Zakupy spożywcze w Internecie – czy warto?

Nie masz czasu na całodzienne wyprawy do centrum handlowego i wielogodzinne spacery między alejkami supermarketu? Szukasz sposobu na szybkie i skuteczne zakupy spożywcze? Wypróbuj supermarkety internetowe!

Coraz więcej supermarketów udostępnia klientom opcję zakupów online z dostawą do domu. Możesz skorzystać z usług sklepów, które działają także jako tradycyjne, stacjonarne markety: Piotr i Paweł, Tesco albo Auchan, bądź też ze sklepów działających tylko w Internecie – takich, jak Frisco. Opinie o robieniu zakupów spożywczych w sieci jeszcze do niedawna były dość podzielone. Nie każdy konsument był w stanie zaufać e-sklepowi w sprawie produktów o krótkiej przydatności do spożycia. W miarę upływu czasu e-sklepy zyskują jednak coraz większe zaufanie.

Znajdź swój ulubiony sklep!

W jaki sposób wybrać najlepszy supermarket internetowy? Możesz wejść na stronę każdego ze znanych ci sklepów i sprawdzić samodzielnie asortyment, zasady zakupów, ceny oraz przetestować każdego dostawcę z osobna. Możesz też posłużyć się doświadczeniem innych internautów. Przykładowo, kilku blogerów już przetestowało e-sklepy takie, jak Tesco, E.Leclerc czy Frisco, opinie i oceny tych doświadczeń umieszczając potem na swoich stronach. E-supermarkety doczekały się także swojego własnego rankingu. Najlepszym marketem 2016 roku został Frisco, opinie o Tesco, Auchan oraz Piotrze i Pawle także pozwalają sądzić że są to sklepy godne zaufania.

Co możesz zyskać?

Kupując w sieci, możesz przede wszystkim zyskać sporo czasu. Zaoszczędzisz nie tylko cenne godziny na podróż do sklepu i z powrotem. Po założeniu profilu w sklepie internetowym, możesz tworzyć listy swoich ulubionych produktów, przeglądać i powielać historię zakupów, sprawdzać, które artykuły kupujesz najczęściej. W ten sposób możesz bardzo usprawnić proces robienia codziennych sprawunków, a cała czynność może zająć ci nie więcej niż 5 minut. Dodatkową zaletą zakupów online jest fakt, że nie musisz wnosić do domu ciężkich reklamówek wypełnionych jedzeniem ani butelek z napojami. Kurier zrobi to za ciebie.

Dodatkowe benefity

Rynek e-commerce dopiero się rozwija, dlatego supermarkety internetowe bardzo dbają o to, by klienci, którzy raz skorzystali z ich usług, nie chcieli przenosić się do konkurencji. To właśnie dlatego kupując online, możesz spodziewać się dodatkowych rabatów, dostępu do produktów w promocyjnych cenach albo programów lojalnościowych. Warto też podkreślić, że dostawa w wielu e-sklepach jest darmowa, jeśli wartość twojego zamówienia przekracza określone w regulaminie minimum logistyczne (na przykład 200 złotych, tak jest w sklepach Frisco oraz Piotr i Paweł). Inne e-sklepy pobierają symboliczne opłaty za kuriera – od kilku do kilkudziesięciu złotych.

 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53
Trendy w makijażu w sezonie jesień–zima 2018/2019
Beztroskie lato za nami, czas na złotą jesień oraz mroźną zi...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 09:54
Trzy stolice w 6 dni – niezapomniane podróże
Ach… gdyby tak było można zwiedzić Bratysławę, Budapeszt i W...
piątek, Październik 12, 2018 - 14:05
Jak skutecznie nawilżyć włosy i ciało jesienią?
Czy Ty też tak masz, że gdy tylko nadchodzą pierwsze chłodni...
czwartek, Październik 11, 2018 - 12:21

  

Reklama