Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?

Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?

W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zakochana dwójka postanawia zamieszkać razem. Wizja na wspólne życie może wydawać się sielanką, ale tylko wtedy, kiedy współlokatorom uda się dobrze rozegrać kwestię urządzenia mieszkania tak, by było ono funkcjonalne dla obojga.

Szukaj inspiracji

Nawet jeśli przeraża Was wizja urządzania Waszego pierwszego wspólnego gniazdka, to nie martwcie się: nie jesteście sami. Tysiące par przed Wami podołało temu zadaniu i tysiące par po Was również tego dokona. Obecnie jest to dużo łatwiejsze niż się wydaje, bo przecież mamy dostęp do niewyczerpanego źródła inspiracji, czyli Internetu. Wystarczy chwilę pobuszować w sieci, by natknąć się na takie strony jak defra.pl i cieszyć się nowymi pomysłami na urządzenie wnętrza.

Złoty środek

Jeżeli jakieś pomieszczenie w domu czy mieszkaniu może potwierdzić, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, to jest to z całą pewnością łazienka. To właśnie w tym pomieszczeniu dochodzi do największych konfliktów, ale są sposoby, aby ich uniknąć. Nie da się oczywiście dokonać równego podziału przestrzeni w łazience, dlatego trzeba znaleźć kompromisowe rozwiązania, dzięki którym w łazience zapanuje (s)pokój. Chodzi tu nie tylko o rozmieszczenie mebli na odpowiednich wysokościach (zwłaszcza, jeśli różnice wzrostu między partnerami są znaczące), ale również wprowadzenie do łazienki drobiazgów, które mogą wydawać się zbędne, ale doskonale porządkują kosmetyki i przedmioty użytku codziennego obu partnerów.

Zanim jednak przejdzie się do próby wyposażenia łazienki, trzeba dojść do porozumienia w kwestii jej wystroju – bo typowo męska łazienka wygląda przecież zupełnie inaczej niż taka, którą wymarzyłaby sobie kobieta. Dlatego najlepiej jest zdecydować się na klasykę i minimalizm.

Razem, ale osobno

Najlepszym lekarstwem na godzenie wspólnej przestrzeni jest odpowiednia organizacja. Oczywiste jest to, że każdy z partnerów ma łazience zestaw buteleczek, butelek, szczotek, puszek i tubek, które często się mieszają, szczególnie podczas porannej toalety, bo ta najczęściej przebiega w pośpiechu. Ułatwić sobie życie można kupując koszyczki lub ozdobne pudełka, w których można segregować kosmetyki i przedmioty użytku codziennego wedle uznania.

Żeby w łazience nie dochodziło do pomyłek warto też zamontować osobne wieszaki na ręczniki, a jeszcze lepiej jest zainwestować w ręczniki z charakterystycznym oznaczeniem: zagranicą popularne są dwie wersje jednakowego ręcznika, z haftowanym napisem His i Hers (czyli Jego i Jej).

Aby nie wchodzić sobie w drogę, dobrze jest podzielić szafę czy szafkę na dwie wyraźnie oddzielone strefy – dla niej i dla niego. Jeśli jest taka możliwość, to warto zamontować dwie mniejsze umywalki niż jedną dużą. Co zaś się tyczy lustra, to owszem, można zawiesić na ścianie dwie ramki, w których zobaczymy swoje odbicie, ale dużo lepiej prezentuje się tylko jedno (i utrzymanie go w czystości również jest łatwiejsze). Stosując się do tych kilku prostych rad można urządzić łazienkę, która będzie doskonałym połączeniem przestrzeni dla obojga partnerów.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Nasiona sezamu w zdrowej diecie
Popularne w kuchni Dalekiego Wschodu nasiona sezamu stanowią...
czwartek, Październik 18, 2018 - 12:52
Jak stworzyć stylizację wyrażająca własne „ja”?
Większość z nas śledzi modowe trendy i stara się je przenieś...
czwartek, Październik 18, 2018 - 11:09
W jaki sposób urządzić garaż?
Mogłoby się wydawać, że odpowiednie urządzenie garażu nie je...
środa, Październik 17, 2018 - 14:06
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53

  

Reklama