Jak wybrać kostium dla dziecka na bal przebierańców?

Jak wybrać kostium dla dziecka na bal przebierańców?
Jak wybrać kostium dla dziecka na bal przebierańców?

Kiedy zaczyna się karnawał, zazwyczaj organizowane są huczne zabawy, na których często spotkać można przebierańców. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również dzieci, a bal z kostiumami dla najmłodszych to z pewnością okazja do świetnej zabawy. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni strój albo uszyć go własnoręcznie. A co jeśli nie mamy pomysłu na przebranie dla dziecka?

W co się przebrać?

Podstawowa zasada podczas poszukiwania kostiumu to uwzględnienie oczekiwań dziecka. Nawet jeśli uważasz, że Twoja córka byłaby śliczną wróżką, ale ona woli strój czarownicy, nie ma sensu jej do niczego zmuszać – to w końcu ona ma się dobrze bawić, dlatego powinna swobodnie czuć się w swoim kostiumie. Wybór jest ogromny – Twoja pociecha może być postacią z ulubionej bajki, superbohaterem, lekarzem, wampirem, smokiem, a nawet… flamingiem (przykładowy strój tutaj). Ogranicza Was tylko wyobraźnia, bo w obecnych czasach kostiumy na bal przebierańców można znaleźć w niemal każdym sklepie z zabawkami – wystarczy tylko poszukać. Poza tym kupienie gotowego stroju sprawdzi się w sytuacji, kiedy do zabawy zostało niewiele czasu, nie potrafimy lub nie lubimy szyć, a wszelkie prace plastyczne sprawiają nam prawdziwą trudność i nie przynoszą zadowalającego efektu.

A może strój wykonany w domu?

O ile gotowe kostiumy są najprostszym rozwiązaniem, o tyle takie przebrania mogą się dublować. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko miało strój taki, jak inni uczestnicy zabawy, możesz spróbować uszyć kostium w domu. Czasem wystarczy tylko przejrzeć szafę, aby skompletować np. ubranie pirata – do bluzki w paski i krótkich spodni dodaj zmywalny tatuaż i opaskę na oko. Twoje dziecko lubi zwierzątka? Zaproponuj mu strój kota. Ubierz je w czarne legginsy i bluzkę, uszy możesz zrobić z opaski i pluszowego drutu chenille, zaś ogon – z długiej skarpety, którą usztywnisz rolkami po ręcznikach papierowych i papierze toaletowym. Wykorzystując materiały dostępne w domu, możesz stworzyć wiele kostiumów – wystarczy tylko trochę wyobraźni i kreatywności.

Kolorowe przyjęcie

Jeśli przygotowujesz przyjęcie karnawałowe dla dzieci u siebie w domu, zadbaj nie tylko o przebranie dziecka, ale również wesołe dekoracje pomieszczenia, w którym odbywać się będzie impreza. Wspólnie z pociechą rozwieście barwne serpentyny, nadmuchajcie kolorowe baloniki, a na stole rozsypcie kolorowe konfetti. Dobrym pomysłem jest też zastąpienie tradycyjnej zastawy papierowymi talerzykami dostępnymi w wielu kolorach, a także z różnymi motywami. Twoje dziecko może wybrać naczynia z ulubioną postacią, a Ty nie musisz się obawiać, że któryś z gości rozbije szklankę lub talerz i się skaleczy. Pamiętaj też o przygotowaniu kilku pomysłów na wspólne gry i zabawy – jeśli dzieci zaczną się nudzić, szybko podsuniesz im propozycję wesołej rozrywki. Możesz też zorganizować konkurs na najpiękniejszy kostium albo najbardziej pomysłowe przebranie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Nasiona sezamu w zdrowej diecie
Popularne w kuchni Dalekiego Wschodu nasiona sezamu stanowią...
czwartek, Październik 18, 2018 - 12:52
Jak stworzyć stylizację wyrażająca własne „ja”?
Większość z nas śledzi modowe trendy i stara się je przenieś...
czwartek, Październik 18, 2018 - 11:09
W jaki sposób urządzić garaż?
Mogłoby się wydawać, że odpowiednie urządzenie garażu nie je...
środa, Październik 17, 2018 - 14:06
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53

  

Reklama