Jak wykorzystać gerbery w bukietach okolicznościowych?

Jak wykorzystać gerbery w bukietach okolicznościowych?
Jak wykorzystać gerbery w bukietach okolicznościowych?

Zastanawiasz się w jaki sposób wykorzystać gerbery w bukiecie? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że te kolorowe kwiaty stanowią interesującą odmianę!

Jak wykorzystać gerbery w bukietach okolicznościowych?

Gerbery są popularnymi bylinami z rodziny astorowatych, rosną dziko w Afryce i Azji. W Polsce uprawia się je zazwyczaj w szklarniach na kwiaty cięte. Gerbery to niezwykle piękne i wytrzymałe kwiaty, które zachwycają swoją paletą kolorów. Możemy spotkać je w intensywnych odcieniach czerwieni, różu, żółci, bieli oraz wielu innych barwach.

Zastosowanie gerberów

Gerbery to kwiaty o szerokim zastosowaniu. Doskonale sprawdzają się w bukietach okolicznościowych oraz florystyce ślubnej:

  • Gerbery w bukietach okolicznościowych symbolizują najwyższy wyraz szacunku i uznania. Wręczając taki bukiet powinniśmy mieć świadomość, że w zależności od kolorów kwiatu, wyraża on różnorodne przekazy. Wiązanka czerwonych gerberów może i sprawia wrażenie skromniejszego podarku niż pęk róż, stanowi jednak podobny symbol miłości i głębokiego uczucia. Z kolei białe gerbery symbolizują pozytywne emocje i stanowią wyraz hołdu dla osoby, której są wręczane. Żółte gerbery to symbol zwycięstwa, niebieskie luksusu.

Kwiaciarnia Gaja oferuje niezwykle atrakcyjny katalog bukietów z gerberów.

Te urocze kompozycje kwiatowe stanowią doskonały prezent, gdy nie możemy osobiście pojawić się na ważnej uroczystości.

  • Gerbery coraz częściej wykorzystuje się podczas dekoracji stołów weselnych i kościołów. Pojawiają się wtedy w towarzystwie takich kwiatów, jak: eustomy, róże, mieczyki czy margerytki. Możemy również dostrzec, że gerbery występują także same, tworząc prostą, nowoczesną formę dekoracji. Popularność tych kwiatów wynika między innymi z tego, że rośliny te łatwo utrzymują się na wodzie, dzięki temu są wykorzystywane w wodnych dekoracjach stołów oraz fontann czy oczek wodnych.

Gerbery w bukietach

Bukiet gerberów to prezent, który jest odpowiedni niemal na każdą okazję. Należy jednak pamiętać o tym, że według zasad savoir vivre wręczając bukiet, który składa się z kilku kwiatów, ich liczba powinna być nieparzysta. Warto również zauważyć, że znacznie lepiej prezentują się trzy gerbery niż dwa, pięć niż cztery itd. Ogromną zaletą gerberów jest ich trwałość. Jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować, kwiaty te potrafią zachować swój piękny wygląd nawet przez kilka tygodni. W tym celu należy pamiętać o tym, by regularnie wymieniać im wodę, podcinać pędy oraz myć wazon, by pozbyć się wytworzonych w nim bakterii.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Powiększanie ust - kto powinien zdecydować się na ten zabieg?
Powiększanie ust to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegó...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 11:05
Jak zadbać o zdrowie dziecka już od dnia narodzin?
Witamina D, probiotyki i prebiotyki. To trio pozwoli Ci najl...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 10:03
Wspólne mianowniki w garderobie mamy i dziecka – odzież dziecięca TUSS
Świat mody to bodaj jeden z najbardziej dynamicznych rynków...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 08:33
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47

  

Reklama