Sun City Resort, RPA – hotel marzeń

Sun City Resort, RPA – hotel marzeń (fot. depositphotos)
Sun City Resort, RPA – hotel marzeń (fot. depositphotos)

Sun City Resort w RPA to miejsce niezwykłe. Ekskluzywny kompleks hoteli, kasyn, restauracji, a nawet sztuczna plaża i 2 pola golfowe – to wszystko znajdziesz właśnie w Sun City Resort. Zobacz koniecznie, co czeka na odwiedzających to miejsce!

Hit, czy kit?

Miasto uciech w RPA zostało oficjalnie otwarte w grudniu 1979 roku, a jego twórcą jest Sol Kerzner, magnat hotelarstwa w południowej Afryce. Sun City to jego największe dzieło – kompleks o powierzchni niemal 5km2, w którego skład wchodzą 4 hotele (od najtańszego: The Cabanas, Sun City Hotel, Cascades Hotel, Palace of the Lost City), jezioro, 2 pola golfowe, i centrum rozrywkowe z salą na 6000 osób! 10 lat pracy pozwoliło przekształcić jałowe pustkowie w tętniący życiem i porośnięty najprawdziwszą dżunglą obiekt.

Sun City można pokochać lub znienawidzić – jedni krytykują je za kiczowaty wygląd i napompowane do granic możliwości dekoracje, inni podziwiają kunszt, różnorodność i przepych atrakcji Sun City.

Afrykańskie Las Vegas

Największą atrakcją Sun City jest bez wątpienia kompleks kasyn, wypchany po brzegi stołami do pokera, ruletkami i jednorękimi bandytami. Ogromne kasyno przypomina bardziej małe miasteczko, niż pojedynczy obiekt – serpentyny ruchomych schodów przenoszą klientów od kasyna do kasyna, i od sklepu do sklepu. Cały obiekt nakryty jest dachem imitującym nocne, rozgwieżdżone niebo...

Jak wykute w skale

Nie brak tu również atrakcji architektonicznych – za kasynami znajdziesz skalny labirynt w pieczarą pilnowaną przez kamienną lwicę i Most Czasu, obstawiony przez ogromne kamienne słonie. Sam most jest elementem spektaklu – co jakiś czas da się usłyszeć dochodzący z pieczary ryk, cały most zaczyna drżeć, a spod niego wydobywają się kłęby dymu. Pozorowane trzęsienie ziemi powtarzane jest o każdej pełnej godzinie, warto się tam wtedy pojawić!

The Palace of the Lost City

Pałac Zaginionego Miasta to najbardziej ekskluzywna (i najmłodsza) część kompleksu Sun City. Choć jedna noc w hotelu kosztuje nawet kilka tysięcy dolarów, hotel nie świeci pustkami. Pałac projektu amerykańskich architektów wygląda jak z bajek Disneya – z tysiącami wież i wieżyczek, balkoników, kryształów, posągów i stylizowanych ozdób. Dziedziniec upstrzony fontannami, kamiennymi rzeźbami i ławeczkami dopełnia tego kiczowato wystawnego stylu. To do Pałacu należy sztuczna plaża z kilkumetrowymi falami, 18-dołkowe pole golfowe (ciekawostka: przy 13 dołku jest staw z 38 żywymi krokodylami...), gigantyczne zjeżdżalnie i sztuczna rzeka z możliwością zorganizowania spływu pontonem. Czy można chcieć czegoś jeszcze?

Kiedy odwiedzić Sun City?

Dobra wiadomość dla zapracowanych – najlepszym okresem do odwiedzenia Sun City jest zima! Najcieplejsze miesiące (listopad-marzec) oferują 24-25 stopni w dzień i 15-16 w nocy. Z temperaturą wody na poziomie 18-19 stopni daje to idealne warunki nie tylko na korzystanie z usług ośrodka, ale i na podziwianie cudów natury, które Sun City wokół siebie zgromadziło.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Trendy wnętrzarskie w 2017 roku (fot. fotolia)
Aranżacja wnętrz ciągle stawia na nowe rozwiązania. Nie inac...
środa, luty 22, 2017 - 14:08
Auto dla kobiety – czyli 6 powodów, dlaczego powinnaś jeździć Twingo
Mały, 5-drzwiowy miejski hatchback wydaje się zaprojektowany...
środa, luty 22, 2017 - 12:28
Jak leczyć pleśniawki u niemowlaka?
Pleśniawki często powstają u niemowląt z bardzo różnych powo...
środa, luty 22, 2017 - 08:28
Kamica nerkowa – jak sobie z nią radzić? (fot. depositphotos)
Kamica nerkowa, określana także mianem kamicy moczowej, jest...
wtorek, luty 21, 2017 - 14:06
(655)
(519)
(506)
(506)
(385)
(363)
(324)
(291)
(256)
(245)
(217)
(204)
(160)
(148)
(113)
(108)
(98)
(92)
(90)
(85)
(81)
(74)
(73)
(71)
(69)
(69)
(68)
(63)
(60)

  

Reklama