Camping – wakacje inne niż wszystkie

Camping – wakacje inne niż wszystkie (fot. depositphotos)
Camping – wakacje inne niż wszystkie (fot. depositphotos)

Zaczynasz planować tegoroczne wakacje? Przeglądasz oferty all-inclusive kolejnych hoteli na południu Europy i czujesz, że czegoś tam brakuje? Może w tym roku wybierzecie się na camping? Sprawdź, dlaczego warto rozważyć tę formę spędzania wakacji!

Bliżej natury

Największą zaletą urlopu na campingu jest bez wątpienia bliskość natury. Nie jest ważne, czy wynajmiecie kampera, specjalny namiot czy gotowy Mobile Home – Wasze wakacyjne lokum będzie stało z dala od hotelowego zgiełku, na zielonej trawie i wśród szumiących drzew.

Tym, co zachwalają fani campingu jest wolniejszy styl życia w porównaniu do rzeczywistości hotelowej. Nie masz tu zorganizowanych z zegarmistrzowską precyzją atrakcji, pór wydawania posiłków i kolejek. To Ty decydujesz, kiedy zjecie śniadanie, co będzie na obiad i kiedy wrócisz do swojej przyczepy. Pełna swoboda!

Co ważne, najpopularniejsze campingi we Włoszech, Francji i na Chorwacji (to najpopularniejsze kierunki wybierane przez Polaków) położone są na obrzeżach większych miast, dzięki czemu zwiedzanie atrakcji turystycznych nie stanowi najmniejszego problemu.

Infrastruktura na 5+

Jeśli camping kojarzy Ci się z grupą przyczep, małym domkiem z bieżącą wodą i kioskiem – koniecznie odśwież swoją wiedzę! Obecnie wokół pól campingowych tworzona jest prawdziwie turystyczna infrastruktura. Butiki, restauracje, place zabaw, lokale usługowe czy kompleksy basenów, dostępne dla wszystkich biwakujących.

Pod namiotem dzieci się nie nudzą

Camping to doskonała forma wakacji dla dzieci. W hotelu dużo trudniej o swobodną zabawę, dlatego pociechy z pewnością docenią nieskrępowaną wolność pola campingowego. Ważne jest, że nowoczesne ośrodki są przygotowane na przyjęcie nawet najmłodszych gości: sanitariaty z miejscami na pielęgnację niemowląt, cisza nocna i często sjesta, w czasie której ograniczony jest ruch samochodowy pozwolą dzieciom wypocząć i naładować baterie na kolejne godziny szaleństw.

Właściciele tego typu obiektów przykładają dużą uwagę do zapewnienia odpowiedniej rozrywki dzieciom. Poza wspomnianymi wcześniej placami zabaw i basenami znajdziesz Mini Kluby, w których dzieci będą bawiły się pod okiem animatora, wycieczki objazdowe po najbliższym sąsiedztwie obiektu i zajęcia sportowe.

Gdzie szukać campingu?

Popularne, nowoczesne campingi znajdziesz w całej Europie – zgodnie z wyszukiwarką www.campingmania.pl wysokiej klasy pola namiotowe znajdują się na terenie Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Chorwacji, Hiszpanii, Słowenii czy Holandii. Od Ciebie więc zależy jaką formę wypoczynku preferujesz i co chciałabyś przy okazji zwiedzić.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Sprawdzone sposoby na ból żołądka (fot. depositphotos)
Ból brzucha może pojawić się w każdej chwili – raz łagodny,...
wtorek, Styczeń 17, 2017 - 12:12
Parfois RESORT SS 2017 (fot. mat. prasowe)
Już jest! Najnowsza kolekcja Parfois to tchnienie lata w oto...
wtorek, Styczeń 17, 2017 - 11:05
Smaczne przekąski – w sam raz na karnawał (fot. mat. prasowe)
Tradycyjnie karnawał to czas sprzyjający organizowaniu domow...
piątek, Styczeń 13, 2017 - 11:53
Ala Sekuła twarzą kampanii SOLAR SS17 (fot. mat. prasowe)
Kolekcję Solar w sezonie wiosna-lato 2017 prezentuje Alicja...
piątek, Styczeń 13, 2017 - 11:26
(639)
(514)
(492)
(487)
(380)
(357)
(324)
(284)
(254)
(244)
(204)
(202)
(159)
(148)
(110)
(107)
(97)
(92)
(89)
(85)
(74)
(73)
(71)
(70)
(69)
(69)
(68)
(63)
(58)

  

Reklama