Kiedy pogoda sprzyja wypoczynkowi na Krecie?

Kiedy pogoda sprzyja wypoczynkowi na Krecie?
Kiedy pogoda sprzyja wypoczynkowi na Krecie?

Pogoda na Krecie jest typowa dla klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje on się lekkimi i deszczowymi zimami oraz gorącym i suchym latem. Kreta jest największą grecką, jej rozległa powierzchnia (jak na standardy wysp na Morzu Śródziemnym) sprawia, że można zaobserwować różnice pomiędzy południowym i północnym wybrzeżem.

Oprócz różnic w ukształtowaniu linii brzegowej (południowa część wyspy jest bardziej stroma a linia brzegowa często kończy się urwiskami) można zaobserwować również różnice klimatyczne. Północna część Krety znajduje się pod dużym wpływem klimatu europejskiego. Turystów wypoczywających w tym regionie wyspy chłodzi wiejący często w miesiącach letnich północny wiatr zwany meltemi. Południowe wybrzeże Krety odznacza się klimatem nieco bardziej suchym, wyższymi o kilka stopni temperaturami powietrza i wody a wszystko to za sprawą bliskość kontynentu afrykańskiego.

Jak wygląda pogoda na Krecie latem?

Lato na krecie zaczyna się już w maju i trwa do końca października. Pogoda na Krecie w okresie najcieplejszych miesięcy (lipca i sierpnia) charakteryzuje się wysokimi temperaturami i praktycznie brakiem jakichkolwiek opadów atmosferycznych. Upały, w których trakcie temperatura potrafi osiągać temperatury w okolicach 35-40 stopni Celsjusza, łagodzone są przez wiejący w tym okresie od północy, chłodny wiatr Meltemi. Już w czerwcu pogoda na krecie pozwala cieszyć się pięknym słońcem i temperaturą wody pozwalającą na kąpiele w morzu. W tym okresie atrakcje turystyczne również nie są tak oblegane przez zwiedzających. Podobnie sytuacja ma się w okresie wczesnej jesieni. We wrześniu i na początku października pogoda na krecie nadal pozwala nam cieszyć się pięknym śródziemnomorskim klimatem. Dowiedz się więcej na https://www.nelmare.pl/przewodnik/kreta-pogoda/b1085.xml.

Czy pogoda na Krecie zimą skłania do wycieczek?

Osoby planujące wyjazd na Kretę pod koniec października, muszą liczyć się z nagłymi zmianami pogody. Występowaniem gwałtownych burz w tym okresie jest czymś naturalnym. Od listopada do marca na Krecie rozpoczyna się sezon zimowy obfitujący w opady deszczu. Warto zaznaczyć, że na wybrzeżu północnym deszcze są rzadsze niż na południu. W wyższych partiach gór zdarzają się opady śniegu. Temperatura w miesiącach zimowych jest dość zróżnicowana. Zdarzają się dni, gdy termometry wskazują temperatury oscylujące w granicach 20 stopni, ale często też spada poniżej zera. Szczególnie wieczorem czy w nocy. Po zimie następuje krótka, ale bardzo intensywna kreteńska wiosna. Opady powoli ustają, następuje wzrost temperatury (zdarzają się temperatury w granicach 30 stopni) a przyroda budzi się do życia. Okres od marca do maja jest doskonałym momentem dla osób, które lubią relaksować się na łonie natury i nie lubią turystycznych tłumów, które nadciągają na wyspę w okresie letnim.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Androgenowe wypadanie włosów - leczenie
Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów oka...
piątek, Październik 20, 2017 - 15:20
Pożyczka pozabankowa nie musi być droga!
Firmy pożyczkowe prowadzą działalność komercyjną i udzielają...
piątek, Październik 20, 2017 - 14:05
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama