Korfu na wczasy - atrakcje wyspy

Korfu na wczasy - atrakcje wyspy (fot. depositphotos)
Korfu na wczasy - atrakcje wyspy (fot. depositphotos)

Korfu to przepiękna, zielona wyspa Grecji, która posiada miliony drzew oliwnych, cytrusy i zachwyca widokami. Jej liczne atrakcje sprawiają, że przyciąga ona turystów z całego świata, którzy pragną zarówno atrakcji jak i cudownego relaksu na jednej z tutejszych plaż. Spacer po stolicy wyspy czy też niezwykle malowniczej zatoce Paleokastritsa to tylko niektóre z magicznych miejsc, które czekają tutaj na odkrycie.

Miasto Korfu, czyli stolica, która zachwyci każdego podróżnika…

Stolicą wyspy jest miasto Korfu, na które warto poświęcić więcej uwagi. Stanowi ono niezwykłą mieszanką architektoniczną pełną niespodzianek. Można tu zgubić się wśród licznych wąskich uliczek, zachwycając się rzeźbionymi fontannami i piękne zdobiony okiennicami.

Centrum miasta to Esplanada czyli plac główny, z którego można udać się zwiedzić Starą Twierdzę, kościół świętego Spirydona czy Pałac świętego Michała i Jerzego. Na odkrycie czekają także sukiennice Liston oraz cudowne fasady kamienic w pastelowych odcieniach.

Korfu zachwyca również Starym Miastem, które ulokowane jest między twierdzami: Starą oraz Nową. Obie budowle powstawały w XVI wieku i można je pozwiedzać. Widok ze Starej Fortecy jest wprost niesamowity - można dojrzeć pas startowy lotniska, najwyższy szczyt wyspy, czyli Pantokrator a także niemal całe miasto.

Inne wspaniałe miejsca, którymi tętni wyspa, czyli atrakcji ciąg dalszy

Wspaniałym zakątkiem na wyspie jest także Sidari z rajskimi plażami i niezwykłym wybrzeżem klifowym oraz urzekającymi zatoczkami. Tutaj także można podziwiać Kanał Miłości, czyli Canal l’amour. Według legendy każda kobieta, która zdecyduje się go przepłynąć myśląc wówczas o jakimś mężczyźnie niedługo wyjdzie za niego za mąż. Sidari zachwyca także Plażą Zachodzącego Słońca czyli Sunset Logas Beach.

Niezwykłym miejscem jest także „pięciopalczasta” zatoka Paleokastritsa, która kusi ilością sklepików i kramów a ponadto zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Tutaj także może wybrać się na punkty widokowe takie jak Bella Vista, która stanowi restaurację, do której wjeżdża się windą ze szkła.

Wczasy na Wyspie Korfu (oferty w portalu Grecja.com.pl) to niesamowita okazja, by zrelaksować się wśród greckich krajobrazów mając jednocześnie możliwość poznania wielu ciekawych miejsc. Spacery, plażowanie, smaczna kuchnia, klify i zatoczki - to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Mowa kwiatów
Wybierając kwiaty na podarunek kierujemy się różnymi względa...
czwartek, luty 15, 2018 - 12:58
Projekt biura w nowoczesnym wydaniu
W dzisiejszych czasach projekt biura to nie tylko design, al...
czwartek, luty 15, 2018 - 11:49
Ramka na zdjęcia niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu?
Chyba każdy z nas lubi oglądać zdjęcia, szczególnie jeśli pr...
czwartek, luty 15, 2018 - 10:46
Czym się kierować przy wyborze obozu językowego?
Płynne posługiwanie się językiem obcym to cenna umiejętność....
czwartek, luty 15, 2018 - 09:21

  

Reklama