Łazienka pełna kontrastów

Łazienka pełna kontrastów
Łazienka pełna kontrastów

Nie od dzisiaj wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Z połączenia kontrastujących ze sobą elementów można stworzyć ciekawą, dynamiczną przestrzeń. Jest to jednak sztuka wymagająca designerskiego zmysłu. Z pomocą przy tworzeniu łazienki dla osób aktywnych, ceniących interesujące wzorniczo rozwiązania, przychodzą projektanci marki Opoczno – twórcy kolekcji mebli i ceramiki o nazwie Street Fusion.

Geometryczne meble o fakturze ciemnego drewna połączone z białą ceramiką w klasycznych, opływowych kształtach z pewnością spodobają się tym, którzy lubią wyrazisty design. Zestawione w umiejętny sposób kontrastujące ze sobą kolory i linie, dają interesujący efekt gustownego wnętrza, w którym „coś się dzieje”.

Zadbaj o komfort

Poza nietuzinkowym wyglądem, kolekcja Street Fusion, jest również bardzo funkcjonalna. Wygodne w użytkowaniu szafki, które zamiast uchwytów posiadają trapezowe wycięcia, szczególnie docenią osoby aktywne, żyjące w ciągłym biegu. Przykładem niezwykle funkcjonalnego mebla jest szafka podumywalkowa Street Fusion, która tuż pod blatem posiada niewielką, wewnętrzną szufladę, idealną na drobne kosmetyki. Dzięki prowadnicom, zapewniającym pełne wysunięcie, a także systemowi cichego domykania, korzystanie z niej jest wyjątkowo komfortowe.

W kolekcji Opoczno, poza meblami w dwóch odcieniach drewna – Black Wood i Brown Oak, znajdziemy również szafki z lustrzanym frontem. To niezwykle praktyczny, łazienkowy mebel, spełniający dwie, ważne funkcje. Płytka szafka, przeznaczona do zawieszenia nad umywalką, jest jednocześnie lustrem i miejscem przechowywania akcesoriów, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Dzięki niej małe przedmioty codziennego użytku będą schowane, co pozwoli uniknąć wrażenia nieładu. Lustrzana szafka dostępna jest także w wersji z górnym oświetleniem – najlepiej sprawdzającym się przy wykonywaniu makijażu, a także wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych.

Siła kontrastu

Meble z kolekcji Street Fusion zostały zaprojektowane tak, aby pomimo znacznie ciemniejszej barwy, współgrały z jasną ceramiką. Wspólnym mianownikiem kontrastujących ze sobą elementów jest biały fragment szafek, widoczny spod trapezowego wycięcia, pełniącego funkcję uchwytu. Jasna umywalka, miska toaletowa, czy bidet, na tle mebli z tej samej kolekcji, tworzą wrażenie dobrze ułożonej kompozycji.

Ceramice będącej uzupełnieniem linii nadano miękkie, zaokrąglone linie. Dostępna w trzech rozmiarach umywalka zakończona jest cienkim rantem, który nadaje jej lekkości, będącej przeciwwagą do cięższych mebli. Uniwersalny kształt umywalki pozwala na zamontowanie jej na szafkach, a także – dzięki płaskiemu spodowi – na różnego rodzaju blatach.

Problem z głowy

Wybierając wyposażenie do łazienki, poza estetycznymi względami, należy również zwrócić uwagę na jego praktyczne walory. Jeśli prowadzimy intensywny tryb życia, nie chcemy i nie możemy zbyt wiele czasu poświęcać na sprzątanie łazienki, warto pomyśleć o nowoczesnych technologicznie rozwiązaniach, które nam je znacząco ułatwią. Wszystkie elementy ceramiki Street Fusion pokryte zostały powłoką Perfect Clean, dzięki której znacząco zmniejsza się osadzanie zabrudzeń i kamienia. Miski toaletowe z kolekcji są natomiast bezkołnierzowe - nie posiadają więc trudno dostępnych do czyszczenia miejsc, w których gromadzą się bakterie. Dodatkowo duroplastowa, wolnoopadająca deska w nowoczesnej wersji Slim wzbogacona jest jonami srebra, które mają właściwości bakteriobójcze. Wyposażona w funkcję łatwego wypinania jednym przyciskiem One Button Easy-Off sprawia, że utrzymanie higieny jest niezwykle proste.

Dzisiaj, kiedy tempo życia jest często szalone, a na głowie wciąż gromadzi się mnóstwo spraw, dobrze jest stworzyć wokół siebie przestrzeń, która sprzyja dobrej organizacji. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie, wnętrza, w których żyjemy mogą być naszym cichym sprzymierzeńcem. I to wszystko w dobrym, indywidualnie do nas dopasowanym, stylu.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Jak przywrócić blask przypalonym garnkom i patelniom?
Nawet najlepszej gospodyni zdarza się przypalić patelnię lub...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 14:01
7 dni do… ślubu! Poznaj proste tricki na zniewalający look
Koronkowy tren sukni ślubnej, muszka partnera w modnym kolor...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 12:31
Jak przygotować dłonie do lata?
Piękne, wypielęgnowane dłonie są naszą największą ozdobą. Ak...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 09:11
Pióro czy długopis. Czym pisać?
Mimo że odręczne pisanie zostało w dzisiejszych czasach w du...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 08:52
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama