Wakacje w Bułgarii, czy w Chorwacji?

Wakacje w Bułgarii, czy w Chorwacji?
Wakacje w Bułgarii, czy w Chorwacji?

W ciągu ostatnich kilku lat, Chorwacja i Bułgaria stanowią jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych polskich turystów. Oferują komfortowy wypoczynek w niezwykle przyjemnym klimacie nad pięknymi morzami, a do tego są tańsze niż zachodnie ośrodki wczasowe zlokalizowane nad Morzem Śródziemnym.

Chorwacja urzeka zabytkowymi miasteczkami i starymi portami rybackimi posadowionymi między Adriatykiem, a wysokimi górami, Bułgaria – pięknymi, szerokimi plażami, pokrytymi piaskiem i rozciągającymi się na kilka kilometrów.

Położone w rejonie Bałkanów zachęcają turystów do przyjazdu swą historią, kulturą, a także kuchnią. Słynące z upraw winogron i produkcji wina stały się prawdziwym odkryciem dla zachodnich turystów, którzy zachwyceni klimatem, przyrodą i zabytkami przyjeżdżają tu coraz liczniej.

Turystyka to jedna z ważniejszych gałęzi gospodarki obu tych krajów, zwłaszcza w regionach nadmorskich. Coraz większa liczba odwiedzających przekłada się na nowe inwestycje i rozbudowę infrastruktury. Modernizowane porty lotnicze, rozbudowywane sieci autostrad i remonty istniejących już dróg to kolejne elementy, które mają zachęcić turystów do przyjazdu, a jednocześnie są udoskonalane właśnie dzięki nim, gdyż od maja do końca września zostawiają tu niemałe pieniądze.

Wszystko to wpływa także na poszerzanie i udoskonalanie oferty noclegowej, przy czym warto wspomnieć, że obecnie większość miejsc noclegowych to łóżka w kwaterach prywatnych. Są to apartamenty, domy, a nawet wille z basenem w cenie znacznie ciekawszej niż hotelowy pokój. Dzięki temu wczasy z najbliższymi okazują się niedrogim sposobem na urlop.

Oba te kraje jednak nieco różnią się swoją ofertą noclegową. Chorwacja w większości proponuje apartamenty na wynajem w domach prywatnych, które często zlokalizowane są willach przekształconych w kilka niezależnych apartamentów, zapewniających gościom prywatność i swobodę. Zaś Bułgaria apartamenty najczęściej proponuje w nowoczesnych kompleksach apartamentowych, tworzących zamknięte ośrodki wypoczynkowe, z ochroną, recepcją i całym zestawem dodatkowych usług. Infrastruktura tego typu obiektów bywa imponująca – baseny, sauny, restauracje, sklepiki, centra fitness i spa. Mogą jednak kojarzyć się z turystycznym konglomeratem, w przeciwieństwie do kameralnych i klimatycznych obiektów noclegowych Chorwacji.

Ceny za wynajem apartamentu są porównywalne. Zależą w dużej mierze od standardu i dodatkowego wyposażenia oraz położenia względem morza i lokalizacji. Wygodny, w pełni wyposażony apartament dla 4 osób w wysokim sezonie (lipiec – sierpień), zlokalizowany niedaleko morza, można wynająć w cenie 1600 – 1800 zł za tydzień, za cały apartament w Chorwacji, jak i w Bułgarii. Bogatą ofertę kwater w Chorwacji można znaleźć np. w serwisie www.TylkoChorwacja.pl , podczas gdy apartamenty w Bułgarii z obsługą polskojęzycznego rezydenta znajdziemy na www.wakacjeBG.pl .

Wybór pomiędzy tymi dwoma krajami może być trudny, bo oba dają mnóstwo możliwości różnorodnych form aktywnego wypoczynku, szczycą się bogatą i niezwykle skomplikowaną historią, która pozostawiła po sobie wyjątkowe zabytki, a środowisko naturalne gwarantuje wspaniałe widoki.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Wakacje nad Morzem Bałtyckim z dzieckiem - jak się przygotować?
Wakacje nad Morzem Bałtyckim to niezastąpiony sposób na spęd...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 14:22
Poznaj właściwości masła shea!
Masło shea to jeden z najwydajniejszych kosmetyków naturalny...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 11:07
Białe kubki porcelanowe - 5 inspiracji
Kubki wykonane z białej, wysokogatunkowej porcelany są prakt...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 12:17
Gdzie umieścić pralkę? Architekt wnętrz podpowiada
Gdzie powinna stać pralka? Odpowiedź na to pytanie wydaje si...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 10:05

  

Reklama