Nowa jakość gotowania

Nowa jakość gotowania (fot. fotolia)
Nowa jakość gotowania (fot. fotolia)

Dobrze urządzona kuchnia nie tylko ładnie wygląda. Nie powinno brakować w niej naczyń i akcesoriów, dzięki którym przyrządzanie ulubionych potraw będzie proste i przyjemne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo kompletów garnków, różniących się od siebie znacznie bardziej, aniżeli przypuszczamy.

Wzorem wielkich mistrzów

Mając możliwość zaglądnięcia do kuchni w wykwintnych restauracjach, z pewnością zwrócimy uwagę na to, z jakich naczyń korzystają najlepsi w swoim fachu. Garnki zaaprobowane przez szefa nie zostały wybrane przypadkowo. Kilka drobnych detali decyduje o ich najwyższej funkcjonalności. Nie bez powodu najlepsze garnki bywają znacznie droższe od ich tańszych odpowiedników dostępnych w supermarketach, skoro do ich produkcji stosuje się najwyższej jakości stal chirurgiczną. Cechuje ją najwyższa wytrzymałość oraz odporność na rdzę. Komplet wykonany przy użyciu takiego metalu bez trudu wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania.

Im bardziej zagłębiamy się w detale, tym szybciej dostrzeżemy, że każdy szczegół może mieć przełożenie na jakość gotowania. Dajmy na to pokrywki, mające co do zasady utrzymywać ciepło wewnątrz naczynia. Odpowiednio zaprojektowane mogą służyć usprawnieniu cyklu parowania, by skraplana ciecz szybciej wędrowała na dno garnka. To pozwala także zachować potrawie więcej minerałów i innych składników odżywczych. Na uchwycie przemyślanie zaprojektowanej pokrywy często znajduje się termometr. Dzięki niemu można monitorować temperaturę wewnątrz naczynia jednym spojrzeniem. Takich nowatorskich rozwiązań nie brakuje np. w garnkach marki Philipiak.

Jakość ma swoją cenę

Włoska kuchnia uznawana jest przez wielu za najlepszą na świecie i z pewnością coś w tym jest. Mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego słyną także z produkowania najwyższej klasy garnków. To właśnie z Mediolanu wywodzi się firma Philipiak, która od jakiegoś czasu zdobywa uznanie klientów w Polsce. W czym jest lepsza od bezpośrednich rywali?

Współcześnie design ma znacznie w niemal każdej dziedzinie życia, nie wyłączając kuchni. Podczas uroczystego obiadu lub kolacji przychodzi moment podawania potraw do stołu i w tym momencie oczy wszystkich zwrócone są na naczynia. Dobrze byłoby, żeby ich prezencja była nienaganna. Dobrej wyglądu z pewnością nie są pozbawione te z logiem Philipiak garnki zaprojektowane w ojczyźnie renesansu, mają swój niepodrabiany styl, co oczywiście nie jest ich jedyną zaletą.

W czasach, kiedy szczególną uwagę zwracamy na to, czy nasze odżywianie jest zdrowe, nie sposób docenić naczyń z grubym dnem. W przypadku tych z logiem Philipiak bez trudu można smażyć bez oleju, a także gotować bez użycia soli. Specjalny spód garnka pozwala równomiernie rozprowadzać ciepło i utrzymywać je przez długi czas. To także oszczędność energii, która przekłada się na dbanie o naszą planetę.

Zakup kompletu garnków może być udaną inwestycją na lata, pod warunkiem, że głównym kryterium będzie jakość produktu. Marka Philipiak ma w swojej ofercie zestawy obejmujące 18 elementów. Obejmują one m.in. takie składniki jak: małe, średnie i duże naczynia z pokrywką, pierścień redukcyjny, przyssawkę, patelnię z pokrywką, czy naczynie do gotowania na parze. Dostępne z 3 różnymi kolorami uchwytów. Poza tym Philipiak oferuje także zestaw deluxe obejmujący naczynia specjalistyczne. Więcej na te temat można dowiedzieć się stąd: http://www.philipiaksalony.pl/produkty.

Bez odpowiednich narzędzi nawet mistrz w swoim fachu miałby problemy zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Dobre garnki doceni także osoba, która gotuje w domowym zaciszu na własne potrzeby. Cena przekładająca się na jakość ma w tym przypadku rzeczywiste uzasadnienie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Letnie spotkania z przyjaciółmi, pomysły na dania które skradną serca gości
Letnie spotkania z przyjaciółmi najlepiej smakują podczas od...
czwartek, Sierpień 17, 2017 - 13:33
Letni = mineralny... czyli idealny makijaż na upalne dni
Wakacyjne miesiące to dla wielu z nas czas eksperymentów z m...
czwartek, Sierpień 17, 2017 - 10:26
Czy da się schudnąć bez wysiłku? 5 prostych trików
Odchudzanie nie musi oznaczać katowania się restrykcyjną die...
środa, Sierpień 16, 2017 - 13:59
Jak szukać pracy po urlopie wychowawczym?
W ciągu ostatnich kilku lat konkurencja na rynku pracy urosł...
środa, Sierpień 16, 2017 - 11:47
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama