmiana w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami. Ściany są lekkie, a ich rozmiar ograniczony do minimum. Jednak to nie ujmuje im ciepła czy bezpieczeństwa, ponieważ są wypełnione specjalną izolacją cieplną, co pozwala ograniczyć ich grubość. Dodatkowo cena domów z drewna jest dużo niższa, niż murowanych.Jedyną wadą może być fakt, że całą konstrukcję trzeba zaimpregnować i sezonowo odświeżać.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zdrowe i sprawne mięśnie kegla to podstawa!
Każda kobieta pragnie zachować dobre zdrowie oraz sprawność...
piątek, Maj 25, 2018 - 10:34
Nike Air Max Zero – przodek i potomek butów na poduszkach
Zazwyczaj mówiąc o pierwszym modelu z kolekcji Nike Air Max,...
piątek, Maj 25, 2018 - 08:29
Najczęstsze błędy w bieganiu
Wraz z nadejściem wiosny, okoliczne parki i ulice coraz częś...
czwartek, Maj 24, 2018 - 14:12
Domowe środki czystości: czy mogą nam zaszkodzić?
W obecnych czasach utrzymanie w domu porządku i czystości be...
czwartek, Maj 24, 2018 - 10:11

  

Reklama