Londyn – miasto zabytków, miasto zakupów

Londyn – miasto zabytków, miasto zakupów
Londyn – miasto zabytków, miasto zakupów

Co robić w Londynie? Miasto to dzisiaj jest jednym z najważniejszych na naszej planecie, rzec można, że to kulturowa stolica świata.

Tym samym atrakcji nie brakuje dla wszystkich decydujących się odwiedzić stolicę Anglii. A to, jak spędzić tam czas zależy już od naszych preferencji. Jedni wolą tradycyjne zwiedzanie i poznawanie nowego miejsca, drudzy stawiają na inny rodzaj hobby... zakupy.

Coś dla ducha...

Nie każdy jest fanem przemierzania kolejnych muzeów i oglądania eksponatów – jednak trzeba wiedzieć, że te londyńskie są jednymi z najbardziej wartościowych w Europie. British Museum bądź Tate Modern wyposażone w bogate zbiory są chyba najbardziej rozpoznawalnymi tego typu obiektami w stolicy Anglii. Dla preferujących spacer po mieście i wyszukiwanie najbardziej rozpoznawalnych obiektów metropolii obowiązkowymi punktami powinny być przede wszystkim: Katedra Westminsterska, Pałac Buckingham, zegar Big Ben, a także Trafalgal Square – plac, który dzisiaj jest równie charakterystyczny dla panoramy Londynu, jak chociażby wspomniany Pałac Buckingham. Te – rzec można – główne atrakcje to oczywiście nie wszystko. W całym mieście znajdziemy mnóstwo interesujących miejsc – muzeów, parków, czy placów, wszystkiego nie sposób ogarnąć podczas jednej krótkiej wyprawy, ale tanie loty do Londynu dają nam możliwość odwiedzenia metropolii wiele razy.

I dla ciała...

Z racji tego, że loty do Londynu nie są drogie, wiele osób korzysta z okazji, aby wybrać się tam po prostu na zakupy. Rewię mody można zobaczyć już na ulicach stolicy Anglii, co samo w sobie dla wielu będzie atrakcją turystyczną. Gdy jednak chcemy wydać trochę pieniędzy i nabyć coś dla siebie, warto wiedzieć, gdzie należy się udać. Dobrze jest zacząć od Oxford Street, najdłuższej na świecie ulicy ze sklepami – ciągnie się ok. 1.5 kilometra. Znajdziemy tam ofertę popularnych sieciówek – jak np. Zara, Mango, czy Primark, ale również ekskluzywne domy handlowe, jak np. Harrods. Wrażenie robią jedne, jak i drugie – sieciówki zwłaszcza ogromem, co wręcz uniemożliwia zorientowanie się w całości asortymentu bez konieczności spędzenia tam kilku godzin. Z kolei owe ekskluzywne sklepy warte są odwiedzenia, nawet jeżeli nie mamy w planach wydawania w nich pieniędzy. Sam panujący wewnątrz klimat robi wrażenie na potencjalnych klientach. Niektóre kamienice, które zajmują domy handlowe, powstały na początku XX wieku, co tylko dopełnia klasy i elegancji. Oczywiście zakupy można zrobić i w innych miejscach Londynu, wszystko zależy jakiego asortymentu poszukujemy. Niektóre ulice „sklepowe” specjalizują się w wybranym temacie odzieżowym – np. na Jermyn Street mamy bardzo eleganckie męskie stroje, Hatton Garden biżuterię, a na Carnaby Street modę miejską.

Wybierając się do Londynu, przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować, na co chcemy postawić główny akcent podczas zwiedzania. Chociaż zawsze też można rozłożyć czas po połowie i zrobić zakupy, a następnie w nowych ubraniach wybrać się na miasto.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Sprzątanie wolne od chemii!
PIURIF to nie tylko gama środków czyszczących, ale przede ws...
czwartek, Marzec 22, 2018 - 12:18
Gluten - jak wpływa na nasz organizm?
Gluten obecny jest w zbożach, takich jak: pszenica, żyto i j...
czwartek, Marzec 22, 2018 - 09:14
Majowe koncerty w Lublinie - sprawdź, którzy artyści wystąpią w Hali Globus!
Koncerty, które odbędą się w Lublinie w maju 2018 roku to wi...
środa, Marzec 21, 2018 - 10:37
Jak dbać o lustra?
Tłuste plamy, zaschnięty brud, odciski palców, plamy po kosm...
środa, Marzec 21, 2018 - 08:14

  

Reklama