Moda na śniadanie

Moda na śniadanie - Anna Popek (fot. mat. prasowe)
Moda na śniadanie - Anna Popek (fot. mat. prasowe)

Wśród Polaków rośnie świadomość wpływu śniadania na zdrowie i samopoczucie w ciągu całego dnia. Pomaga w tym, zauważalny od jakiegoś czasu trend celebrowania śniadań, rozważne dobieranie pełnowartościowych produktów, a także dostępność dizajnerskich, śniadaniowych gadżetów. Czy zapanowała moda na śniadanie?

Dietetycy są zgodni, że od pewnego czasu można zauważyć zmianę w podejściu do jedzenia śniadań. Pierwszy posiłek przestaje być przykrym, porannym obowiązkiem wyniesionym z domu. Staje się prawdziwą ucztą i delektowaniem się smakami, dzięki której można dobrze rozpocząć dzień.

Modę na śniadanie propagują m.in. blogerki kulinarne, których wpisy stają się inspiracją dla wielu pracujących kobiet i mężczyzn. Dzięki nim śniadanie przestaje być nudne, a oryginalne przepisy stają się okazją do eksperymentowania w kuchni. Zamiast monotonnego posiłku składającego się wciąż z tych samych produktów, można w prosty sposób przygotować atrakcyjne i kolorowe śniadanie dostarczające odpowiednich substancji odżywczych.

Czasami wystarczy inaczej wykorzystać jeden składnik, np. pieczywo, a dobrze znane danie otrzyma zupełnie inny smak – mówi Jolanta Perz – Straga, blogerka kulinarna – Zwykła kanapka z serem i szynką może przeistoczyć się w aromatyczny pudding chlebowy z chrupiącymi kawałkami chleba, ciągnącym się serem i podsmażoną szynką w jajecznej masie, doprawiony ulubionymi przyprawami.

Moda na pierwszy posiłek rozwija się także razem z gadżetami śniadaniowymi. Foremki do wycinania różnych kształtów z pieczywa, tostery w modnych kolorach, które wpłyną na wystrój kuchni czy dizajnerskie podstawki na jajka zachęcają nie tylko dzieci do celebrowania śniadania, ale także dorosłych.

Ostatnio coraz częściej spotykanym gadżetem jest pojemnik z przegrodami na kilka składników drugiego śniadania, tzw.: kolorowy lunch box czy lunch bag. Sprawiają one, że zapakowanie kanapki do pracy czy szkoły przestaje być problemem. Nie trzeba martwić się już o ubrudzenie torebki i plecaka, a także można wziąć ze sobą swoje ulubione warzywa pokrojone w słupki, jogurt czy owoc. Dlatego w ramach programu „Śniadaniowa Klasa” powstała specjalna limitowana edycja torebek śniadaniowych z filcu z wkładami chłodzącymi.

Naszym najczęstszym błędem żywieniowym jest pomijanie śniadania, spowodowane brakiem czasu i pośpiechem, a to właśnie pierwszy posiłek jest najważniejszy w ciągu dnia. Zjadając go rano, w dalszej części dnia jesteśmy mniej podatni na sięganie po niezdrowe przekąski, mamy lepszą pamięć i koncentrację oraz energię na kilkanaście godzin – mówi Małgorzata Sienkiewicz, Dyplomowany Technolog Żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji Śniadaniowa Klasa – Dlatego cieszy nas fakt, że śniadanie wraca do mody. Mamy nadzieję, że dzięki praktycznej, a zarazem modnej torbie śniadaniowej, przygotowanej w ramach programu „Śniadaniowa Klasa” przekonamy wszystkie osoby do niezapominania o tym posiłku.

Jedną ze śniadaniowych toreb otrzymała ambasadorka akcji – Anna Popek, natomiast pozostałe będzie można otrzymać podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci i rodziców, organizowanych w ramach akcji oraz podczas konkursów na fanpage akcji, a także na specjalne życzenie osób, które napiszą do organizatora akcji „Śniadaniowa Klasa”.

Więcej informacji o torbach śniadaniowych i akcji znajduje się na stronie www.sniadaniowaklasa.pl.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Syropy Łowicz -  letnie, owocowe OOORZEŹWIENIE!
Ciepło, cieplej, gorącooo! Przyszło lato, a wraz z nim coraz...
poniedziałek, Czerwiec 26, 2017 - 16:35
Bez migdałków, bez problemów
Zadaniem migdałków jest ochrona organizmu przed drobnoustroj...
poniedziałek, Czerwiec 26, 2017 - 16:12
Drugie śniadanie nie tylko do szkoły! Zadbaj o nie także w wakacje!
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i co do tego chyba n...
poniedziałek, Czerwiec 26, 2017 - 12:28
Czas na piknik! „Dieta pudełkowa” w wersji wakacyjnej
W trakcie lata nabieramy ochoty na lekkie, kolorowe i egzoty...
poniedziałek, Czerwiec 26, 2017 - 11:57
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama