Sun City Resort, RPA – hotel marzeń

Sun City Resort, RPA – hotel marzeń (fot. depositphotos)
Sun City Resort, RPA – hotel marzeń (fot. depositphotos)

Sun City Resort w RPA to miejsce niezwykłe. Ekskluzywny kompleks hoteli, kasyn, restauracji, a nawet sztuczna plaża i 2 pola golfowe – to wszystko znajdziesz właśnie w Sun City Resort. Zobacz koniecznie, co czeka na odwiedzających to miejsce!

Hit, czy kit?

Miasto uciech w RPA zostało oficjalnie otwarte w grudniu 1979 roku, a jego twórcą jest Sol Kerzner, magnat hotelarstwa w południowej Afryce. Sun City to jego największe dzieło – kompleks o powierzchni niemal 5km2, w którego skład wchodzą 4 hotele (od najtańszego: The Cabanas, Sun City Hotel, Cascades Hotel, Palace of the Lost City), jezioro, 2 pola golfowe, i centrum rozrywkowe z salą na 6000 osób! 10 lat pracy pozwoliło przekształcić jałowe pustkowie w tętniący życiem i porośnięty najprawdziwszą dżunglą obiekt.

Sun City można pokochać lub znienawidzić – jedni krytykują je za kiczowaty wygląd i napompowane do granic możliwości dekoracje, inni podziwiają kunszt, różnorodność i przepych atrakcji Sun City.

Afrykańskie Las Vegas

Największą atrakcją Sun City jest bez wątpienia kompleks kasyn, wypchany po brzegi stołami do pokera, ruletkami i jednorękimi bandytami. Ogromne kasyno przypomina bardziej małe miasteczko, niż pojedynczy obiekt – serpentyny ruchomych schodów przenoszą klientów od kasyna do kasyna, i od sklepu do sklepu. Cały obiekt nakryty jest dachem imitującym nocne, rozgwieżdżone niebo...

Jak wykute w skale

Nie brak tu również atrakcji architektonicznych – za kasynami znajdziesz skalny labirynt w pieczarą pilnowaną przez kamienną lwicę i Most Czasu, obstawiony przez ogromne kamienne słonie. Sam most jest elementem spektaklu – co jakiś czas da się usłyszeć dochodzący z pieczary ryk, cały most zaczyna drżeć, a spod niego wydobywają się kłęby dymu. Pozorowane trzęsienie ziemi powtarzane jest o każdej pełnej godzinie, warto się tam wtedy pojawić!

The Palace of the Lost City

Pałac Zaginionego Miasta to najbardziej ekskluzywna (i najmłodsza) część kompleksu Sun City. Choć jedna noc w hotelu kosztuje nawet kilka tysięcy dolarów, hotel nie świeci pustkami. Pałac projektu amerykańskich architektów wygląda jak z bajek Disneya – z tysiącami wież i wieżyczek, balkoników, kryształów, posągów i stylizowanych ozdób. Dziedziniec upstrzony fontannami, kamiennymi rzeźbami i ławeczkami dopełnia tego kiczowato wystawnego stylu. To do Pałacu należy sztuczna plaża z kilkumetrowymi falami, 18-dołkowe pole golfowe (ciekawostka: przy 13 dołku jest staw z 38 żywymi krokodylami...), gigantyczne zjeżdżalnie i sztuczna rzeka z możliwością zorganizowania spływu pontonem. Czy można chcieć czegoś jeszcze?

Kiedy odwiedzić Sun City?

Dobra wiadomość dla zapracowanych – najlepszym okresem do odwiedzenia Sun City jest zima! Najcieplejsze miesiące (listopad-marzec) oferują 24-25 stopni w dzień i 15-16 w nocy. Z temperaturą wody na poziomie 18-19 stopni daje to idealne warunki nie tylko na korzystanie z usług ośrodka, ale i na podziwianie cudów natury, które Sun City wokół siebie zgromadziło.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Wiosna - sezon na randki! 5 pomysłów na wiosenną randkę
Wiosna to czas, kiedy otwieramy się na świat, ludzi i nowe s...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 14:00
 Alternatywa dla podkładu – krem BB idealnym rozwiązaniem na lato (fot. depositphotos.com)
Pojawił się niemal 50 lat temu  i narobił sporego zamieszani...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 10:41
Letni plac zabaw w ogrodzie (fot. fotolia)
Małe dzieci wszędzie znajdą sobie miejsce do zabawy – w salo...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 08:23
Dla większości banków i firm pożyczkowych posiadanie dowodu...
piątek, Marzec 24, 2017 - 08:30
(665)
(525)
(522)
(514)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama