Podróże bez wyrzutów sumienia

Podróże bez wyrzutów sumienia (fot. depositphotos)
Podróże bez wyrzutów sumienia (fot. depositphotos)

Podczas wakacji lubimy wydawać pieniądze. Zwłaszcza na to, co sprawia nam przyjemność. Jak opanować wakacyjne szaleństwo i ograniczyć wydatki do tych, które są naprawdę niezbędne?

Planuj na miarę swoich możliwości

Podstawowy błąd popełniamy często już na etapie planowania podróży - wybieramy zbyt drogie kraje, rezerwujemy noclegi w hotelach, na które nas nie stać, kupujemy bilety lotnicze pod wpływem impulsu, nie biorąc pod uwagę, że to samo połączenie w promocji, może być o połowę tańsze. A przecież tanie podróżowanie jest możliwe! Zobacz praktyczne porady i listę stron internetowych, które pomogą Ci zaplanować podróże z klasą za małe pieniądze.

Płać z głową

Czasy wymiany waluty w tradycyjnym kantorze powoli odchodzą do lamusa. Pora się z tym pogodzić. O wiele korzystniej wymienisz pieniądze w kantorze internetowym, ale do tego, będzie Ci potrzebne konto walutowe. Skomplikowana procedura? Nic podobnego, jeśli masz konto w złotówkach, w większości banków możesz otworzyć darmowy rachunek w wybranej walucie. Do tego dobierasz kartę - nawet jeżeli jej wyrobienie kosztuje 20 zł i tak opłaca Ci się to bardziej, niż płacenie kosztów prowizji od wypłaty i/lub przewalutowania przy płatności kartą do konta w złotówkach.

Wybierając najkorzystniejszą ofertę, zamiast kierować się letnimi promocjami, przestudiuj dokładnie tabelę opłat i prowizji. Czasami promocje i atrakcyjne warunki kończą się już po miesiącu, a za odstąpienie od umowy, bank żąda dodatkowej zapłaty. Warto uważać.

Nie wydawaj na głupoty

Zwyczaj przywożenia pamiątek z zagranicy to piękna i bardzo stara tradycja. Sięga zamierzchłych czasów, w których na opuszczenie kraju mogli sobie pozwolić tylko wybrańcy, a podróż do odległej krainy trwała tygodniami. Dziś wszyscy latają. Przy odrobinie szczęścia i wytrwałości, każdy może sobie pozwolić na krótki wypad do Europy. Naprawdę, nie musisz przywozić całej rodzinie magnesów na lodówkę w kształcie wieży Eiffla. Nawet jeśli kosztowały tylko kilka Euro, i tak wyprodukowano je w Chinach. Równie piękną pamiątką mogą być muszelki, zdjęcia lub MMS ze spersonalizowanym pozdrowieniem. W pamiętaniu o najbliższych naprawdę nie chodzi o wydawanie pieniędzy.

Podobnie jest z samym podróżowaniem. Jadąc na drugi koniec świata, pamiętaj że Twoje samopoczucie i wspomnienia, wcale nie muszą być okupione jadaniem w drogich lokalach i biletami do najlepszych galerii. Najpiękniejsze wspomnienia przywozimy zwykle z magicznych uliczek, odkrywanych podczas zwykłego spaceru po mieście. Najlepsza impreza jest zwykle w niepozornej spelunce przy plaży, a nie w najdroższym lokalu w centrum miasta. Pamiętaj o tym, planując kolejne wakacje.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Postanowienia noworoczne, które wciąż możesz zrealizować (fot. fotolia)
Przed nowym rokiem obiecywałaś sobie, że zaczniesz zdrowo si...
środa, Marzec 22, 2017 - 11:43
Nowa linia ORSAY REFINED – urban trend collection (fot. mat. prasowe)
ORSAY Refined to światowe trendy w czystej postaci! Nowa lin...
środa, Marzec 22, 2017 - 09:49
Huawei Y6 II Compact - niezbędny podczas każdej podróży
Smartfon to dziś jeden z podstawowych elementów ekwipunku ka...
środa, Marzec 22, 2017 - 08:24
Wielkanocna strucla biszkoptowa z makiem i bakaliami – przepis (fot. depositphotos)
Strucla biszkoptowa z makiem i bakaliami to idealna propozyc...
wtorek, Marzec 21, 2017 - 12:46
(664)
(525)
(521)
(513)
(389)
(367)
(328)
(293)
(260)
(249)
(223)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama