Baseny termalne w Polsce – top 5 miejsc na wypoczynek

Baseny termalne w Polsce – top 5 miejsc na wypoczynek (fot. depositphotos)
Baseny termalne w Polsce – top 5 miejsc na wypoczynek (fot. depositphotos)

Baseny termalne kuszą urlopowiczów leczniczymi właściwościami i przyjemną ciepłą wodą przez cały rok. Choć z gorących źródeł słyną raczej inne kraje, to i w Polsce mamy całkiem sporo ośrodków z basenami termalnymi. Przedstawiamy listę najpopularniejszych z nich.

Ranking opracowany na podstawie danych z infobasen.pl, dane na styczeń 2016.

Miejsce 1 – Terma Bania

Baseny termalne Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to jeden z najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjnych w Polsce. Położony w sercu Tatr obiekt zapewnia nie tylko doskonały widok na panoramę Tatr, ale też rozrywkę dla każdego. Terma Bania jest bowiem podzielona na kilka stref z atrakcjami dla różnych grup klientów. I tak możesz udać się do Strefy Zabawy, Strefy Relaksu, Saunarium czy do strefy SPA.

Miejsce 2 – Baseny Mineralne Solec Zdrój

Położone w województwie świętokrzyskim Baseny Mineralne jako jedyne w kraju mogą pochwalić się basenami z wysokozmineralizowaną solanką. Obiekt ten oferuje basen rekreacyjny z urządzeniami hydroterapeutycznymi, ławkami i leżankami masującymi, brodzik dla dzieci i oczywiście doskonale wyposażoną strefę Wellness. Latem Solec Zdrój otwiera także basen zewnętrzny ze sztuczną plażą i leżakami, jeśli więc chciałabyś wylegiwać się na złotym piasku, a do morza masz daleko – to miejsce dla Ciebie!

Miejsce 3 - Tarnowskie Termy

Także w Poznaniu nie zabrakło geotermalnych źródeł. Wybudowany w okolicach tego miasta park wodny składa się z 3 stref: rekreacyjnej z dziką rzeką, masażami wodnymi, zjeżdżalniami i całorocznym basenem zewnętrznym, ze sportowej z basenem sportowym i do nauki pływania oraz z saunarium. Ofertę uzupełnia tężnia solna i piaszczysta sztuczna plaża.

Miejsce 4 – Termy Maltańskie

11 basenów o różnych rozmiarach i głębokościach, zjeżdżalnie, masaże wodne, sztuczna fala, rwąca rzeka i baseny solankowe – to wszystko oferują Termy Maltańskie w Poznaniu. Niskozmineralizowana woda pobierana ze źródła na głębokości 1300m idealnie nadaje się do rekreacji, zapewniając idealny komfort termiczny tak zimą, jak i latem. To, co czyni maltański obiekt tak popularnym, to szeroka oferta dla dzieci: basen ze statkiem pirackim i tematyczne gry i zabawy pod czujnym okiem animatora z pewnością zatrzymają dzieci na całe dnie.

Miejsce 5 – Termy Cieplickie

Niemal 1200m2 basenów Term Cieplickich to niewątpliwa atrakcja Jeleniej Góry. Źródła położone na głębokości 1800m zasilają baseny w bogatą w krzemionkę wodę o temperaturze 28-35 stopni celsjusza. Poza klasycznymi obiektami rekreacyjnymi (zjeżdżalniami rurowymi, leżankami wodnymi, dziką rzeką czy jacuzzi) obiekt ten może pochwalić się huśtawką wodną, fontanną lodową czy grotą śnieżną!

Baseny termalne Terma Bania i inne zapewnią doskonałą rozrywkę dla całej rodziny, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Jeśli więc szukasz pomysłu na spędzenie ferii zimowych, a obawiasz się kiepskiej aury, już dziś zarezerwuj sobie miejsce w jednym z kompleksów basenów termalnych. Dobrej zabawy!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Zielono mi! Szpinakowa zupa krem z kurczakiem i serem feta
Sezonowe dania kuszą aromatami i kolorami wprost z natury. Ś...
czwartek, Lipiec 27, 2017 - 13:26
Co burzy wiarę kobiet we własne możliwości
Uda mi się, czy nie? Dam radę, czy nie? Gdzie jest moje miej...
czwartek, Lipiec 27, 2017 - 12:51
Jak przygotować się do wyjazdu z niemowlakiem?
Pierwsze wakacje z maluszkiem to dla rodziców powód nie tylk...
czwartek, Lipiec 27, 2017 - 10:53
Urodziny w plenerze – organizacja i porady
Masz już dosyć nudnych przyjęć w pomieszczeniu? Czujesz, że...
czwartek, Lipiec 27, 2017 - 09:35
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama