Trzy pomysły na proste odświeżenie wnętrz!

Trzy pomysły na proste odświeżenie wnętrz!
Trzy pomysły na proste odświeżenie wnętrz!

Znudził Ci się dotychczasowy wystrój wnętrz w Twoim mieszkaniu? Jeśli tak, pozwól, że podsuniemy kilka pomysłów na nowe elementy aranżacyjne. Co ważne, nie wymagają one przeprowadzania wielkich zmian!

Nieco zieleni

Jeszcze pod koniec lat dziewięćdziesiątych kwiatki doniczkowe znajdowały się niemal w każdym domu. Obecnie widzi się je znacznie rzadziej. A szkoda! Odrobina zieleni dodaje życia każdemu wnętrzu i często budzi pozytywne emocje. Co prawda rośliny wymagają regularnego podlewania (o czym wiele osób zadziwiająco łatwo zapomina), ale naprawdę warto rozmieścić w pokoju kilka sztuk.

Miejsca, w których można umieścić rośliny doniczkowe, są różne. Często ustawia się je na parapetach, tam jednak mogą przeszkadzać w trakcie wietrzenia pomieszczenia. Alternatywnie można je rozlokować na górnych częściach szafek lub wykorzystać doniczki mocowane na ścianach. Ostatnie z wymienionych rozwiązań daje największe możliwości aranżacyjne i właśnie z niego najlepiej skorzystać.

Niezależnie od mocowania doniczek w uchwytach ściennych, pomyśl również o ustawieniu jednej z roślin na biurku, przy którym pracujesz. Jakkolwiek miejsce to może się wydawać niezbyt wygodne, lokalizacja ta ma pewną istotną zaletę. Otóż w przypadku, gdy dużo pracujesz przy komputerze, łatwo zapomnieć o tym, że Twój wzrok powinien co jakiś czas odpoczywać. Odprężeniu takiemu służyć może spojrzenie na coś trójwymiarowego. Na przykład właśnie na znajdującą się tuż obok paprotkę.

Drobne dekoracje

Rośliny to jednak nie wszystko. Efekt odświeżenia wnętrz można uzyskać również przez rozmieszczenie w pokojach kilku drobnych, ale ciekawie wyglądających gadżetów. Nie musisz ich szukać w sklepach oferujących designerskie akcesoria. Równie dobrze możesz poszukać w takich miejscach w sieci, gdzie oferowane są prezenty okolicznościowe. Część z nich zaskakująco dobrze sprawdza się właśnie w charakterze ozdób aranżacyjnych.

Przykładami mogą być kolorowe magnesy na lodówkę, czy dekoracyjne poduchy, idealne do umieszczenia na kanapie. Świetnie sprawdzają się także drobne figurki, czy trójwymiarowe dekoracje ścienne.

Zwiększ przestrzeń

Ciekawym pomysłem może być umieszczenie w pokoju lustra. Bez szafki, bez ramki, za to wąskiego i wysokiego – od podłogi, aż po sufit. Odpowiednio zlokalizowane może nadać pomieszczeniu wrażenia dodatkowej powierzchni.

Ale uwaga! Trzeba dobrze przemyśleć lokalizację takiego elementu. Umieszczone w złym miejscu może powodować częste rażenie „zajączkami” światła wpadającego przez okno.

Ponadto pamiętaj, że lustro powinno znajdować się tylko po jednej stronie pokoju. Umieszczenie drugiego na ścianie obok lub – co gorsza – naprzeciwko pierwszego, może powodować bardzo dezorientujące wrażenie „nieskończonej głębi”.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Czy na portalu aukcyjnym kupimy nowoczesną toaletkę?
Toaletka jest meblem, który obecny był w codziennym życiu wi...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 17:16
Malowanie paznokci wydaje się taką prostą czynnością, a jedn...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 16:52
Jakie warunki należy zapewnić storczykom? Pielęgnacja i zasady uprawy
Storczyki rozpowszechniły się w polskich domach stosunkowo n...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 16:43
Jakie działanie na organizm ma liść oliwny i jak go przyjmować?
Lecznicze właściwości liści oliwnych znano już w czasach sta...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 15:09

  

Reklama