Biała bluzka, klasyczny żakiet damski (koniecznie w stonowanym kolorze), zachowawcza spódniczka w maksymalnie prostej formie i czarne czółenka na obcasie o średniej wysokości – zapewne tak wygląda większość kandydatek ubiegających się o pracę. Klasyka, choć dobra, nie powinna zdominować naszego stylu. Pamiętajmy o tym, aby poprzez ubranie wyrażać siebie! Znajdziesz tutaj kilka porad, które pomogą Ci to uczynić, nie rezygnując z elegancji, która niezbędna jest podczas rozmowy o pracę.

Biżuteria na rozmowę o pracę

Odpowiednio dobrana biżuteria dopełni stylizację i doda profesjonalizmu wizerunkowi. Akcesoria na rozmowę kwalifikacyjną powinny być utrzymane w tonie prostej, klasycznej elegancji. Postaw na dodatki metalowe z geometrycznymi motywami.

Dobrym wyborem będą kolczyki z cyrkonią kończące się tuż za uchem oraz minimalistyczne wkręty. Zobacz kolekcję sklepu Gal-art – znajdziesz tu wiele par kolczyków idealnych na oficjalne okazje: https://www.gal-art.pl/category/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej-kolczyki/f__z-cyrkonia.

Kiedy wybierasz bransoletkę, sięgnij po proste obręcze. Jako naszyjnik sprawdzi się damski łańcuszek z pojedynczą zawieszką. Pierścionek? Warto wręcz zrezygnować z pierścionków innych niż obrączka lub zaręczynowy.

Zrezygnuj z biżuterii kolorowej i rzucających się w oczy dużych wzorów. Taka odwracałaby uwagę od twarzy! Na co dzień – świetny wybór. Kiedy jednak rekruter ma się skoncentrować na Twojej osobie, minimalistyczne wzornictwo jest Twoim sprzymierzeńcem.

Koszula

To właśnie koszula niejednokrotnie może nadać wyrazistości stylizacji. I wcale nie wiąże się to z rezygnacją z bieli. W aktualnych kolekcjach znajdziemy białe koszule w wielu wariantach. Niezwykle kobieco prezentują się modele z wiązaniem na kokardkę pod kołnierzykiem. Warto postawić tutaj na kokardkę w stonowanym kolorze. Takim detalem samodzielnie możemy odmienić każdą koszulę! Wystarczy tylko mały kawałek wstążki.

Inną opcją jest wybranie koszuli o niestandardowym kołnierzyku. Można postawić na dziewczęcy kołnierzyk typu bebe lub na niecodzienną stójkę.

Urozmaiceniem każdej koszuli mogą być również guziki – zdobne i niezwykle eleganckie lub w kontrastowym kolorze.

Warto postawić również na nietypowy fason. Pod tym kątem mamy naprawdę ogromy wybór. Bardzo korzystnym modelem dla wielu kobiecych sylwetek jest koszula damska z baskinką. Pięknie wydobywa kobiecą talię. Wysokie dziewczyny śmiało mogą postawić na koszulę z dłuższym tyłem. Bardzo eleganckim, a zarazem niezwykle modnym modelem są koszule „zakładane”, czyli takie, których poły nachodzą na siebie i tworzą w ten sposób dekolt w kształcie litery „V”.

Spódnice damskie – masz wiele możliwości!

Spódnice ołówkowe są zdecydowanie najczęściej wybierane na rozmowę kwalifikacyjną. Ich niezwykłym atutem jest bardzo wyraziste podkreślanie kobiecości. Chcąc postawić właśnie na ołówkową spódnicę, można zdecydować się na model z wysokim stanem. Można również wybrać spódnicę ołówkową z wyjątkowego materiału. Spódnica koronkowa może zbudować dziewczęcość i delikatność w stylizacji. Stawiając na spódnicę z ekologicznej skóry możemy ukazać nasz wyrazisty charakter. W tym przypadku należy jednak uważać, aby nie była to zbyt błyszcząca skóra – taki wariant daleki jest od elegancji. Jeśli wybieramy niecodzienne materiały, powinniśmy postawić przy tym na proste fasony i stonowaną górę.

Spódnice rozkloszowane również pasują na taką okazję, jaka jest rozmowa o pracę. Należy pamiętać jednak o tym, aby nie miały zbyt wielu falban. Taki model mógłby wyglądać infantylnie. W przypadku rozkloszowanej spódnicy lub spódniczki w literę A, warto postawić na prostą w formie górę, aby całość nie była zbyt ozdobna.

Sukienki – pokaż swoją kobiecość!

Śmiało można powiedzieć, że sukienki są jednym z synonimów kobiecości. Właśnie dlatego warto rozważyć założenie klasycznej sukienki na rozmowę o pracę. Klasycznej, ale niebanalnej! Mowa tutaj o sukienkach, które posiadają jakiś wyróżnik. Może to być kołnierzyk w kontrastowym kolorze, ciekawy pasek w talii, asymetryczne zakończenie czy nietypowe rękawy.

W doborze sukienek należy jednak być ostrożnym! Niektóre sukienki choć w stonowanych kolorach, są zbyt strojne na rozmowę o pracę. Koronki, falbanki, cekiny, modele maxi – odpadają! To sukienki wieczorowe, bardzo odbiegające od stroju formalnego.

Żakiet lub marynarka – a może poszukasz zamienników?

Idealnym zamiennikiem dla żakietu lub marynarki jest dłuższa elegancka kamizelka. O elegancji może świadczyć tutaj materiał – najlepiej sztywny i niemnący się. Taka kamizelka wysmukli sylwetkę, a oprócz tego pozwoli wyeksponować koszulę.

Innym zamiennikiem dla żakietu może być cienki płaszczyk. Często przypomina on nieco wydłużony żakiet, ale właśnie przez taką formę zaskakuje. Ciekawą wariacją stworzoną na bazie tego modelu jest płaszczyk typu waterfall. Należy jednak pamiętać – aby taki płaszczyk mógł nam zastąpić żakiet i stać się elementem eleganckiej stylizacji, powinien być wykonany z naprawdę cienkiego materiału. Do tej roli nie nada się trencz czy inny wiosenny płaszcz.