Jak zapewnić dziecku bezpieczną zabawę?

Nasze pociechy są niezwykle ciekawe świata i mają niezwykle rozwiniętą wyobraźnię czego my, rodzice możemy im tylko pozazdrościć. Niestety w zależności od wieku dziecka kupując jakąkolwiek zabawkę musimy zastanowić się, czy jakaś jej część nie zostanie połknięta lub nie zaszkodzi naszej pociesze. Jak więc zapewnić im bezpieczną zabawę, z której będą czerpać wiele radości? (fot. fotolia)
Nasze pociechy są niezwykle ciekawe świata i mają niezwykle rozwiniętą wyobraźnię czego my, rodzice możemy im tylko pozazdrościć. Niestety w zależności od wieku dziecka kupując jakąkolwiek zabawkę musimy zastanowić się, czy jakaś jej część nie zostanie połknięta lub nie zaszkodzi naszej pociesze. Jak więc zapewnić im bezpieczną zabawę, z której będą czerpać wiele radości? (fot. fotolia)

Nasze pociechy są niezwykle ciekawe świata i mają niezwykle rozwiniętą wyobraźnię czego my, rodzice możemy im tylko pozazdrościć. Niestety w zależności od wieku dziecka kupując jakąkolwiek zabawkę musimy zastanowić się, czy jakaś jej część nie zostanie połknięta lub nie zaszkodzi naszej pociesze. Jak więc zapewnić im bezpieczną zabawę, z której będą czerpać wiele radości?

Kupując zabawkę musimy być kreatywni i choć przez chwilę spojrzeć na nią oczami naszego dziecka. Jeśli dziecko jest w wieku brania wszystkiego co możliwe do buzi to musimy szczególną uwagę zwracać na małe elementy, które mogą zostać odczepione i połknięte.

Jakie więc zabawki będą w pełni bezpieczne dla naszych maluchów? Dziewczynki niezależnie od wieku kochają lalki. Producenci prześcigają się w pomysłach i nowoczesnych modelach, a lalka która je i siusia nie wzbudza już większego zdziwienia. Dlaczego by nie spróbować zwykłej szmacianej laleczki, która kiedyś była numerem jeden w pokoiku każdej dziewczynki? Szmaciane lale są w zupełności bezpieczne, ponieważ nie zawierają żadnych dodatkowych elementów oprócz materiału i wypełnienia. Wypełnienie zazwyczaj wykonane jest wyłącznie z naturalnych materiałów a twarze malowane ręcznie przy użyciu nietoksycznych farb i pisaków do tkanin. Lala może posłużyć też jako wieczorna przytulanka, bo przecież wiemy że nasze dzieciaki lubią zasypiać ze swoimi zabawkami.

No właśnie, przytulanki. Kolejny przykład świetnej, ale jakże bezpiecznej zabawy. Maskotki wykonane na wzór ulubionej postaci z bajki czy filmu, te duże i te małe. Przecież wszystkie dzieciaki kochają przytulanki i swoje misie!

Kupując zabawki musimy myśleć z perspektywy rodzica, który chce aby jego dziecko się rozwijało. Z drugiej strony, musi być zabawa więc musimy też spojrzeć na to oczami dziecka. Dzieciaki uwielbiają budować i tworzyć, kochają więc wszelkiego rodzaju klocki. Klocki potrafią rozwijać wyobraźnię, pobudzić kreatywność i rozwinąć zdolności manualne. Ale znowu, musimy uważać na to by klocki wykonane były z niezagrażającego dziecku materiału. W tym przypadku najbardziej sprawdzają się drewniane klocki, które są w zupełności bezpieczne. Wybór jest przeogromny. Możemy wybrać drewnianą układankę, drewniane puzzle, drewniane klocki i wiele, wiele innych.

Kolejnym niesamowitym pomysłem na zabawki wytworzone z naturalnych materiałów są zabawki tekturowe. Zazwyczaj tego typu zabawki przeznaczone są dla większych dzieci, ponieważ wymagają większych zdolności manualnych i dziecko zwyczajnie musi samo złożyć taką zabawkę. Tutaj również wybór jest obszerny, i z pewnością zarówno jak i dla dziewczynki tak i dla chłopca coś znajdziemy. Który chłopiec nie marzy aby stworzyć swój własny, latający samolot lub tekturową lokomotywę! Dziewczynki też z pewnością znajdą coś dla siebie, a po złożeniu najfajniejszym elementem dającym najwięcej frajdy jest dekoracja! Karton możemy pomalować i udekorować na wszelkie możliwe sposoby. Tekturowe zabawki to również idealny pomysł na bal przebierańców! Nasz maluch może przemienić się w dzielnego rycerza i stworzyć dla siebie kartonowe akcesoria, koronę, szablę, i wiele innych.

Zwracajmy uwagę na to, czym bawią się nasze dzieci. W sklepach jest wiele kolorowych plastikowych zabawek, ale czy są one bezpieczne?

Artykuł przygotowany przez
sklep internetowy mamabu.pl/ w którym znajdziesz wszystko dla dzieci, niemowląt i przyszłych mam - Wyłącznie z polskich firm.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53
Trendy w makijażu w sezonie jesień–zima 2018/2019
Beztroskie lato za nami, czas na złotą jesień oraz mroźną zi...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 09:54
Trzy stolice w 6 dni – niezapomniane podróże
Ach… gdyby tak było można zwiedzić Bratysławę, Budapeszt i W...
piątek, Październik 12, 2018 - 14:05
Jak skutecznie nawilżyć włosy i ciało jesienią?
Czy Ty też tak masz, że gdy tylko nadchodzą pierwsze chłodni...
czwartek, Październik 11, 2018 - 12:21

  

Reklama