Wakacyjny wyjazd w góry - jak zaplanować?

Dom w górach do wynajęcia
Dom w górach do wynajęcia

O tym, że wakacje w polskich górach to bardzo dobry pomysł nie trzeba przekonywać. Warto jednak zastanowić się nad wyborem miejsca. W zależności od tego czy jedziemy z rodziną, czy z przyjaciółmi którzy lubią aktywny wypoczynek na górskich trasach, warto wcześniej zadbać o wybór odpowiedniej lokalizacji.

Świeże górskie powietrze, piękne widoki, smaczne jadło i niezapomniana atmosfera sprawiają, że do Beskidu przez cały rok przyjeżdżają turyści. Wakacje są świetną okazją do odwiedzenia tych okolic. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się z rodziną, czy zorganizujesz wypad z paczką przyjaciół – na pewno będziesz dobrze się bawić.

Aktywne zwiedzanie

Najwięcej osób wyjeżdża w góry, by uprawiać aktywny wypoczynek. Propozycją na uatrakcyjnienie wyjazdu dla osób aktywnych może być trasa trekkingowa, zakładająca pokonanie kilkudziesięciu kilometrów w całodziennym marszu z przystankami na nocleg w wybranych miejscowościach. Jedna z popularniejszych tras turystycznych znajduje się w trójkącie Wisła – Szczyrk – Żywiec na terenie beskidzkiego parku krajobrazowego. Inne biegną przez park popradzki – w okolicach Krynicy-Zdroju, Muszyny, Piwnicznej-Zdroju. Planując tego typu wyprawę, warto pamiętać, że całodzienne chodzenie jest wyczerpujące, dlatego uprzednio należy zadbać o własną kondycje fizyczną i odpowiedzialny dobór towarzyszy podróży, dla których trekking również będzie przyjemnością, a nie męką. Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, to niewątpliwie należy zabrać ze sobą nieprzemakające ubrania, wygodne buty i zawczasu zarezerwować w Beskidach noclegi. Rozejrzyj się za jakimś klimatycznym domem w górach.

Zwiedzanie mniej aktywne

Odpowiednią opcją na wakacyjny wyjazd dla osób, które chcą cieszyć urokami natury, a przy okazji nie przemęczyć się fizycznie, jest właśnie wynajęcie domu w górach. Warto spędzić trochę czasu w urokliwej miejscowości, która będzie dobrym punktem do wypraw po malowniczej okolicy. Jest to propozycja spokojniejszego wypoczynku, dlatego będzie odpowiednia również dla rodzin z małymi dziećmi. W związku z tym przy wyborze lokalizacji warto sprawdzić mapę. Warto również odwiedzić stronę internetową domu, który chcemy wynająć (jeśli taką posiada). Często można tam znaleźć szczegółowe informacje na temat atrakcji w danej okolicy co zaoszczędzi nam czasu. Dobrym przykładem jest strona domzwidokiem.com gdzie znajdziemy dużą ilość informacji na temat okolicy, w której jest położony.

Wybierając okolice Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, można rozejrzeć się za noclegami w hotelach. W Szczyrku, Żywcu i Wiśle jest ich mnóstwo i z pewnością są przyjazne dla rodzin. Minusem jest popularność tych ośrodków, dlatego w sezonie urlopowym i podczas długiego weekendu prawdopodobnie przywitają was tłumy innych wypoczywających. Jeśli natomiast poszukujesz miejsca ustronnego i spokojnego, a jednocześnie dobrze zorganizowanego pod względem infrastruktury, strzałem w dziesiątkę okaże się domek do wynajęcia w górach Beskidu Niskiego. Atrakcyjnie wyglądają np. noclegi w Piwnicznej-Zdroju, niewielkiej ale bardzo urokliwej miejscowości nad rzeką Poprad. 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Letnie spotkania z przyjaciółmi, pomysły na dania które skradną serca gości
Letnie spotkania z przyjaciółmi najlepiej smakują podczas od...
czwartek, Sierpień 17, 2017 - 13:33
Letni = mineralny... czyli idealny makijaż na upalne dni
Wakacyjne miesiące to dla wielu z nas czas eksperymentów z m...
czwartek, Sierpień 17, 2017 - 10:26
Czy da się schudnąć bez wysiłku? 5 prostych trików
Odchudzanie nie musi oznaczać katowania się restrykcyjną die...
środa, Sierpień 16, 2017 - 13:59
Jak szukać pracy po urlopie wychowawczym?
W ciągu ostatnich kilku lat konkurencja na rynku pracy urosł...
środa, Sierpień 16, 2017 - 11:47
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama