Masz działkę i chciałbyś na niej postawić domek letniskowy? To doskonały pomysł!

Stworzenie własnego mini-ośrodka wypoczynkowego nie jest w dzisiejszych czasach ani kosztowne ani trudne. Wystarczy odrobina czasu i chęci oraz oczywiście – miejsce. Reszta zrobi się sama! Nowoczesne domki letniskowe mają konstrukcję szkieletową, która nie wymaga fundamentów i jest niezwykle prosta. Dlatego doskonale nadają się na działkę lub do dużego ogrodu. Są to także tanie domki – nie wymagają ogromnych nakładów finansowych – ani przy ich zakupie czy montażu ani podczas ich późniejszej eksploatacji. Większość domków jest już zaimpregnowana i nie wymaga od właścicieli żadnych szczególnych zabiegów.

Krok pierwszy – rozpoznanie 

Zanim podejmiemy decyzję, warto się rozejrzeć, poczytać informacje na temat dostępnych ofert i dopasować ją do swoich potrzeb oraz oczywiście – do wielkości działki i możliwości finansowych. Musimy zdecydować, czy chcemy typowy domek letniskowy, czy może bardziej całoroczny? Czy bardziej odpowiada nam domek węgłowy czy modułowy?

I wreszcie, czy będzie on służył jedynie do nocowania czy może ma być wielofunkcyjny?

Wymarzony domek możemy wybrać spośród wielu proponowanych modeli, ale taż mamy możliwość stworzenia i zrealizowania własnego projektu – uzupełnionego na przykład o kuchnię, łazienkę lub inne niezbędne pomieszczenia. Standardowe modele przede wszystkim składają się z pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię/pokój oraz tarasu, ale można wybrać modele wielopokojowe, a nawet z antresolą lub pięterkiem. Wszystkie domki mają okiennice, które zabezpieczą właścicieli przed włamaniem lub wścibskimi sąsiadami, zaś te modele, które wyposażono w drzwi tarasowe – mają także zabezpieczenia na drzwi. 

Krok drugi – ważne decyzje 

Kiedy już wstępnie zapoznamy się z ofertą, warto odwiedzić wybrane sklepy lub producentów, aby na własne oczy poznać produkt. W końcu to nasza inwestycja. Możemy dopytać o szczegóły, naocznie sprawdzić jakość, przestrzeń. Możemy uzyskać fachową poradę, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, wybrać kolor i dodatkowe elementy.

Musimy też podjąć decyzję dotyczącą montażu. Choć drewniane domki letniskowe są mało skomplikowanymi budowlami, nie każdy z nas ma tyle czasu, siły i zmysłu technicznego, by zbudować dom – choćby z gotowych modułów. Czasem łatwiejsze, wygodniejsze, mniej czasochłonne i – paradoksalnie – mniej kosztowne będzie powierzenie tego zadania fachowcom. Najczęściej producenci lub sprzedawcy domków letniskowych współpracują z firmami, które świadczą takie usługi wraz z dowozem materiału na miejsce.

Jeśli jednak nie mamy czasu albo chęci na osobiste odwiedziny w sklepie, możemy oczywiście skorzystać z oferty online na woodandplay.pl.

Krok trzeci – finalizacja

Gdy już zdecydujemy, jaki model domku nam odpowiada i ustalimy wszystkie szczegóły, pozostaje nam finalizacja transakcji i oczekiwanie na jej realizację. Wiele firm umożliwia płatność ratalną, co z pewnością dodatkowo ułatwi pomyślne przeprowadzenie całej inwestycji. Ponieważ montaż domku nie jest skomplikowany ani szczególnie czasochłonny, można się dość szybko zacząć cieszyć i wypoczywać. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że firmy oferujące domki drewniane zwykle poza domkami letniskowymi mają wśród swoich propozycji także inne przydatne na działce lub w ogrodzie drewniane produkty, jak na przykład: domki narzędziowe, altany czy domki dla dzieci i huśtawki. Przy jednej więc transakcji możemy wyposażyć swoją działkę czy ogród kompleksowo.

Krok czwarty – wypoczynek i dobra zabawa na lata!

Drewniany domek letniskowy jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy własnej działki. Za niewielkie pieniądze zyskujemy własny ośrodek wypoczynkowy na wiele lat, który jest dla nas dostępny zawsze, gdy mamy na to ochotę i to bez dodatkowych kosztów oraz ograniczeń czasowych. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które przez całe lato mogą wypoczywać korzystając ze  świeżego powietrza i natury oraz czuć się jak na koloniach czy obozie.

To wspaniale rozwiązanie dla młodych ludzi lubiących imprezy ze znajomymi, a także – dla osób starszych lub intensywnie pracujących, które pragną spokoju, ciszy i całkowitego relaksu. Dodatkowo, jeśli taki domek znajduje się w naszym ogrodzie, możemy go w okresie letnim spokojnie potraktować jako domek gościnny i zakwaterować tam odwiedzających nas znajomych czy rodzinę.