Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem?

Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem? (fot. depositphotos)
Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem? (fot. depositphotos)

Dbanie o higienę jamy ustnej dziecka powinniśmy rozpocząć jeszcze przed pojawieniem się pierwszego zęba. Jest to też najlepszy okres na pierwszą wizytę u stomatologa. Jeśli później codziennie będziemy powtarzać czynności związane z higieną ząbków, nasze dziecko przyzwyczai się do nich i polubi. Tak samo ważne jest by regularnie odwiedzać stomatologa, nawet gdy zęby są zdrowe. Często bywa jednak i tak, że dziecko boi się wizyt u stomatologa. Można jednak temu zaradzić!

Nie zniechęcaj!

Niejednokrotnie zdarza się tak, że to my sami zrażamy dziecko do dentysty. W obecności pociech rozmawiamy o naszych negatywnych doświadczeniach, opowiadając sobie o przebiegu wizyty. Często również straszymy dzieci: „jak nie umyjesz zębów to dentysta wyrwie ci ząbka!

Przygotuj dziecko do wizyty

Upewnij się, by pierwszą wizytą była wizyta kontrolną. Opowiedz dziecku co będzie się na niej działo – że będzie musiało otworzyć usta, a pan dentysta zajrzy do środka i zaświeci lampką. Nie wchodź w szczegóły, ale spraw by dziecko było zaciekawione.

Wybierz odpowiedni gabinet

Poznaj gabinet i personel zanim omówisz dziecko na wizytę. Zwróć uwagę na to czy lekarze są sympatyczni i życzliwi, jaka atmosfera panuje w środku. Zadbaj o to by pierwsza wizyta była adaptacyjna – niech dziecko ogląda gabinet, wszystkie sprzęty, a także rozmawia z lekarzem. Doświadczony stomatolog dziecięcy potrafi odwrócić uwagę dziecka, by szybko i skutecznie przeprowadzić kontrolę, a nawet zabieg. Dentysta, który pracuje z najmłodszymi musi być cierpliwy i wyrozumiały, by nie zniechęcać ich do dalszych wizyt. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie całej kliniki – czy w poczekalni są kredki, klocki lub inne zabawki, dzięki którym dziecko nie będzie się nudzić w czasie oczekiwania. W niektórych gabinetach lekarze noszą zabawne fartuchy i maseczki, które rozweselają dzieci, a także sprawiają, że zaczynają kojarzyć wizytę z ciekawie spędzonym czasem. Dobrym rozwiązaniem są wypełnienia dostępne w różnych kolorach i wariantach do wyboru – fosforyzujące i brokatowe, dziecko będzie zadowolone kiedy pozwoli mu się wybrać plombę.

ProClinic Dental to, przyjazna maluchom klinika dentystyczna mieszcząca się we Wrocławiu. Wyrozumiały i cierpliwy personel, a także atrakcje przygotowane specjalnie dla maluchów, przekonają do dentysty każdego, nawet najbardziej wymagającego pacjenta. Każde dziecko otrzymuje nagrodę oraz naklejkę „Dzielny Pacjent” – co pozwala zachować mu pozytywne wspomnienia związane z leczeniem zębów. W ofercie placówki znajduje się wiele usług stomatologicznych – od zabiegów poprawiających estetyką uśmiechu, aż do chirurgii twarzowo-szczękowej. Bogate wyposażenie kliniki i wykwalifikowana kadra gwarantują obsługę na najwyższym, światowym poziomie. Gabinet ProClinic Dental jest otwarty dla wszystkich, którzy marzą o zdrowym i estetycznym. Przed wizytą można zapoznać się ze słowniczkiem pojęć dostępnym na stronie internetowej gabinetu.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zegarki Raymond Weil jako dzieła sztuki
Zegary, zegarki, zegareczki. Fascynują się nimi nie tylko ko...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 15:04
Piękna podłoga na lata
Zadbana podłoga jest wizytówką każdego domu. Bez znaczenia j...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 14:28
Odkryj tajemnicę francuskich deserów -  perfekcyjne crème brûlée i suflet czekoladowy
Uwielbiasz francuskie desery, jednak obawiasz się, że te wyk...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 13:11
Spa w twoim domu
Zmęczona po pracy? Jednym z najlepszych sposobów na relaks i...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 11:46

  

Reklama