Jak wybrać kostium dla dziecka na bal przebierańców?

Jak wybrać kostium dla dziecka na bal przebierańców?
Jak wybrać kostium dla dziecka na bal przebierańców?

Kiedy zaczyna się karnawał, zazwyczaj organizowane są huczne zabawy, na których często spotkać można przebierańców. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również dzieci, a bal z kostiumami dla najmłodszych to z pewnością okazja do świetnej zabawy. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni strój albo uszyć go własnoręcznie. A co jeśli nie mamy pomysłu na przebranie dla dziecka?

W co się przebrać?

Podstawowa zasada podczas poszukiwania kostiumu to uwzględnienie oczekiwań dziecka. Nawet jeśli uważasz, że Twoja córka byłaby śliczną wróżką, ale ona woli strój czarownicy, nie ma sensu jej do niczego zmuszać – to w końcu ona ma się dobrze bawić, dlatego powinna swobodnie czuć się w swoim kostiumie. Wybór jest ogromny – Twoja pociecha może być postacią z ulubionej bajki, superbohaterem, lekarzem, wampirem, smokiem, a nawet… flamingiem (przykładowy strój tutaj). Ogranicza Was tylko wyobraźnia, bo w obecnych czasach kostiumy na bal przebierańców można znaleźć w niemal każdym sklepie z zabawkami – wystarczy tylko poszukać. Poza tym kupienie gotowego stroju sprawdzi się w sytuacji, kiedy do zabawy zostało niewiele czasu, nie potrafimy lub nie lubimy szyć, a wszelkie prace plastyczne sprawiają nam prawdziwą trudność i nie przynoszą zadowalającego efektu.

A może strój wykonany w domu?

O ile gotowe kostiumy są najprostszym rozwiązaniem, o tyle takie przebrania mogą się dublować. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko miało strój taki, jak inni uczestnicy zabawy, możesz spróbować uszyć kostium w domu. Czasem wystarczy tylko przejrzeć szafę, aby skompletować np. ubranie pirata – do bluzki w paski i krótkich spodni dodaj zmywalny tatuaż i opaskę na oko. Twoje dziecko lubi zwierzątka? Zaproponuj mu strój kota. Ubierz je w czarne legginsy i bluzkę, uszy możesz zrobić z opaski i pluszowego drutu chenille, zaś ogon – z długiej skarpety, którą usztywnisz rolkami po ręcznikach papierowych i papierze toaletowym. Wykorzystując materiały dostępne w domu, możesz stworzyć wiele kostiumów – wystarczy tylko trochę wyobraźni i kreatywności.

Kolorowe przyjęcie

Jeśli przygotowujesz przyjęcie karnawałowe dla dzieci u siebie w domu, zadbaj nie tylko o przebranie dziecka, ale również wesołe dekoracje pomieszczenia, w którym odbywać się będzie impreza. Wspólnie z pociechą rozwieście barwne serpentyny, nadmuchajcie kolorowe baloniki, a na stole rozsypcie kolorowe konfetti. Dobrym pomysłem jest też zastąpienie tradycyjnej zastawy papierowymi talerzykami dostępnymi w wielu kolorach, a także z różnymi motywami. Twoje dziecko może wybrać naczynia z ulubioną postacią, a Ty nie musisz się obawiać, że któryś z gości rozbije szklankę lub talerz i się skaleczy. Pamiętaj też o przygotowaniu kilku pomysłów na wspólne gry i zabawy – jeśli dzieci zaczną się nudzić, szybko podsuniesz im propozycję wesołej rozrywki. Możesz też zorganizować konkurs na najpiękniejszy kostium albo najbardziej pomysłowe przebranie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47
Czy warto nosić okulary polaryzacyjne?
Podczas wakacyjnych wyjazdów często natrafiamy na różne stoi...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:46
Jak wybrać obraz do salonu?
Zadbana przestrzeń to nie tylko taka, w której panuje porząd...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:19
Mini rolety na wymiar a ich ponadczasowy i uniwersalny charakter
Jeżeli weźmie się pod uwagę wybór osłon okiennych, tak napra...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 08:05

  

Reklama