Piętrowy czy parterowy? Idealny dom dla rodziny z dziećmi

Piętrowy czy parterowy? Idealny dom dla rodziny z dziećmi
Piętrowy czy parterowy? Idealny dom dla rodziny z dziećmi

Dom piętrowy czy parterowy – to jeden z największych dylematów rodzin z dziećmi, które szukają miejsca idealnego. Każde z tych rozwiązań posiada zalety, z obu młodzi rodzice mogą być zadowoleni. Warto jednak dostosować wybór do swoich indywidualnych potrzeb.

Dom parterowy – idealny dla rodzin z małymi dziećmi

Domy parterowe polecane są przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi. Brak kondygnacji zmniejsza ryzyko potknięcia się dziecka na schodach i znacznie ułatwia komunikację pomiędzy poszczególnymi częściami domu. Jest to też rozwiązanie pozwalające na stworzenie dużej, otwartej przestrzeni z wydzielonymi strefami.

Projekt domu Kate I BBG1034

W takim domu warto łączyć ze sobą pomieszczenia – powinny one być przejściowe, np. kuchnia połączona z jadalnią, a ta z salonem i wyjściem na taras. To rozwiązanie nie tylko dodaje wnętrzom lekkości i optycznie je powiększa, ale także przyspiesza przechodzenie z jednego miejsca w drugie oraz pozwala na lepszą komunikację i kontrolę nad tym, co robią niesamodzielne jeszcze pociechy. Decydując się na budynek jednokondygnacyjny warto zastanowić się także czy w przyszłości nie będziemy chcieli powiększyć rodziny bądź czy nie zamieszkają z nami osoby starsze.

Dom piętrowy – wygoda i komfort dla dużej rodziny

Projekty domów piętrowych są polecane dla dużych rodzin, którym zależy na komforcie, zachowaniu swobody i prywatności dla każdego z domowników. Parter może służyć jako część wspólna, integracyjna, do której będą mieli dostęp także goście. Z kolei u góry będą znajdowały się sypialnie, garderoby i łazienki domowników.

Projekt domu Karo BSE1115

Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto zadbać o to, by każdy z mieszkańców miał swoją prywatną przestrzeń. Ilość pokoi należy zatem dostosować do liczby osób przebywających w domu. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które potrzebują spokoju do nauki i swojego miejsca do zabawy. Również rodzice docenią fakt istnienia miejsca, w którym mogą odpocząć lub w skupieniu zająć się pracą.

Domy piętrowe sprawdzą się szczególnie na niewielkich działkach. Pozwalają na uzyskanie dużej przestrzeni użytkowej, bez konieczności zabudowywania całej powierzchni na działce. Pozostałe miejsce na niej można wykorzystać na ogród, taras, lub nawet… basen!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
 14 listopada- Światowy Dzień Chorych na Cukrzycę
Niezdrowy styl życia, nieprawidłowa dieta, nadmiar kalorii,...
środa, Listopad 14, 2018 - 09:25
Idealnie nawilżona skóra z L’Oréal Hydra Genius
Problem zbyt suchej skóry jest dość powszechny. Wpływ na jej...
wtorek, Listopad 13, 2018 - 14:15
Eko pielęgnacja włosów równie skuteczna jak tradycyjna? To możliwe!
Bardzo silnym światowym trendem rynkowym jest naturalność i...
poniedziałek, Listopad 12, 2018 - 12:49
FLO w obliczu wyzwania - pranie podczas roku szkolnego
Każdy na pewno ma w domu taką rzecz, która zaplamiła się i n...
piątek, Listopad 9, 2018 - 10:13

  

Reklama