Zatrudnienie niani do dziecka a bezpieczeństwo

Zatrudnienie niani do dziecka a bezpieczeństwo
Zatrudnienie niani do dziecka a bezpieczeństwo

Zatrudnienie niani do dziecka to niezwykle trudna decyzja dla rodziców, dla których bezpieczeństwo malucha jest priorytetem. Pozostawienie go w rękach obcej osoby zawsze obarczone jest ryzykiem, także jeżeli chodzi o bezpieczeństwo mienia do którego niania ma dostęp. Warto dokładnie sprawdzić osobę, którą chcemy zatrudnić, a także przygotować się na ewentualne trudności.

Dużo się słyszy o nieodpowiedzialnych nianiach, a czasem wręcz o takich które nie szanują mienia rodziców. Dobrym rozwiązaniem, często praktykowanym, jest zamontowanie nie tylko w pokoju dziecka, ale także w całym mieszkaniu zabezpieczeń, do których należą na przykład systemy monitoringu.

Bezpieczeństwo dziecka pozostawionego nianiom

Aby mieć pewność, że dziecko pozostawione z nianią będzie bezpieczne, należy przede wszystkim zweryfikować jej umiejętności. Niezwykle pożądanym jest, aby niania miała ukończony kurs pierwszej pomocy oraz potrafiła zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Dobrze jest także zwrócić uwagę na jej podejście do dzieci i upewnić się, że nie pozostawi malucha bez opieki nawet na kilka minut. Oczywistym jest, że należy zostawić jej numery telefonów nie tylko do rodziców, ale także na przykład dentysty i pediatry. Wszystkie regulacje dotyczące opieki nad dzieckiem, a także jego bezpieczeństwa najlepiej dokładnie sprecyzować, zawrzeć w szczegółowej umowie z opiekunką. Warto także bezpośrednio zwrócić uwagę osobie zajmującej się dzieckiem na potencjalne niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w domu na pociechę.

Bezpieczeństwo domu pod nieobecność rodziców

Oczywistym jest, że niania nie zna osób należących do dalszej rodziny, więc należy uczulić ją, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczała do domu czy mieszkania nikogo obcego. Zaufane osoby, na przykład dziadków, najlepiej osobiście przedstawić, aby wiedziała jak wyglądają i że może otworzyć im drzwi. Warto także uregulować z nianią dostęp do kluczy do domu, aby nie narazić się na zbędne niebezpieczeństwo. W skrajnych przypadkach braku zaufania do nowej niani można zainstalować w domu system alarmowy, dzięki któremu rodzice będą mieć stały podgląd tego, co dzieje się z dzieckiem w ich domu. Podstawą zatrudnienia niani powinno być jednak zaufanie i świadomość, że zrobi ona wszystko co w jej mocy, aby zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo.

Zobacz także: Nowoczesne gadżety w domu - w co warto inwestować?

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zako...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 14:11
Torebka skórzana – jakość i styl
Istnieje wiele dodatków, które pozwolą poczuć się każdej kob...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 12:02
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31

  

Reklama