Rozwojowa zabawa z dzieckiem

Rozwojowa zabawa z dzieckiem (fot. depositphotos)
Rozwojowa zabawa z dzieckiem (fot. depositphotos)

Jak zorganizować czas dzieci, by maluchy się nie nudziły, a zabawa przynosiła wymierne korzyści? Rodzice codziennie stają przed takim wyzwaniem. Dzieci spędzają na zabawie sporą część swojego dnia. Warto więc zadbać o to, by ten czas był spędzony kreatywnie i wspomagał rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Gry planszowe pomogą rodzicom w realizacji tego zadania.

Wpływ planszówek na rozwój dziecka

Gry planszowe angażują dzieci w różnym wieku. Każdy sklep dla dzieci ma w swojej ofercie różne gry - świadczy to o popularności planszówek. Niektóre gry pomagają w rozwoju wyobraźni dzieci, inne uczą je strategicznego myślenia i planowania. Są też gry, które pomagają w nauce szkolnych przedmiotów: geografii, matematyki czy angielskiego. Gry wojenne i historyczne uczą dzieci samodzielnego myślenia i przewidywania zachowań innych graczy. Gry liczbowe, logiczne czy biznesowe doskonale wpływają na rozwój intelektualny.

Jak wybrać grę?

Ekspert sklepu Hulahop.pl radzi, by podczas wyboru gry brać pod uwagę zainteresowania dziecka. Jeśli dziecko lubi tematykę wojenną, to mogą mu się spodobać gry strategiczne. Dla fanów fantasy także znajdą się gry o takiej tematyce. Przed kupnem gry, warto trochę o niej poczytać, zapoznać się z opiniami, sprawdzić czy dana gra jest lubiana, jakie ma wady i zalety. W wyborze może pomóc ranking gier planszowych, w którym znajdują się najpopularniejsze gry dla dzieci w różnym wieku.

Kiedy zacząć grać w planszówki?

Najprostsze gry przeznaczone są dla dzieci do trzeciego roku życia. Zazwyczaj polegają one na dopasowaniu do siebie dwóch elementów czy poznawaniu nowych słów. Trzylatek rozumie już proste zasady gry, dlatego jest to dobry czas na rozpoczęcie przygody z planszówkami. Zastanawiając się jaka planszówka dla dziecka w danym wieku będzie najlepsza wystarczy przeczytać opis gry na stronie sklepu - producenci zawsze podają minimalny wiek graczy, dla których wyprodukowana została dana gra.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Rozpal zmysły przy ognisku – poradnik nie tylko dla harcerzy
Ciepło i kojący blask płomieni w letni wieczór tworzą wyjątk...
środa, Lipiec 26, 2017 - 10:45
Jak wyposażyć biuro w nowoczesny sposób?
Biuro to najważniejsze miejsce pracy, w którym spędzasz pona...
środa, Lipiec 26, 2017 - 10:23
Kuchnia w stylu retro - jak urządzić pomieszczenie rodem z innej epoki
Szukasz przepisu na kuchnię idealną? Postaw na retro – styl...
środa, Lipiec 26, 2017 - 09:12
Szlakiem Złotych Owoców – zabieramy Cię w podróż do Ameryki Południowej
Ojczyzną Złotych Owoców (miechunki peruwiańskiej) jest Amery...
wtorek, Lipiec 25, 2017 - 10:59
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama