Uporządkuj swoje kable zanim zdarzy się tragedia! Atrakcyjne pojemniki na kable

Uporządkuj swoje kable zanim zdarzy się tragedia! Atrakcyjne pojemniki na kable
Uporządkuj swoje kable zanim zdarzy się tragedia! Atrakcyjne pojemniki na kable

Plączące się w nogach biurka kable to zmora każdego, kto pracuje przy komputerze. Mnogość sprzętów elektronicznych sprawia, że często jesteśmy zasypani kablami i nie za bardzo wiemy jak się z nich wyplątać. Niewiele lepiej jest w domu, gdzie kable zbierają kurz i nie dają się łatwo okiełznać. Warto więc poświęcić chwilę i poszukać atrakcyjnych pojemników, które rozwiążą nasz problem.

Praktyczne uchwyty

Najprostszym i mniej inwazyjnym, ale też mniej skutecznym sposobem są klipsy i uchwyty różnego rodzaju. Uchwyty w prosty sposób spinają kable powodując, że są one co prawda widoczne i pozostają na wierzchu, ale w kontrolowany sposób. Dzięki takim klipsom możemy w łatwy sposób spiąć odstające kable, a jednocześnie sprawdzą się one tam, gdzie nie mamy miejsca na duże pojemniki. Ciekawą propozycją są klipsy i uchwyty na kable firmy Bluelounge. Jest to firma, która oferuje różnokolorowe przedmioty, w związku z czym możemy z łatwością dopasować odpowiedni produkt do odpowiedniej kolorystyki.

Fantazyjne pudełka na kable

Choć klasycznym kształtem pojemników na kable jest prostopadłościan, to na rynku znajdziemy kilka propozycji, które mogą nas zaskoczyć. Od tych zabawnych, takich jak pojemnik Mr. P Oh Ho firmy Propaganda, który przedstawia głowę tytułowego Pana P, w której chowają się kable, po odmienne w formie, jak Cableyoyo, które nadaje się do mini USB lub kabli słuchawkowych. Kable nawija się w nich na ukrytą w środku szpulę, dzięki czemu możemy z łatwością przechowywać je np. w szufladzie. Ciekawą propozycją jest także pojemnik w kształcie tuby produkowany przez firmę Bluelounge.

Klasyczne pojemniki

Zdecydowanie najpopularniejsza kategoria pudełek. Na rynku znajdziemy mnóstwo podobnych pojemników, w których z łatwością ukryjemy nawet obszerne kable. Ich wyjątkowe wzornictwo pozwala na dowolne dopasowanie do wnętrza. Wiele z pojemników na kable posiada dodatkowe funkcje, takie jak podstawka czy mini stolik w postaci przykrywki lub power bank wbudowany w pudełko. Istnieją różne wielkości pojemników, od tych małych, które przeznaczone są do krótkich kabli, po rozmiary XXL, które pomieszczą najgrubsze egzemplarze.

Uporządkowanie kabli może mieć znaczący wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Dzięki właściwemu potraktowaniu problemu z kablami, możemy również cieszyć się niebanalnym wzornictwem i w prosty sposób uniknąć bałaganu i łapacza kurzu. Musimy przy tym pamiętać, by zrobić to jak najszybciej, bo każda plątanina kabli pełna roztoczy jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47
Czy warto nosić okulary polaryzacyjne?
Podczas wakacyjnych wyjazdów często natrafiamy na różne stoi...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:46
Jak wybrać obraz do salonu?
Zadbana przestrzeń to nie tylko taka, w której panuje porząd...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:19
Mini rolety na wymiar a ich ponadczasowy i uniwersalny charakter
Jeżeli weźmie się pod uwagę wybór osłon okiennych, tak napra...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 08:05

  

Reklama