Wakacje w październiku – to możliwe!

Wakacje w październiku – Cypr (fot. depositphotos)
Wakacje w październiku – Cypr (fot. depositphotos)

Jeżeli latem nie zdążyłaś wybrać się na urlop, nie załamuj się! Wakacje w październiku mogą być równie udane, a tłok na plażach zdecydowanie mniejszy. Oto 5 miejsc, do których warto się wybrać  w październiku!

Malta

Malta, gorąca i słoneczna. Pogoda na Malcie jest przyjemna przez cały rok, więc i w październiku warto ją odwiedzić. Połączenie turystycznego gwaru i południowego spokoju i lenistwa nie drażnią, ale jeśli cenisz sobie absolutny spokój – wysepki wokół Malty dadzą Ci upragniony spokój. Wakacje w październiku na Malcie to wielogodzinne wypoczywanie nad krystalicznie czystym morzem i podziwianie pięknych widoków. Polecamy!

Rodos

Sezon turystyczny na Rodos trwa do końca października. Teraz nie ma tu już takich upałów jak latem, dlatego zwiedzanie jest dużo mniej uciążliwe. Październik to doskonała okazja, by delektować się urokami greckiej kuchni w znacznie mniejszym gwarze. Jeśli więc jesteś fanką greckiej kuchni, chcesz wypocząć i pozwiedzać bez obawy o żar lejący się z nieba i tłumy turystów – Rodos jest dla Ciebie idealnym wyborem.

Cypr

Jeśli słońce i 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia to za mało, by Cię przekonać do wizyty na Cyprze w październiku, dodajmy do tego odbywający się w Pafos Festiwal Afrodyty. Coroczna impreza obfitująca w lokalne dania i pyszne cypryjskie wina to doskonała okazja, by bliżej poznać kulturę tego rejonu i zrobić sobie przerwę od (niezwykle przyjemnego) plażowania. Cypr to idealna odskocznia od deszczu i zimnego wiatru.

Teneryfa

Największa z Wysp Karaibskich - hiszpańska Teneryfa – to raj dla fanek sportów wodnych. Rejon, w którym nawet w środku zimy temperatura nie spada poniżej 15 stopni, a w październiku (nawet w nocy) oscyluje między 20-25 stopniami Celsjusza. Miłośnicy plażowania będą z wakacji na Teneryfie zadowoleni równie mocno, co osoby kochające aktywne spędzanie czasu nad brzegiem oceanu. A po aktywnym dniu czeka Cię równie aktywna noc w jednym z wielu nocnych klubów i barów. Nic, tylko korzystać!

Madera

O Maderze można mówić dobrze, albo wcale. Wyspa wiecznej wiosny, z temperaturą powyżej 20 stopni przez cały rok, pokryta gęstwiną kwitnącej roślinności pozwoli szybko zapomnieć o polskiej jesieni. Piękne krajobrazy, mnóstwo szlaków turystycznych, zapierające dech w piersiach widoki i piękny ogród botaniczny w stolicy wyspy – to właśnie Madera! (więcej na jej temat pod tym linkiem)

Wakacje w październiku poleca tanie latanie!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
Nalewka - co kryje się pod tą nazwą?
Nalewki goszczą w naszej kulturze od setek lat. Już w średni...
środa, Październik 18, 2017 - 09:28
Ciąża maciczna a ciąża pozamaciczna
Ciąża to piękny czas dla kobiety. Zdarza się jednak, iż równ...
środa, Październik 18, 2017 - 08:53
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama