Jesień nad morzem – nie tylko dla wybranych

Jesień nad morzem – nie tylko dla wybranych (fot. depositphotos)
Jesień nad morzem – nie tylko dla wybranych (fot. depositphotos)

Jesień nad morzem? Nad naszym Bałtykiem, nad którym i latem nietrudno o kiepską pogodę? Jak najbardziej tak! Jak podają właściciele ośrodków nadmorskich, coraz częściej wyjeżdżamy nad morze jesienią, by wypocząć poza sezonem i podziwiać piękno przyrody. Co jeszcze można robić nad morzem jesienią?

Piękne widoki

O urokach złotej polskiej jesieni nikogo przekonywać nie trzeba. Nie inaczej jest na złotych polskich plażach, jesienią sąsiadujących z wielobarwnymi drzewami. Mniejsza liczba turystów pozwala w pełni docenić urok morskiego brzegu, a wykonane w czasie coraz wcześniejszych zachodów słońca zdjęcia z pewnością będą ozdobą rodzinnego albumu i przypomną Wam o cudownie spędzonym czasie. Refleksyjną aurę przełamują pojawiające się od końca października sztormy, ukazujące nieposkromioną siłę morskiej toni i wyrzucające na brzeg tysiące skarbów, które z pewnością będziesz chciała zabrać na pamiątkę.

Tani weekend bez wyrzeczeń

Już we wrześniu właściciele pensjonatów zamykają sezon letni i obniżają ceny noclegów. Podobnie dzieje się w większości punktów usługowych – jest to więc idealny czas na spędzenie romantycznego weekendu w dobrym hotelu bez całorocznego oszczędzania.

Nie zapomnij o zabytkach

Niezależnie od pogody możesz zobaczyć nadmorskie zabytki – zwłaszcza, że wiele z nich jesienią wygląda najpiękniej! Poza tym tak jak z plażami: jesienią jest w większości miejsc znacznie luźniej, więc nikt i nic nie zakłóci Ci wypoczynku.

Dla wymagających – pakiety SPA

Niezależnie od pogody warto rozejrzeć się za ośrodkami SPA. By zbadać rynek, przyjrzeliśmy się ofercie hotelu Bryza w Juracie (www.bryza.pl/wellness-spa/pakiety). Okazuje się, że weekend z pełnymi wygodami (śniadanie podane do pokoju, całodzienny karnet na usługi wellness, siłownia, sauna) można znaleźć za nieco ponad 1100zł dla dwóch osób! Co ważne, ośrodki SPA starają się być na bieżąco z wydarzeniami, dlatego mamy tu między innymi:

  • Weekend Halloween, z dyniowym masażem, rodzinnym wycinaniem dyń i specjalnym programem animacyjnym dla dzieci.
  • Pakiet Andrzejkowy, z wliczonym w cenę pobytu wieczorem magii i czarów.
  • Turnusy tematyczne, jak 4-dniowy pakiet Balijski Relaks, po brzegi wypełniony orientalnymi zabiegami.

I to wszystko niezależnie od aury za oknem!

Uważaj na transport!

O ile nie podróżujesz samochodem, jesień nad morzem ma jedną poważną wadę. Znaczna część połączeń autobusowych i kolejowych ma odrębny rozkład na sezon letni i na resztę roku. Nie trzeba chyba dodawać, że jesienią pojazdów jest znacznie mniej i jeśli poszukujesz czegoś więcej niż weekend z plażą i SPA, konieczne będzie rozsądne rozplanowanie urlopu. Dobrej zabawy!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Nowa seria Joanna  - Botanicals for Home Spa - Black Rose
Kompleksowa pielęgnacja ciała z wyselekcjonowanymi ekstrakta...
środa, Wrzesień 26, 2018 - 13:39
Ciesz się latem z nową odsłoną Bio-Oil!
W okresie letnim, gdy eksponujemy więcej ciała, wszelkie nie...
wtorek, Wrzesień 25, 2018 - 12:45
Nowa seria Bodymania Stara Mydlarnia
Piękna skóra? Naturalnie! Nawilżenie, ujędrnienie, wzmocnien...
wtorek, Wrzesień 25, 2018 - 09:58
W kratkę od Top Secret
Motyw kraty mocno trzyma się w jesiennych trendach. Nie zabr...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 13:05

  

Reklama