Tie Ning - Kobiety w kąpieli

Tie Ning - jedna z najpopularniejszych chińskich pisarek, której książki sprzedają się w milionowych nakładach. Za Kobiety w kąpieli nominowano ją do azjatyckiego Bookera – Man Asian Literary Prize 2012. Laureat literackiej Nagrody Nobla Kenzaburo Oe uznał Kobiety w kąpieli za jedną z najlepszych powieści ostatniej dekady. Musisz ją przeczytać!

Życie nowoczesnych chińskich kobiet ukazane na tle przemian społeczno - politycznych w Chinach – współczesny, intrygujący, intymny portret kobiecości na Dalekim Wschodzie. Dorastanie czterech sióstr i przyjaciółek w cieniu Kulturalnej Rewolucji.  

Tiao niebawem wychodzi za mąż za swojego przyjaciela, jednak wcześniejszy romans ze starszym mężczyzną wciąż nie daje jej spokoju. Młodziutka Fan sądzi, że ucieczka do Ameryki rozwiąże wszystkie problemy, a dumna Fei jest gotowa na wszystko, by uwolnić się od pracy w fabryce. Youyou tymczasem marzy tylko o jednym – chce gotować i prowadzić własną restaurację.
Jak się jednak okazuje, we współczesnych Chinach nikt nie jest czystą kartą. Nad bohaterkami ciąży burzliwa historia kraju, w którym żyją, a także tragiczny wypadek, który połączył je ze sobą już w dzieciństwie i na zawsze odcisnął na nich piętno.

Kobiety w kąpieli to uderzające studium winy, ale także świadectwo niezwykłej siły bohaterek, które mimo przeciwności powstają, by walczyć o siebie – nawet kiedy ramy otaczającego je świata okazują się płynne i nieuchwytne jak woda. Tie Ning – należąca do grona najbardziej poczytnych i cenionych współczesnych chińskich pisarzy – podgląda swoje bohaterki jak tytułowe Kobiety w kąpieli. Obserwuje je w najbardziej intymnych sytuacjach i pokazuje, jak to, co prywatne, splata się ze zbiorowym doświadczeniem.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Rozgrzewające herbaty na zimę
Zimą łatwiej o wychłodzenie organizmu, dlatego warto pomyśle...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 11:50
Ile wapnia potrzebujemy?
Wapń jest niezwykle istotnym składnikiem naszej diety. Jest...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 11:33
Prezent na baby shower - 6 sprawdzonych pomysłów
Moda na urządzanie przyjęcia dla przyszłej mamy przywędrował...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 10:25
Jak ubrać się na rozmowę o pracę i nie wyglądać nudno!
Biała bluzka, klasyczny żakiet damski (koniecznie w stonowan...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 09:17

  

Reklama