Armatura łazienkowa do nowoczesnej łazienki

Armatura łazienkowa do nowoczesnej łazienki
Armatura łazienkowa do nowoczesnej łazienki

Jakie elementy armatury sanitarnej dobrać do nowej łazienki? Powinny być one eleganckie i funkcjonalne oraz pozwalać na oszczędne gospodarowanie wodą. Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętów, które uzupełnią aranżację modnej łazienki?

Nowoczesne baterie łazienkowe to baterie oszczędne

Zakup baterii łazienkowych będzie niezbędny, by zapewnić sobie dostęp do bieżącej wody i móc korzystać z umywalki czy wanny. Wśród baterii umywalkowych i wannowych znajdziemy modele stojące oraz ścienne, utrzymane w różnej stylistyce. W pierwsze kolejności podczas wyboru baterii łazienkowych zwróćmy jednak uwagę na obecność perlatora, który poprzez napowietrzanie strumienia wody pozwala na ograniczenie jej zużycia. Jeśli nie ma go w zestawie, możemy dokupić go osobno (podobnie jak inne akcesoria do baterii, takie jak głowice, wylewki, przyłącza czy rozety).

Nowoczesne baterie umywalkowe mogą mieć ruchomą lub nieruchomą wylewkę w różnych kształtach, a także jeden wielofunkcyjny uchwyt lub tradycyjne kurki do ciepłej i zimnej wody. Niektóre baterie wannowe, a także prysznicowe, pozwalają natomiast na zamontowanie ich podtynkowego, co perfekcyjnie uzupełnia aranżacje minimalistycznych łazienek. Jeśli planujemy wyposażyć wnętrze w bidet, sięgnijmy też po baterię bidetową – najlepiej wchodzącą w skład tej samej kolekcji, z której pochodzą inne wybrane przez nas baterie łazienkowe.

Zestaw prysznicowy, kolumna, a może panel prysznicowy?

W łazience, w której zamiast wanny zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową, niezbędne będą akcesoria, które uczynią ją w pełni funkcjonalną. Armatura sanitarna pozwoli nam na stworzenie przestrzeni, w której będziemy mogli wziąć kąpiel pod jednym z wybranych strumieni wody lub pod strugami płynącymi z deszczownicy.

Zestaw prysznicowy złożony ze słuchawki, węża i uchwytu bądź też kolumna prysznicowa uwzględniająca dodatkowo baterię oraz deszczownicę to praktyczne minimum, w które powinna zostać wyposażona nowoczesna kabina prysznicowa. Zwróćmy uwagę na obecność nowoczesnej baterii termostatycznej, która bardzo szybko reaguje na zmiany w ustawieniu temperatury wody, wielofunkcyjność słuchawki i zastosowanie w niej systemu antykamieniowego, który ułatwia jej czyszczenie.

Dla osób bardziej wymagających producenci armatury sanitarnej proponują panele prysznicowe, które pełnią tę samą funkcję, co kolumny czy zestawy prysznicowe, jednak oferując nam przy tym o wiele większy komfort. Nowoczesny wygląd idzie tu w parze z wieloma udogodnieniami, np. z możliwością korzystania z dysz hydromasujących, a czasem nawet z radia.

Pamiętajmy również o wyposażeniu prysznica w dodatkowe akcesoria, szczególnie półki, dzięki którym zachowamy w kabinie porządek i zapewnimy sobie łatwy dostęp do kosmetyków.

Armatura do nowoczesnej łazienki – jak powinna wyglądać?

W nowoczesnej łazience doskonale sprawdzą się elementy armatury sanitarnej o prostym i minimalistycznym wyglądzie. Panele prysznicowe, oszczędne w formie kolumny prysznicowe czy baterie podtynkowe pasują do takich aranżacji idealnie.

Jeśli jednak decydujemy się na tradycyjną baterię umywalkową i wannową lub prysznicową, sięgnijmy po produkty jednouchwytowe, z tej samej kolekcji, utrzymane w tym samym stylu i metalicznym odcieniu – pozwoli to na zachowanie w wystroju wnętrza spójności i harmonii.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53
Trendy w makijażu w sezonie jesień–zima 2018/2019
Beztroskie lato za nami, czas na złotą jesień oraz mroźną zi...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 09:54
Trzy stolice w 6 dni – niezapomniane podróże
Ach… gdyby tak było można zwiedzić Bratysławę, Budapeszt i W...
piątek, Październik 12, 2018 - 14:05
Jak skutecznie nawilżyć włosy i ciało jesienią?
Czy Ty też tak masz, że gdy tylko nadchodzą pierwsze chłodni...
czwartek, Październik 11, 2018 - 12:21

  

Reklama