Poręczna drabina przystawna to podstawa

Poręczna drabina przystawna to podstawa
Poręczna drabina przystawna to podstawa

Trudno nam sobie wyobrazić prace domowe bez drabiny! Przydaje się ona w wielu sytuacjach, niezależnie od tego, czy jesteś wysoki, czy niski, warto ją mieć u siebie w domu! Dzięki drabinie możemy bez trudu zawiesić firanki, zetrzeć kurze z górnych warstw czy też przybić gwoździe i zawiesić obrazki. Jaka jednak drabina będzie najlepsza?

Dobry pomocnik? Drabina przystawna!

Nieocenionym pomocnikiem w naszej codziennej pracy nie tylko w mieszkaniu czy też domu okazać się może drabina przystawna. Chociaż niektórym wydaje się, że jest mało wygodna, to nie ma nic bardziej mylnego. Jedną z najwygodniejszych drabin jest ta stworzona z aluminium. To lekka alternatywa, którą w każdej chwili możemy wziąć pod pachę i udać, się naprawiać lub remontować! To przydatne narzędzie na przykład dla konserwatorów pracujących w szkołach lub większych firmach, gdzie przenoszenie sprzętu może okazać się trudnym przedsięwzięciem, a co najgorsze — bardziej możemy zmęczyć się transportem naszych klamotów, niż pracą!

Drabina przystawna

Czym charakteryzują się takie drabiny? Przede wszystkim, drabiny przystawne to narzędzia, które potrzebują oparcia. Nie musimy się jednak obawiać, że taka drabina będzie niestabilna — wiele drabin, w tym te aluminiowe posiadają specjalne nakładki antypoślizgowe, które zapobiegają „uciekaniu” drabiny podczas wchodzenia, schodzenia czy też po prostu pracy na niej. Drabina przystawna to standardowo dwie belki, które połączone są ze sobą szczeblami. Możemy jednak urozmaicić i doposażyć naszą drabinę w dodatkowe narzędzia, takie jak zaczepy, którymi możemy zamocować drabinę do podparcia, czyniąc ją jeszcze bezpieczniejszym pomocnikiem w pracy.

Bezpieczeństwo to podstawa

Decydując się na pracę, nie tylko z drabiną przystawną, warto wcześniej sprawdzić stan podłoża. Jeśli jest ono śliskie, skute lodem lub mokre — lepiej poważnie zastanówmy się nad umiejscowieniem jej tamże. Nawet najlepsze nakładki antypoślizgowe nie zastąpią nam zdrowego rozsądku, a konsekwencje naszych nieumyślnych działań możemy odczuwać przez długie lata. Drabinę dostaniemy w wielu rozmiarach, dzięki czemu prace na wysokości możemy dostosować do naszych warunków fizycznych. Praca z poręczną, aluminiową drabiną przystawną może okazać się dla nas niezwykłą przyjemnością — pamiętajmy jednak, aby dla naszego bezpieczeństwa oraz dla otoczenia zadbać o przestrzeganie zasad BHP.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zatrudnienie niani do dziecka a bezpieczeństwo
Zatrudnienie niani do dziecka to niezwykle trudna decyzja dl...
poniedziałek, Kwiecień 23, 2018 - 13:50
Królowa przypraw – kilka faktów o kurkumie w codziennej diecie!
Ten żółty pył w formie domowej przyprawy zasila nasze kuchen...
poniedziałek, Kwiecień 23, 2018 - 11:37
Wakacje nad Morzem Bałtyckim z dzieckiem - jak się przygotować?
Wakacje nad Morzem Bałtyckim to niezastąpiony sposób na spęd...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 14:22
Poznaj właściwości masła shea!
Masło shea to jeden z najwydajniejszych kosmetyków naturalny...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 11:07

  

Reklama