Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Każda Panna Młoda chce się wtedy czuć i wyglądać wyjątkowo, a wręcz perfekcyjnie. Na ogólny efekt w równym stopniu obok sukni ślubnej złoży się fryzura i specjalnie na ten dzień wypracowany ślubny makijaż, który podkreśli urodę i osobowość.

Makijaż ślubny łączy w sobie kilka stylów i rodzajów. Jest szlachetną kompozycją makijażu dziennego (delikatny i subtelny, podkreśla naturalne Twoje piękno, dopasowany do światła dziennego), makijażu fotograficznego (kryje wszystkie niedoskonałości i jest dopasowany do sztucznego oświetlenia) oraz makijażu wieczorowego (trwały i odporny na ewentualne łzy wzruszenia). Warto pamiętać, by dominujące kolory makijażu ślubnego były dopasowane do bukietu ślubnego
a przede wszystkim, by makijaż był dostosowany do urody przyszłej Panny Młodej. Zdradzimy, że zazwyczaj naturalny wygląd zdecydowanie lepiej komponuje się z białą suknią, ale i od tej zasady są wyjątki (zazwyczaj ze względu na karnację brunetki mogą sobie pozwolić na zdecydowanie więcej niż blondynki).

Planując makijaż na ten wyjątkowy dzień warto poprosić o radę profesjonalną wizażystkę, a także na kilka tygodni przed ślubem umówić się na tak zwany próbny makijaż ślubny. On da Pannie Młodej pewność, że w dniu ślubu będzie wyglądać olśniewająco i dokładnie tak, jak to sobie wymarzyła. Na spokojną konsultację, podczas której będzie okazja, żeby omówić wszystkie elementy stylizacji, trzeba zarezerwować około dwóch godzin (dzięki temu w dniu ślubu, kiedy emocje sięgną zenitu, powinna już starczyć tylko godzina). Najlepiej, żeby próba odbyła się w dziennym świetle.

Praca przy przygotowaniu makijażu, zaraz po zakończeniu niezbędnych konsultacji, będzie przebiegała wokół najważniejszych czynności:

  • najpierw makijażystka oczyści skórę twarzy i dekoltu, wykona zabiegi pielęgnacyjne, bardzo ważne, by skóra w tym dniu ślubu była nieskazitelna
  • jeśli Panna Młoda zdecyduje się na pogłębienie spojrzenia, makijażystka przyklei rzęsy (bardzo ważne, by zrobić to na tak zwanej próbie, bo to da przyszłej Żonie pewność że dobrze się w nim czujesz i w razie jakichkolwiek reakcji alergicznych już na tym etapie je wykluczy)
  • makijażystka położy bazę, która zapewni trwałość makijażu, podkład (najczęściej w dwóch odcieniach) i korektorem zatuszuje ewentualne niedoskonałości; dodatkowo pod oczy i wokół ust położy korektor rozświetlający
  • nałoży puder raczej rezygnując ze wszystkiego, co spowoduje, że skóra zacznie „się świecić” (ważne, żeby puder nałożyć również na szyję, dekolt i ramiona, jeśli suknia pozostawia je odkryte)
  • następnie doda róż, który doda świeżości i naturalności
  • i praktycznie na koniec, według wcześniejszych ustaleń, makijażystka, podkreśli oczy lub usta (cienie powinny kolorystycznie komponować się z dodatkami do sukni i bukietem, a usta warto obrysować konturówką, a poza pomadką na środek ust położyć również błyszczyk)
  • dodatkowo makijaż ślubny może utrwalić specjalnym utrwalaczem

Na koniec zwracamy uwagę, żeby każda panna szykująca się do ślubu zwróciła uwagę, by makijaż był wykonany wyłącznie z użyciem profesjonalnych kosmetyków. Niech tego jednego z najważniejszych dni nie popsuje kruszący się tusz do rzęs. Warto również dopytać makijażystkę, czy w dniu ślubu jest gotowa przyjechać do domu, w którym Panna Młoda będzie szykować się do ślubu. Może to się okazać szczególnie ważne dla tych osób, które mieszkają na obrzeżu lub poza miastem. Wówczas sam dojazd do salonu może okazać się bardzo czasochłonny.

Z Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Portal Ślubny e-narzeczeni.pl e-narzeczeni.pl