Kartagina - wokół punickich portów

Kartagina - wokół punickich portów (fot. depositphotos)
Kartagina - wokół punickich portów (fot. depositphotos)

Tunezja, jedno z najchętniej odwiedzanych państwo w północnej Afryce, może też zaskoczyć swym historycznym bogactwem. Jednym z najważniejszych punktów na mapie tego kraju jest Kartagina - miejsce niezwykłe, które najlepiej opowiada o najdawniejszych dziejach tego kraju. Jakie obiekty w największym stopniu przyciągają uwagę turystów? Oto mały poradnik dla tych, dla których Tunezja i Kartagina są celem najbliższej wyprawy.

Największe atrakcje Kartaginy

Do najważniejszych skarbów na terenie Kartaginy należą punickie porty, dzięki którym w czasach starożytnych Kartagina stała się potęgą. Dziś dawne porty wyglądają dość skromnie, jednak w przeszłości miały one ogromne znaczenie. Równie ważnym zabytkiem jest odkryte w okresie międzywojennym sanktuarium. Składa się ono z dwóch świątyń w których (być może) składano ofiary z dzieci. Z licznymi zabytkami z okresu punickiego można się też spotkać w Muzeum Narodowym, którego zwiedzenie może stać się ciekawym elementem w programie wycieczki po starożytnej Kartaginie.

Rzymskie wille

Choć za najważniejszy zabytek w Kartaginie uchodzi amfiteatr, warto zwrócić uwagę na najliczniejszą w tym miejscu grupę zabytków. To rzymskie wille, które można podziwiać zarówno w pobliżu teatru, jak i na terenie dzielnicy Magon. Dwa skupiska dawnych rzymskich rezydencji są cennymi parkami archeologicznymi, a zarazem wielkimi atrakcjami dla zaglądających do Kartaginy turystów. Z rzymskich zabytków dużym zainteresowaniem turystów cieszą się również słynne termy Antoniusza, których pozostałości do dziś zadziwiają swym ogromem.

Kartagina dla turystów

Jak zorganizować wyprawę do tego niezwykłego miejsca? Sposobów jest wiele. Można samodzielnie zaplanować trasę wycieczki do Tunezji, czyniąc z Tunisu lub z samej Kartaginy dobrą bazę wypadową do poznawania okolicy. Można też skorzystać z oferty biura podróży organizującego wycieczki po tym kraju lub wczasy w Tunisie. To drugie rozwiązanie jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy wypoczynek nad morzem chcą połączyć ze zwiedzaniem najważniejszych miejsc w Tunezji.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Aloes – roślina, która nawilża
Aloes słynie jako roślina nawilżająca. Wykazuje on dobroczyn...
piątek, Marzec 23, 2018 - 14:48
Rób zakupy i oszczędzaj
Zakupy to jedno z zajęć, bez którego żadna pani domu nie wyo...
piątek, Marzec 23, 2018 - 13:47
Sprzątanie wolne od chemii!
PIURIF to nie tylko gama środków czyszczących, ale przede ws...
czwartek, Marzec 22, 2018 - 12:18
Gluten - jak wpływa na nasz organizm?
Gluten obecny jest w zbożach, takich jak: pszenica, żyto i j...
czwartek, Marzec 22, 2018 - 09:14

  

Reklama