Czy dom z drewna wart jest swojej ceny?

Czy dom z drewna wart jest swojej ceny?
Czy dom z drewna wart jest swojej ceny?

Mimo, że cena domów z drewna jest zbliżona do murowanych, to nie są jeszcze tak popularne w Polsce, jak zagranicą. Niektórzy uważają je nawet za luksus.

Obecnie można znaleźć wiele firm, które stawiają takie konstrukcje ze specjalnych szkieletów. Najczęściej są one zrobione z naturalnego tworzywa. Cena takiego domu z drewna jest niższa niż tradycyjnego czy z bali. W Polsce mieszkania budowane są z myślą o tych, którzy będą mieszkać tam po nas, czyli dzieciach czy wnukach. Naturalne materiały w przekonaniu niektórych są słabej jakości, dlatego mają oni tak wiele wątpliwości. Domy drewniane oparte na konstrukcji szkieletowej nie każdemu wydaje się na tyle trwała, co tradycyjna cegła.

W jaki sposób ustalana jest cena domów z naturalnego drewna?

Ceny domów z drewna uzależnione są od wybranego przez nas projektu. Wpływa na to ma jego wielkość, ilość pięter, pomieszczeń czy kształt całej konstrukcji. Warto zainwestować w solidne fundamenty oraz dach, ponieważ te elementy są najistotniejsze, podczas budowy. Zmniejszyć cenę domu z drewna można dopiero na poziomie wykończenia. Przed zakupem należy zapoznać się ze szczegółami ceny domów z drewna, ich wadami i zaletami (więcej na http://www.altbud-domy.pl/cennik-domow).

Wady i zalety domów z drewna

Domy z drewna, jak każde mają swoje wady i zalety, z którymi warto zapoznać się przed planowaniem tak dużej inwestycji. Plusem zdecydowanie jest materiał. Drewno należy do tworzyw ekologicznych, służących człowiekowi od najdawniejszych czasów. Wbrew ogólnej opinii jest ono bardzo solidne i odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Warto podkreślić, że czas ich budowy to zaledwie kilka tygodni. Budowa konstrukcji domu ogranicza się do montażu paru elementów, łączonych na gwoździe i metalowe łączniki. To ogromna zmiana w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami. Ściany są lekkie, a ich rozmiar ograniczony do minimum. Jednak to nie ujmuje im ciepła czy bezpieczeństwa, ponieważ są wypełnione specjalną izolacją cieplną, co pozwala ograniczyć ich grubość. Dodatkowo cena domów z drewna jest dużo niższa, niż murowanych.Jedyną wadą może być fakt, że całą konstrukcję trzeba zaimpregnować i sezonowo odświeżać.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Androgenowe wypadanie włosów - leczenie
Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów oka...
piątek, Październik 20, 2017 - 15:20
Pożyczka pozabankowa nie musi być droga!
Firmy pożyczkowe prowadzą działalność komercyjną i udzielają...
piątek, Październik 20, 2017 - 14:05
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama