Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić

Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić

W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje miejsce, swój kąt, w którym może się na chwilkę odciąć, wyciszyć, zrobić coś dla siebie. Ale... nie może też zabraknąć wspólnych przestrzeni, miejsc, w których będzie można porozmawiać, podzielić się tym co wydarzyło się w ciągu dnia. A co ciekawe kolejnym życzeniem jest to, by dom oddawał charakter mieszkańców, by aranżacja wnętrza, funkcjonalność i atmosfera znalazła swoje uzasadnienie.

Brakuje czasu, by projektowanie wnętrza udało się przeprowadzić szybko i efektywnie? Jest na to sposób

Oczywiście wszystko można zaplanować samemu, ale czy rzeczywiście mamy na to czas, a co więcej zdolności. Dawniej, kiedy do wyboru były trzy rodzaje meblościanek nie było nad czym się zastanawiać, co projektować. Dziś do naszej dyspozycji jest całe bogactwo kanap, narożników, lamp, tapet, farb, podłóg czy drzwi. Do wyboru są style skandynawski, loftowy, tradycyjny czy retro. Drzwi mogą być laminowane, fornirowane czy też z drewna, a kanapy ze skóry naturalnej, skóry bio lub innego rodzaju tapicerki. Tak czy siak, łatwo dostać zawrotu głowy. No bo niby jak to wszystko do siebie dobrać, by ze sobą współgrało.

Można sobie z tym poradzić w bardzo prosty sposób. W każdym większym i mniejszym mieście (nie musi to być od razu Warszawa) projektowanie wnętrz można zlecić profesjonalnemu projektantowi. Przygotowanie udanej, gotowej do realizacji, funkcjonalnej i dopasowanej do mieszkańców aranżacji wnętrza przekazane w doświadczone ręce to doskonały pomysł na to, by wszystko znalazło się na swoim miejscu, miało dobrane kolorystykę, meble, oświetlenie.

Niektórzy projektanci nawet posunęli się dalej i poza standardową aranżacją wnętrza oferują również rozwiązania „pod klucz”. Na przykład Dkoncept poza standardowym przygotowaniem projektu wnętrz proponuje na życzenie przyszłych mieszkańców całkowite poprowadzenie inwestycji. W porozumieniu z właścicielami zespół Dkoncept organizuje dobór i koordynację kolejnych etapów wykończenia wnętrza włączając w to selekcję najlepszych wykonawców oraz zamówienia materiałów.

Czy to jest drogie?

Wydaje się, że to luksus zaprosić profesjonalnego architekta do wspólnego ustalania ostatecznego wyglądu wnętrza. Ale... ile razy zetknęliśmy się z tym, że nasze pomysły w rzeczywistości okazały się nietrafione, że trzeba było coś wymienić, że przedpokój jest niedoświetlony, że kanapa niefunkcjonalna, a krzesła przy stole wpijają się w plecy. Początkowy koszt może będzie mniejszy, ale ostatecznie w dłuższej perspektywie czasu wyeliminowane pomyłki już na starcie oszczędzą nasz portfel. Co więcej aranżacja wnętrza będzie odpowiadała na nasze marzenia, potrzeby i estetykę. Jednym słowem zaproszenie projektanta może się opłacić.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Sprawdź, jak szybko i wygodnie suszyć grzyby
Jesteś fanem potraw, w których głównymi bohaterami są grzyby...
piątek, Listopad 16, 2018 - 13:00
Idealny prezent dla teściowej? Sprawdź nasze propozycje!
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy moment w roku, na któr...
piątek, Listopad 16, 2018 - 12:20
Kiedy sięgnąć po maskę do twarzy Aqua Bomb od Garnier?
Maska Moisture + Aqua Bomb od Garnier to najlepszy sposób na...
piątek, Listopad 16, 2018 - 11:10
Pstrąg nie tylko w górach. Podpowiadamy, jak i gdzie kupić najlepszą rybę
Pstrąg to prawdziwy rarytas. Jego delikatne, białe i chude m...
piątek, Listopad 16, 2018 - 10:00

  

Reklama