Co podarować wielbicielowi kawy

Co podarować wielbicielowi kawy? (fot. fotolia)
Co podarować wielbicielowi kawy? (fot. fotolia)

Wydaje się, że sprawa jest prosta – najbezpieczniej będzie podarować amatorowi kawy po prostu… kawę. Wysokiej jakości palone ziarna kupione w dobrym sklepie na pewno ucieszą każdego wielbiciela tego dodatku, zwłaszcza że kupić dobrą kawę w Polsce nie jest tak łatwo. Jednak nie jest to prezent zbyt oryginalny. Lepszym więc wyjściem, zwłaszcza na specjalne okazje, może okazać się podarowanie wybranych akcesoriów do kawy, które posłużą długo, a więc będą spełniać jedną z najważniejszych ról, jakie pełnić powinien każdy prezent – będą doskonałą pamiątką. Tylko co wybrać?

Prezent najwyższej jakości

Wielbiciele kawy przyrządzają ją na rozmaite sposoby, gdyż w sprzedaży znaleźć można różne urządzenia do parzenia tego napoju. Sporo osób pije także kawę zwyczajnie zalewaną wodą w filiżance. W każdym jednak przypadku dobry, wysokiej klasy ekspres do kawy, na przykład ciśnieniowy, będzie najlepszym wyborem. Jest to także prezent stosunkowo kosztowny, który świetnie dzięki temu nadaje się na specjalne okazje. Można mieć pewność, że nikt takim podarunkiem nie pogardzi, nawet jeśli ma już swój ekspres, gdyż zawsze można podarować mu urządzenie nowocześniejsze, o większej liczbie funkcji – po prostu lepsze. Nowoczesne ekspresy przyrządzają doskonałą kawę w różnych wariantach. Są łatwe w obsłudze i trwałe, a więc za każdym razem można mieć pewność, że będzie to prezent na lata, w dodatku taki, który będzie przypominał o darczyńcy podczas każdego porannego parzenia kawy.

Akcesoria dla kawosza

Pośród tańszych i mniej zaawansowanych technologicznie niż ekspresy propozycji także można znaleźć doskonały prezent dla entuzjasty kawy. Przykład? Żaden wielbiciel tego czarnego napoju nie może obyć się bez dobrego młynka do kawy. Czasem korzysta się z urządzeń słabszej jakości, które trzeba często wymieniać ze względu na zużyte żarna, a więc podarowanie dobrej jakości, trwałego i sprawnie działającego młynka, który szybko zmieli aromatyczne ziarna, niewątpliwie będzie trafionym pomysłem. Warto wybrać specjalnie zaprojektowany sprzęt, który mieli ziarna kawy w specjalny, delikatny sposób, zachowując ich aromat, dzięki czemu kawa smakuje jeszcze lepiej.

Eleganckim i wyrafinowanym prezentem będzie również zestaw pięknych filiżanek do kawy ze spodkami, wykonanych z wysokiej jakości porcelany. Podawana w nich kawa będzie smakować wybornie, a przy tym gwarantują one, że ten szlachetny napój będzie miał godną siebie oprawę.

Źródło: decofire.pl

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Białe kubki porcelanowe - 5 inspiracji
Kubki wykonane z białej, wysokogatunkowej porcelany są prakt...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 12:17
Gdzie umieścić pralkę? Architekt wnętrz podpowiada
Gdzie powinna stać pralka? Odpowiedź na to pytanie wydaje si...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 10:05
Tarta flambée, coca catalana, a może amerykańska z podwójnym serem? Poznaj rodzaje pizzy z całego świata
Jeśli pizza, to Włochy? Zdecydowanie tak. To słoneczna Itali...
środa, Kwiecień 18, 2018 - 10:50
Jak przygotować oczy do długiej podróży samolotem?
Zbliża się weekend majowy, a także niektórzy już zaczynają p...
środa, Kwiecień 18, 2018 - 09:43

  

Reklama