Wybierz idealny hamak do swojego ogrodu

Wybierz idealny hamak do swojego ogrodu
Wybierz idealny hamak do swojego ogrodu

Słońce, delikatny wiaterek, bezchmurne niebo, wciągająca lektura, orzeźwiający napój i hamak, leniwie bujający się pomiędzy drzewami. Brzmi jak piękne marzenie? A jednak Twoje najbliższe lato może upłynąć właśnie w taki sposób! Wystarczy, że wybierzesz idealny hamak do swojego ogrodu, a później oddasz się błogiemu relaksowi na świeżym powietrzu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, poszukując doskonałego hamaka ogrodowego.

Hamaki ogrodowe – najpopularniejsze rodzaje

Pierwszą kwestią, jaką powinieneś przemyśleć, jest rodzaj hamaka, jaki trafi do Twojego ogrodu. Na rynku znajdziesz warianty, takie jak:

  • Klasyczny hamak, składający się z płótna oraz sznurków, przy pomocy których możesz zawiesić całą konstrukcję. Tego typu hamaki prezentują się naturalnie i minimalistycznie, są niedrogie i zwykle bez przeszkód można je prać w pralce. Ich pozycja pozostaje jednak mniej stabilna, a leżenie w nich może być niekomfortowe – możesz spodziewać się, że kładąc się, głęboko zapadniesz się w płótno.
  • Hamak z poprzeczkami – wersja ta różni się od poprzedniej stabilizującymi poprzeczkami, montowanymi na końcach płótna. Dzięki nim hamak jest bardziej stabilny, a materiał nie zapada się pod ciężarem osoby, która na nim leży. Tego typu hamaki ogrodowe znajdziesz w ofercie Miloo Home.

  • Hamak kokon – płótno układające się w kształt łezki, zawieszane jest jedynie od góry. Tego typu hamak przeznaczony jest jedynie do siedzenia. Jego plusem jest możliwość rozbujania, więc z powodzeniem może być on wykorzystywany do zabawy z dziećmi.

Hamak ogrodowy – możliwości zawieszenia

Hamaki ogrodowe różnią się nie tylko formą, ale także możliwością zawieszenia.

Jeżeli zamierzasz umieścić hamak pomiędzy dwoma drzewami w swoim ogrodzie, podczas zakupu musisz zwrócić uwagę na to, by wybrany przez Ciebie model posiadał odpowiednio długie sznurki. Pamiętaj, że hamak powinien być zawieszony co najmniej 30 centymetrów nad ziemią, a im cięższa będzie osoba korzystająca z hamaka, tym niżej będzie się on opuszczał.

W sytuacji, gdy w Twoim ogrodzie nie ma możliwości rozwieszenia hamaka pomiędzy drzewami, musisz zakupić słupki, które po wkopaniu w ziemie będą podtrzymywać legowisko. Inną możliwością jest zakup hamaka na gotowym stelażu – tego typu modele często posiadają dodatkowe udogodnienia, na przykład zasuwaną moskitierę. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość i szybkość montażu – konstrukcję wystarczy rozstawić w wybranym miejscu ogrodu.

Hamak ogrodowy odpowiedni dla najmłodszych

Oddzielną grupą hamaków są modele przeznaczone specjalnie dla dzieci. Najlepszym wyborem dla malucha będzie wspomniany wcześniej hamak typu kokon, który z jednej strony jest bezpieczny, a z drugiej umożliwia huśtanie dziecka.

Inną możliwością, doskonałą dla najmłodszych, są hamaki typu bocianie gniazdo. Jest to rodzaj hamaka zawieszanego od góry, którego podstawę stanowi koło znajdujące się w pozycji równoległej do podłoża. Zaletą tego rozwiązania jest to, że jednocześnie może bujać się w nim nawet dwoje maluchów.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Powiększanie ust - kto powinien zdecydować się na ten zabieg?
Powiększanie ust to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegó...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 11:05
Jak zadbać o zdrowie dziecka już od dnia narodzin?
Witamina D, probiotyki i prebiotyki. To trio pozwoli Ci najl...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 10:03
Wspólne mianowniki w garderobie mamy i dziecka – odzież dziecięca TUSS
Świat mody to bodaj jeden z najbardziej dynamicznych rynków...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 08:33
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47

  

Reklama