Typer - czy to zawód dla kobiety?

Typer - czy to zawód dla kobiety?
Typer - czy to zawód dla kobiety?

Nowym zawodem, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem jest zawód - typer. Pod tą nazwą kryje się doradca sportowy „typer”, którego rolą jest doradzanie zainteresowanym jak obstawić u bukmachera, żeby wygrać. Dokładnie rzecz ujmując, rolą typera jest zajmowanie się typowaniem wyników meczów (kursy na takie mecze z kolei ustala oddsmaker).

Typer zarabia poprzez sprzedawanie typów. W Polsce zawód ten powoli nabiera rumieńców; firmy zajmujące się doradztwem tego typu to głównie jednoosobowe instytucje. Na zachodzie jest w tym temacie nieco inaczej - typowaniem zajmują się przeważnie spółki z kilkuletnim stażem. Inaczej także wygląda obstawianie meczy. Za granicą typuje się za większe pieniądze z mniejszymi wygranymi. W Polsce jest odwrotnie - za małą stawkę poszukiwane są wysoko postawione pewniaki - surebety (typerzy muszą sprzedać więcej zakładów za mniejsze pieniądze). Profesjonalne typy znajdziesz m.in., na tej stronie www.legalsport.pl/typy-bukmacherskie

Profesjonalny typer - charakterystyka

Zawodowi typerzy bukmacherscy działają z reguły na forach zamkniętych, gdzie mogą wymieniać się typami z osobami o zbliżonej, dużej wiedzy sportowej. Wyniki, jakie osiągają są zróżnicowane i są uzależnione od wielu czynników m.in. dyspozycja, okres kalendarzowy w roku (przekłada się na bogactwo oferty), dostęp do poufnych informacji. Jeżeli wszystkie fragmenty są ze sobą zgrane, typer może osiągnąć kwoty w przedziale 30 - 40 j. miesięcznie. Zdarza się, że kwota przekracza nawet 100 j. Należy tutaj brać pod uwagę różne sposoby stawkowania. Najlepsi typerzy pomimo limitów zarabiają od 2 do 20 tys. zł.

W meczach mogą być obstawiane wyniki (najpopularniejsze zakłady to 1X2), jak i obraz gry (np. która z drużyn otrzyma najwięcej czerwonych kartek). Typerzy szukają nie tylko pewnych wygranych tzw. surebety (w Polsce potocznie zwane „pewniakami”), ale i błędów bukmacherów, luk w systemach i serwisach bukmacherskich. Na zachodzie więcej osób interesuje się zakładami sportowymi (piłką nożną czy hokejem - tutaj poradnik typowania), dlatego też zawód typer staje się coraz bardziej popularnym biznesem. W Polsce ten rodzaj biznesu jest jeszcze mało znany, nie oznacza to jednak, że nie daje dochodów. Typerzy korzystają ponadto z systemów bukmacherskich - mowa tutaj o matematycznych wyliczeniach szans na wygraną bądź zabezpieczenia się przed stratami (m.in. z systemu Fibonacciego, systemu profit czy systemu bukmacherskiego Martingale’a).

Uznany typer - płeć nie odgrywa roli

Typer to nie tylko zawód dla mężczyzn, równie dobrze na tym polu poradzi sobie kobieta. Kobiety coraz częściej interesują się zakładami. Wciąż, jako klientki firm bukmacherskich są w zdecydowanej mniejszości (4 - 15% w zależności od badań) - widać jednak wyraźną tendencję wzrostową. Wzrost zainteresowania wynika przede wszystkim z zwiększającej się popularności zakładów bukmacherskich. Wyznacznikiem dobrego typera jest Yield (procentowy stosunek sumy zyskanych pieniędzy do sumy zainwestowanych pieniędzy). Suma zarobionych jednostek w zestawieniu z Yieldem stanowi, czy kogoś można zaliczyć do zawodowego gracza, czy tylko do mocnego typera. Na forach zamkniętych rzadko dochodzi do sytuacji, w której w roku ktoś zanotował ujemny bilans. W każdej jednak grupie są osoby, które się wyróżniają. Samo znalezienie się na forum już dobrze znaczy o typerze.

Profesjonalny gracz bez względu na płeć, powinien umieć utrzymać się z obstawiania zakładów sportowych. W takim przypadku kwota powinna wynosić co najmniej 2 tys. zł. By zarabiać taką sumę, należy dysponować wysokim budżetem bądź też wykonywać bardzo wysoki obrót. W zakładach bukmacherskich takie działanie nie zawsze jest możliwe, bo może w pewnym momencie zbliżyć się do hazardu. Jak pokazują badania Europejskiej Komisji ds. gier hazardowych, tylko 2% obstawiających zarabia na zakładach sportowych. Znanym serwisem, który gromadzi typerów z całego świata - zarówno amatorskich jak i profesjonalnych jest BlogaBet.

Reasumując - profesjonalnego typera cechuje trafność obstawianych zakładów, co przedkłada się na uzyskane korzyści finansowe.

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dozwolone od lat 18. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Gehwol – świeże i lekkie stopy latem
Nadpotliwość potrafi popsuć każdy letni dzień. Jest nieznośn...
poniedziałek, Sierpień 6, 2018 - 12:49
Nietrzymanie moczu u osób starszych - jak pomóc im i ich opiekunom?
Choć nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy ludzi w ró...
poniedziałek, Sierpień 6, 2018 - 11:32
Pierwsze zabawki - co kupić dla dziecka 0-3 miesiące?
Kiedy na świat przychodzi upragnione, długo oczekiwane maleń...
poniedziałek, Sierpień 6, 2018 - 10:06
Pościel 3D – Sposób na tanią i szybką metamorfozę naszej sypialni
Dom to nasz azyl i miejsce, do którego z przyjemnością powin...
poniedziałek, Sierpień 6, 2018 - 09:00

  

Reklama