Podróże bez wyrzutów sumienia

Podróże bez wyrzutów sumienia (fot. depositphotos)
Podróże bez wyrzutów sumienia (fot. depositphotos)

Podczas wakacji lubimy wydawać pieniądze. Zwłaszcza na to, co sprawia nam przyjemność. Jak opanować wakacyjne szaleństwo i ograniczyć wydatki do tych, które są naprawdę niezbędne?

Planuj na miarę swoich możliwości

Podstawowy błąd popełniamy często już na etapie planowania podróży - wybieramy zbyt drogie kraje, rezerwujemy noclegi w hotelach, na które nas nie stać, kupujemy bilety lotnicze pod wpływem impulsu, nie biorąc pod uwagę, że to samo połączenie w promocji, może być o połowę tańsze. A przecież tanie podróżowanie jest możliwe! Zobacz praktyczne porady i listę stron internetowych, które pomogą Ci zaplanować podróże z klasą za małe pieniądze.

Płać z głową

Czasy wymiany waluty w tradycyjnym kantorze powoli odchodzą do lamusa. Pora się z tym pogodzić. O wiele korzystniej wymienisz pieniądze w kantorze internetowym, ale do tego, będzie Ci potrzebne konto walutowe. Skomplikowana procedura? Nic podobnego, jeśli masz konto w złotówkach, w większości banków możesz otworzyć darmowy rachunek w wybranej walucie. Do tego dobierasz kartę - nawet jeżeli jej wyrobienie kosztuje 20 zł i tak opłaca Ci się to bardziej, niż płacenie kosztów prowizji od wypłaty i/lub przewalutowania przy płatności kartą do konta w złotówkach.

Wybierając najkorzystniejszą ofertę, zamiast kierować się letnimi promocjami, przestudiuj dokładnie tabelę opłat i prowizji. Czasami promocje i atrakcyjne warunki kończą się już po miesiącu, a za odstąpienie od umowy, bank żąda dodatkowej zapłaty. Warto uważać.

Nie wydawaj na głupoty

Zwyczaj przywożenia pamiątek z zagranicy to piękna i bardzo stara tradycja. Sięga zamierzchłych czasów, w których na opuszczenie kraju mogli sobie pozwolić tylko wybrańcy, a podróż do odległej krainy trwała tygodniami. Dziś wszyscy latają. Przy odrobinie szczęścia i wytrwałości, każdy może sobie pozwolić na krótki wypad do Europy. Naprawdę, nie musisz przywozić całej rodzinie magnesów na lodówkę w kształcie wieży Eiffla. Nawet jeśli kosztowały tylko kilka Euro, i tak wyprodukowano je w Chinach. Równie piękną pamiątką mogą być muszelki, zdjęcia lub MMS ze spersonalizowanym pozdrowieniem. W pamiętaniu o najbliższych naprawdę nie chodzi o wydawanie pieniędzy.

Podobnie jest z samym podróżowaniem. Jadąc na drugi koniec świata, pamiętaj że Twoje samopoczucie i wspomnienia, wcale nie muszą być okupione jadaniem w drogich lokalach i biletami do najlepszych galerii. Najpiękniejsze wspomnienia przywozimy zwykle z magicznych uliczek, odkrywanych podczas zwykłego spaceru po mieście. Najlepsza impreza jest zwykle w niepozornej spelunce przy plaży, a nie w najdroższym lokalu w centrum miasta. Pamiętaj o tym, planując kolejne wakacje.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Content - cały internet w jednej książce
Dzięki tej książce dowiesz się nie tylko, jak wyprodukować t...
poniedziałek, Czerwiec 18, 2018 - 12:06
Jak urządzić srebrno-czarną kuchnię?
Marzy Ci się oryginalna kuchnia? Co powiesz na taką w srebrn...
czwartek, Czerwiec 14, 2018 - 10:47
Grypa bostońska czy ospa wietrzna? Sprawdź, jak je rozróżnić
Gorączka i zmiany skórne – takie objawy może dawać zarówno g...
środa, Czerwiec 13, 2018 - 13:07
Jak wykonać perfekcyjne smoky eyes krok po kroku?
Smoky eyes to popularny rodzaj makijażu, którego zadaniem je...
środa, Czerwiec 13, 2018 - 08:22

  

Reklama