Rośliny ozdobne w Twoim ogrodzie

Rośliny ozdobne w Twoim ogrodzie
Rośliny ozdobne w Twoim ogrodzie

Wielu ludzi rozwija zioła w konkretnych celach. Szalotka, rozmaryn, pietruszka i bazylia mogą być uprawiane aby wykorzystać je do przygotowywania potraw. Podczas gdy aloes, lukrecja, inne zioła mogą być uprawiane ze względu na ich właściwości lecznicze. Czasami zioła mogą po prostu być ładne. Ale jak wybrać te, które będą idealnie pasować do naszego ogrodu?

   Zioła ozdobne to te, które zostają posadzone w ogrodzie nie, dlatego, że są przydatne, ale tylko, dlatego, że wyglądają ładnie i uzupełniają inne rośliny, które tam rosną. Te, które są wybierane przez ludzi, zależą od ich osobistego smaku i struktury ogrodu. Na przykład, oregano jest w ozdobnej mieszance, która kwitnie purpurowo i różowo. Kwitnie tak długo, zazwyczaj od wiosny do późnej jesieni. Można koncentrować się na ziołach ozdobnych, które kwitną wielokrotnie. Kocimiętka to popularne zioło ozdobne, które kwitnie od koloru lawendy do niebieskiego koloru. Kocimiętka może rozwinąć się do 45 cm podczas kwitnienia, więc robi się z niej piękny kwiat do wazonu.

    W szklarni lub oranżerii można uprawiać szeroką gamę roślin ozdobnych. Niektóre z nich muszą mieć ochronę szklarni i nie mogą być uprawiane z powodzeniem w otwartym ogrodzie. Inne rośliny, chociaż można uprawiać na świeżym powietrzu, lepsze efekty osiągają wraz z dodatkowym ciepłem osiąganym wewnątrz struktury ochronnej. W szklarni można również uprawiać szeroką gamę roślin zielnych, takich jak niecierpek waleriana, skrętnik, pelargonia, orchidea Cymbidium, paciorecznik i peruwiańska lilia. Niektóre rośliny wewnętrzne to cebulki, lub bulwy, takie jak gloksynia, bulwiasta begonia, amarylis i lilia, które są uprawiane w marcu lub kwietniu.

     Frezja, cyklamen i anemon można posadzić w sierpniu lub wrześniu. Hiacynt, tulipan, hiacyntowy tulipan, krokus i irys mogą być posadzone we wrześniu lub październiku i wprowadzone do wnętrza w styczniu. Większość z tych roślin wchodzi w kwiat cztery lub pięć miesięcy po posadzeniu. Wiele roślin szklarniowych można wyhodować z nasion. Starzec popielny, pierwiosnek, pantofelnik są wysiane w czerwcu, lipcu lub sierpniu do ukazania się kwiatów w marcu, kwietniu lub maju następnego roku. Cyklamen wysiewany jest w sierpniu, aby zakwitł 15 miesięcy później.

   Drobne rośliny, zarówno wiosną, jak i latem, mogą być używane, jako kwitnące rośliny doniczkowe. Petunia, kwitnąca begonia, żeniszek, kwiat tytoniowiec i nagietki mogą być zasiane w marcu, aby kwitnąć latem. W szklarni można również uprawiać wiele roślin liściowych, takich jak trzykrotka, koleus Blumego i paprocie. Roślinom trzeba zapewnić cień, a zimą niektóre muszą być chronione przed mrozem i przebywać w pomieszczeniach zamkniętych.

Czasem zdarza się, że to uroda rośliny zachwyca, a w niektórych przypadkach jest ona uznawana za inwazyjny chwastem. Ale ten piękny kwiat, jakim jest wieczornik damski jest często uprawiany, jako roślina przygraniczna, faworyzowana za jej niebiański zapach, jak na jej uderzający wygląd. Podobna jest w smaku do rokietty siewnej, a jej liście i kwiaty mogą być dodawane do sałatki na wzbogacenie smaku. Można dodać jej liście również do zup i gulaszów.

   Zapraszamy na Target.com.pl, gdzie dowiemy się o innych ciekawych odmianach roślin ozdobnych i ich szerokim zastosowaniu w ogrodzie, ale nie tylko.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Dlaczego Twoje dziecko powinno pić wodę?
Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierający...
piątek, Marzec 16, 2018 - 13:14
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje mi...
piątek, Marzec 16, 2018 - 10:00
8. edycja kampanii „Pokonać Raka”
Dziś, 15 marca zainaugurowana zostaje już 8. edycja kampanii...
czwartek, Marzec 15, 2018 - 08:47
TOP SECRET - kolekcja na lato 2018
Letnia kolekcja Top Secret to pełen wachlarz modnych styliza...
wtorek, Marzec 13, 2018 - 13:02

  

Reklama