Kosmetyki dla dzieci i wrażliwej skóry twarzy. Gdzie je kupić?

Kosmetyki dla dzieci i wrażliwej skóry twarzy. Gdzie je kupić? (fot. depositphotos)
Kosmetyki dla dzieci i wrażliwej skóry twarzy. Gdzie je kupić? (fot. depositphotos)

Kosmetyki dla dzieci, zwłaszcza dla noworodków i niemowląt, a także osób, które na co dzień zmagają się z suchą i wrażliwą skórą twarzy, powinny być dobierane przez nas ze szczególną ostrożnością. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych, posiadających delikatną strukturę skóry, bardzo ważne jest to, aby stosowane na co dzień kosmetyki były łagodne w swoim działaniu i minimalizowały ryzyko podrażnień oraz reakcji alergicznych. Podpowiadamy zatem, gdzie kupić skuteczne, a zarazem bezpieczne preparaty dla skóry!

Zestaw kosmetyków dla noworodka

  • Dla każdej mamy najważniejsze jest to, aby zapewnić swojemu maluchowi nie tylko właściwą pielęgnację i zachowanie odpowiedniej higieny każdego dnia, ale przede wszystkim jak największe bezpieczeństwo. Dlatego istotne jest to, aby szukać dla dzieci wyłącznie naturalnych kosmetyków, które nie wywołają na delikatnej powierzchni ich ciała podrażnień, zaczerwienień i reakcji alergicznych.
  • Kosmetyki te muszą być zdecydowanie pozbawione drażniących i sztucznych substancji (alkohol, parabeny, barwniki zapachowe), które przesuszają skórę i są odpowiedzialne za pojawianie się różnorodnych wysypek na twarzy, czerwonych plam na ciele czy nawet atopowego zapalenia skóry, które wymaga specjalistycznego leczenia pod kontrolą lekarza.
  • Trzeba podkreślić, że dziecięca struktura skóry jest nie tylko bardzo delikatna, ale też bezbronna wobec działania wielu szkodliwych czynników zewnętrznych - naturalne mechanizmy obronne skóry kształtują się bowiem dopiero w okolicy 3. roku życia, dlatego tak ważne jest to, aby do tego czasu zapewnić dziecku właściwą ochronę i wzmacniać jego odporność przy pomocy odpowiednich preparatów.

Sucha i wrażliwa skóra twarzy u dorosłych

  • Bycie dorosłym nie oznacza wcale, że codzienna pielęgnacja skóry to prosty i przyjemny rytuał dnia. Wielu dorosłych zmaga się bowiem z nadwrażliwością skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (źle dobrane kosmetyki, zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie ultrafioletowe), co sprawia, że skóra ich twarzy jest wyjątkowo skłonna do podrażnień, zaczerwienień i reakcji alergicznych.
  • “Wrażliwcy” bardzo gwałtownie reagują na silne składniki w kosmetykach, zmiany pogody, słońce czy nawet twardą wodę w kranach, dlatego muszą stosować kosmetyki, które złagodzą powstałe na twarzy podrażnienia, a jednocześnie zapobiegną pojawianiu się następnych.
  • Wbrew pozorom, skóra dzieci oraz osób cierpiących na nadwrażliwość jest do siebie bardzo podobna, dlatego niejednokrotnie zdarza się, że dla dorosłych najodpowiedniejsze okazują się hipoalergiczne kosmetyki (dermokosmetyki), które zostały przeznaczone również do stosowania przez dzieci i niemowlęta.

Dermokosmetyki - tylko w aptece?

Jeszcze do niedawna kosmetyki hipoalergiczne dla dzieci i dorosłych, zmagających się z nadwrażliwością skóry, dostępne były tylko i wyłącznie w aptece. Oczywiście, kupując wybrane preparaty w aptece możemy mieć pewność, że przeszły one odpowiednie testy dermatologiczne i badania kliniczne, jednak dermokosmetyki możemy coraz częściej spotkać także na półkach w drogerii. Decydując się jednak na zakup kosmetyków w drogerii, musimy bardzo dokładnie przeanalizować ich skład - może bowiem zdarzyć się, że wśród naturalnych składników znajdzie się jedna szkodliwa substancja, która wywoła u nas niechcianą reakcję alergiczną.

Kosmetyki Mixa - pewne dermokosmetyki z drogerii!

Na rynku kosmetycznym niewiele jest tak naprawdę drogeryjnych marek, które zajmują się wyłącznie produkcją hipoalergicznych kosmetyków dla dzieci i dorosłych. Wśród ofert różnych firm na szczególną uwagę zasługują jednak kosmetyki Mixa, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb delikatnej i wrażliwej skóry dzieci oraz dorosłych.

Gdzie kupić kosmetyki Mixa? Produkty tej marki, nazywanej od wielu lat francuskim ekspertem skóry wrażliwej, znajdziemy w wielu popularnych polskich drogeriach - Hebe, Super Pharm, Rossmann, Natura czy Sekret Urody. Warto dodatkowo podkreślić, że kosmetyki tej marki są równie skuteczne, co produkty aptecznych firm, ale przy tym odznaczają się bardziej przystępną dla konsumenta ceną.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zatrudnienie niani do dziecka a bezpieczeństwo
Zatrudnienie niani do dziecka to niezwykle trudna decyzja dl...
poniedziałek, Kwiecień 23, 2018 - 13:50
Królowa przypraw – kilka faktów o kurkumie w codziennej diecie!
Ten żółty pył w formie domowej przyprawy zasila nasze kuchen...
poniedziałek, Kwiecień 23, 2018 - 11:37
Wakacje nad Morzem Bałtyckim z dzieckiem - jak się przygotować?
Wakacje nad Morzem Bałtyckim to niezastąpiony sposób na spęd...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 14:22
Poznaj właściwości masła shea!
Masło shea to jeden z najwydajniejszych kosmetyków naturalny...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 11:07

  

Reklama