Kody rabatowe - jak to działa? Gdzie szukać kodów promocyjnych?

Kody rabatowe - jak to działa? Gdzie szukać kodów promocyjnych?
Kody rabatowe - jak to działa? Gdzie szukać kodów promocyjnych?

Nikt nie lubi przepłacać, dlatego w czasie wyprzedaży zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe przeżywają „oblężenie”. Ruch się znacząco uspokaja, gdy wprowadzane są nowe kolekcje, a promocje nie są już tak atrakcyjne. A wiesz, że możesz kupować taniej także w środku sezonu? Jest to możliwe dzięki kodom rabatowym.

Co to są kody rabatowe?

Kod rabatowy to zniżka przyznawana przez poszczególne sklepy na daną kolekcję, wybrany rodzaj asortymentu czy na konkretne produkty. Taki kupon może upoważniać do zrobienia zakupów od kilkunastu do kilkudziesięciu procent taniej. Jest jeden minus – kody rabatowe najczęściej upoważniają do zniżek wyłącznie w sklepach internetowych, dlatego promocji trzeba szukać w sieci.

Kupony mogą być procentowe (np. przecena o 15%), kwotowe (wtedy trzeba odliczyć wskazaną kwotę od wartości zakupu), często mają też postać darmowej dostawy lub gratisu dodawanego do zamówienia.

Co istotne, kody rabatowe zawsze są darmowe – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać, by móc z nich skorzystać i cieszyć się tańszymi zakupami.

Jak szukać zniżek do sklepów online?

Niektóre sklepy udostępniają swoim klientom kody rabatowe poprzez newsletter lub informację zamieszczoną w social mediach. Co jednak w sytuacji, gdy ograniczasz liczbę wiadomości przychodzących na Twoja skrzynkę lub nie korzystasz z Facebooka  czy Instagrama? Wystarczy, że będziesz śledzić tzw. serwisy kuponowe, które pośredniczą w przekazywaniu informacji o aktualnych promocjach.

Takimi serwisami są m.in. kody-rabatowe.domodi.pl, picodi.com, alerabat.com, kodyrabatowe.onet.pl czy kodyrabatowe.wizaz.pl. Korzystanie z tego typu stron powinno być całkowicie bezpłatne, dlatego wystrzegaj się serwisów, które wymagają od Ciebie dokonywania jakichkolwiek opłat.

A jak skorzystać ze zniżek?

Jak działają kody promocyjne?

Większość tych serwisów funkcjonuje w sposób intuicyjny – po przejściu na ich stronę główną widzisz listę wybranych zniżek w konkretnych sklepach wraz z opisem czego dotyczą. Często masz możliwość przeglądania kuponów według wybranych kategorii, np. popularne, najnowsze, wkrótce wygasną, czy według konkretnych sklepów.

Jeśli zainteresuje Cię konkretna zniżka, wystarczy, że „odkryjesz” kod – wtedy od razu zostanie on wyświetlony wraz z informacją, jak go wykorzystać. Najczęściej należy skompletować zamówienie w danym sklepie internetowym, po czym wpisać kod we wskazanym polu podczas finalizacji zakupów. Jak zostało to już wspomniane, zniżki mogą dotyczyć zarówno całego asortymentu, wybranej kolekcji, określonych produktów jak i darmowej dostawy, dlatego zawsze dokładnie zapoznaj się z opisem kuponu.

Dodatkowo ciekawe rozwiązanie proponuje Domodi – o zniżkach można dowiedzieć się nie tylko dzięki stronie kody-rabatowe.domodi.pl, ale także przeglądając wybrane kategorie ubrań i dodatków na domodi.pl.

Kody rabatowe to doskonały sposób na oszczędności w środku sezonu. Korzystanie z nich jest niezwykle proste i szybkie, dlatego zawsze przed zakupami sprawdzaj na wybranych serwisach promocyjnych, czy akurat nie są dostępne kupony uprawniające do atrakcyjnych zniżek.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Białe kubki porcelanowe - 5 inspiracji
Kubki wykonane z białej, wysokogatunkowej porcelany są prakt...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 12:17
Gdzie umieścić pralkę? Architekt wnętrz podpowiada
Gdzie powinna stać pralka? Odpowiedź na to pytanie wydaje si...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 10:05
Tarta flambée, coca catalana, a może amerykańska z podwójnym serem? Poznaj rodzaje pizzy z całego świata
Jeśli pizza, to Włochy? Zdecydowanie tak. To słoneczna Itali...
środa, Kwiecień 18, 2018 - 10:50
Jak przygotować oczy do długiej podróży samolotem?
Zbliża się weekend majowy, a także niektórzy już zaczynają p...
środa, Kwiecień 18, 2018 - 09:43

  

Reklama