Zakupy spożywcze w Internecie – czy warto?

Nie masz czasu na całodzienne wyprawy do centrum handlowego i wielogodzinne spacery między alejkami supermarketu? Szukasz sposobu na szybkie i skuteczne zakupy spożywcze? Wypróbuj supermarkety internetowe!

Coraz więcej supermarketów udostępnia klientom opcję zakupów online z dostawą do domu. Możesz skorzystać z usług sklepów, które działają także jako tradycyjne, stacjonarne markety: Piotr i Paweł, Tesco albo Auchan, bądź też ze sklepów działających tylko w Internecie – takich, jak Frisco. Opinie o robieniu zakupów spożywczych w sieci jeszcze do niedawna były dość podzielone. Nie każdy konsument był w stanie zaufać e-sklepowi w sprawie produktów o krótkiej przydatności do spożycia. W miarę upływu czasu e-sklepy zyskują jednak coraz większe zaufanie.

Znajdź swój ulubiony sklep!

W jaki sposób wybrać najlepszy supermarket internetowy? Możesz wejść na stronę każdego ze znanych ci sklepów i sprawdzić samodzielnie asortyment, zasady zakupów, ceny oraz przetestować każdego dostawcę z osobna. Możesz też posłużyć się doświadczeniem innych internautów. Przykładowo, kilku blogerów już przetestowało e-sklepy takie, jak Tesco, E.Leclerc czy Frisco, opinie i oceny tych doświadczeń umieszczając potem na swoich stronach. E-supermarkety doczekały się także swojego własnego rankingu. Najlepszym marketem 2016 roku został Frisco, opinie o Tesco, Auchan oraz Piotrze i Pawle także pozwalają sądzić że są to sklepy godne zaufania.

Co możesz zyskać?

Kupując w sieci, możesz przede wszystkim zyskać sporo czasu. Zaoszczędzisz nie tylko cenne godziny na podróż do sklepu i z powrotem. Po założeniu profilu w sklepie internetowym, możesz tworzyć listy swoich ulubionych produktów, przeglądać i powielać historię zakupów, sprawdzać, które artykuły kupujesz najczęściej. W ten sposób możesz bardzo usprawnić proces robienia codziennych sprawunków, a cała czynność może zająć ci nie więcej niż 5 minut. Dodatkową zaletą zakupów online jest fakt, że nie musisz wnosić do domu ciężkich reklamówek wypełnionych jedzeniem ani butelek z napojami. Kurier zrobi to za ciebie.

Dodatkowe benefity

Rynek e-commerce dopiero się rozwija, dlatego supermarkety internetowe bardzo dbają o to, by klienci, którzy raz skorzystali z ich usług, nie chcieli przenosić się do konkurencji. To właśnie dlatego kupując online, możesz spodziewać się dodatkowych rabatów, dostępu do produktów w promocyjnych cenach albo programów lojalnościowych. Warto też podkreślić, że dostawa w wielu e-sklepach jest darmowa, jeśli wartość twojego zamówienia przekracza określone w regulaminie minimum logistyczne (na przykład 200 złotych, tak jest w sklepach Frisco oraz Piotr i Paweł). Inne e-sklepy pobierają symboliczne opłaty za kuriera – od kilku do kilkudziesięciu złotych.

 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Androgenowe wypadanie włosów - leczenie
Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów oka...
piątek, Październik 20, 2017 - 15:20
Pożyczka pozabankowa nie musi być droga!
Firmy pożyczkowe prowadzą działalność komercyjną i udzielają...
piątek, Październik 20, 2017 - 14:05
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama