Piękne brwi...

Brwi dodają wyrazu naszej twarzy. Odpowiednio wymodelowane i dobrane do kształtu naszej twarzy potrafią wiele zmienić. Regulacja to podstawa… (fot. depositphotos)
Brwi dodają wyrazu naszej twarzy. Odpowiednio wymodelowane i dobrane do kształtu naszej twarzy potrafią wiele zmienić. Regulacja to podstawa… (fot. depositphotos)

Brwi dodają wyrazu naszej twarzy. Odpowiednio wymodelowane i dobrane do kształtu naszej twarzy potrafią wiele zmienić. Regulacja to podstawa…

Regulacja brwi krok po kroku

 1. Kredkę ustaw pionowo tuż przy skrzydełku nosa. Po początek łuku brwiowego.
 2. Najwyższe wygięcie łuku powinno znajdować się na jednej trzeciej długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika. Przesuń ołówek równolegle w kierunku źrenicy, tak aby ją zakrywał. To środek twojej brwi.
 3. Zbyt długie brwi nadają twarzy smutny wyraz, dlatego zbędne włoski należy powyrywać. Koniec łuku brwiowego znajduje się w punkcie, w którym ukośnie pada kredka - na linii od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka.
 4. Usuwamy też zbędne włoski pod brwiami. Odległość pomiędzy początkiem a końcem brwi powinna przebiegać na jednej linii. Przyłóż w to miejsce kredkę, tak aby opierała się o powiekę.

Jaki kształt, do jakiej buzi?

Twarz owalna – to prezent od losu. Pozwala zostawić naturalny rysunek brwi, można jedynie skorygować ich grubość. Pamiętajmy jednak, że brwi trzeba codziennie wyszczotkować i ułożyć, by włoski leżały w jednej linii i układały się w łuk.

Twarz okrągła – najlepiej sprawdzą się brwi o kształcie trójkąta, wydłużą one optycznie owal twarzy. Okrągłe brwi są niewskazane, bo tylko podkreślą pucołowatą buzię.

Twarz kwadratowa – pasują do niej brwi o szerszym, łagodnym łuku. Zostawmy je też nieco grubsze, cienkie kreseczki będą na sporej buzi wyglądać groteskowo.

Twarz trójkątna – lub pokrewna jej buzia w kształcie serca wymagają brwi o unoszących się w górę końcach.

Częste wpadki przy depilacji

 • Nie usuwamy włosków znad górnej linii gdyż może to uszkodzić nerw trójdzielny;
 • Depilacja brwi ma za zadanie poprawić ich naturalny kształt. Nie nadajemy im na siłę zupełnie innego;
 • Nie golimy włosków;
 • Brwi nie mogą być zbyt długie;
 • Końcówki brwi nie mogą zbyt opadać w dół (być niżej niż początek brwi) gdyż w efekcie da to smutny wyraz twarzy.

Dodaj im koloru…

Pomyśl o zrobieniu henny brwi, stanowi ona doskonałe podkreślenie oprawy oka…

Polecam hennę RefectoCil - to profesjonalna, najwyższej jakości henna żelowa do farbowania brwi i rzęs. Produkt łatwy w użyciu, nie pozostawiający śladów na skórze nie wywołujący podrażnień. Henna Refectocil dzięki swym unikalnym właściwościom barwiącym oraz szerokiej gamie kolorów stała się najbardziej popularną farbą barwiącą do brwi i rzęs na świecie. Henna Refectocil to aż 10 kolorów dzięki czemu na pewno dobierzesz odpowiedni odcień do koloru włosów czy karnacji.

Moja rada: Jeżeli regulujesz brwi po raz pierwszy, nie rób tego sama w domu. Jeżeli nie jesteś pewna swoich umiejętności skorzystaj z usługi profesjonalnej kosmetyczki.

Komentarze

 • Ostatnie
 • Popularne
 • Facebook
Aloes – roślina, która nawilża
Aloes słynie jako roślina nawilżająca. Wykazuje on dobroczyn...
piątek, Marzec 23, 2018 - 14:48
Rób zakupy i oszczędzaj
Zakupy to jedno z zajęć, bez którego żadna pani domu nie wyo...
piątek, Marzec 23, 2018 - 13:47
Sprzątanie wolne od chemii!
PIURIF to nie tylko gama środków czyszczących, ale przede ws...
czwartek, Marzec 22, 2018 - 12:18
Gluten - jak wpływa na nasz organizm?
Gluten obecny jest w zbożach, takich jak: pszenica, żyto i j...
czwartek, Marzec 22, 2018 - 09:14

  

Reklama