Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem?

Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem? (fot. depositphotos)
Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem? (fot. depositphotos)

Dbanie o higienę jamy ustnej dziecka powinniśmy rozpocząć jeszcze przed pojawieniem się pierwszego zęba. Jest to też najlepszy okres na pierwszą wizytę u stomatologa. Jeśli później codziennie będziemy powtarzać czynności związane z higieną ząbków, nasze dziecko przyzwyczai się do nich i polubi. Tak samo ważne jest by regularnie odwiedzać stomatologa, nawet gdy zęby są zdrowe. Często bywa jednak i tak, że dziecko boi się wizyt u stomatologa. Można jednak temu zaradzić!

Nie zniechęcaj!

Niejednokrotnie zdarza się tak, że to my sami zrażamy dziecko do dentysty. W obecności pociech rozmawiamy o naszych negatywnych doświadczeniach, opowiadając sobie o przebiegu wizyty. Często również straszymy dzieci: „jak nie umyjesz zębów to dentysta wyrwie ci ząbka!

Przygotuj dziecko do wizyty

Upewnij się, by pierwszą wizytą była wizyta kontrolną. Opowiedz dziecku co będzie się na niej działo – że będzie musiało otworzyć usta, a pan dentysta zajrzy do środka i zaświeci lampką. Nie wchodź w szczegóły, ale spraw by dziecko było zaciekawione.

Wybierz odpowiedni gabinet

Poznaj gabinet i personel zanim omówisz dziecko na wizytę. Zwróć uwagę na to czy lekarze są sympatyczni i życzliwi, jaka atmosfera panuje w środku. Zadbaj o to by pierwsza wizyta była adaptacyjna – niech dziecko ogląda gabinet, wszystkie sprzęty, a także rozmawia z lekarzem. Doświadczony stomatolog dziecięcy potrafi odwrócić uwagę dziecka, by szybko i skutecznie przeprowadzić kontrolę, a nawet zabieg. Dentysta, który pracuje z najmłodszymi musi być cierpliwy i wyrozumiały, by nie zniechęcać ich do dalszych wizyt. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie całej kliniki – czy w poczekalni są kredki, klocki lub inne zabawki, dzięki którym dziecko nie będzie się nudzić w czasie oczekiwania. W niektórych gabinetach lekarze noszą zabawne fartuchy i maseczki, które rozweselają dzieci, a także sprawiają, że zaczynają kojarzyć wizytę z ciekawie spędzonym czasem. Dobrym rozwiązaniem są wypełnienia dostępne w różnych kolorach i wariantach do wyboru – fosforyzujące i brokatowe, dziecko będzie zadowolone kiedy pozwoli mu się wybrać plombę.

ProClinic Dental to, przyjazna maluchom klinika dentystyczna mieszcząca się we Wrocławiu. Wyrozumiały i cierpliwy personel, a także atrakcje przygotowane specjalnie dla maluchów, przekonają do dentysty każdego, nawet najbardziej wymagającego pacjenta. Każde dziecko otrzymuje nagrodę oraz naklejkę „Dzielny Pacjent” – co pozwala zachować mu pozytywne wspomnienia związane z leczeniem zębów. W ofercie placówki znajduje się wiele usług stomatologicznych – od zabiegów poprawiających estetyką uśmiechu, aż do chirurgii twarzowo-szczękowej. Bogate wyposażenie kliniki i wykwalifikowana kadra gwarantują obsługę na najwyższym, światowym poziomie. Gabinet ProClinic Dental jest otwarty dla wszystkich, którzy marzą o zdrowym i estetycznym. Przed wizytą można zapoznać się ze słowniczkiem pojęć dostępnym na stronie internetowej gabinetu.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Androgenowe wypadanie włosów - leczenie
Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów oka...
piątek, Październik 20, 2017 - 15:20
Pożyczka pozabankowa nie musi być droga!
Firmy pożyczkowe prowadzą działalność komercyjną i udzielają...
piątek, Październik 20, 2017 - 14:05
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama