Mazury zimą – dlaczego warto je zobaczyć?

Mazury zimą – dlaczego warto je zobaczyć? (fot. depositphotos)
Mazury zimą – dlaczego warto je zobaczyć? (fot. depositphotos)

Mazury kojarzą się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem nad ciepłymi jeziorami, z rowerami wodnymi, kajakami i żaglówkami. Zimową porą chętniej kierujemy się w góry – a to błąd, ponieważ i na Mazurach nietrudno o typowo zimowe atrakcje!

Przyroda na 5+

Mazurska przyroda zachwyca od zawsze – nie bez powodu znalazła się wśród kandydatów plebiscytu 7 Cudów Natury. Zimę w tym rejonie przyrównać można do zimy w mroźnej Skandynawii. Choć Mazurom blisko do Bałtyku, to na pogodę największy wpływ ma kontynentalny klimat Europy wschodniej. Dlatego właśnie na Mazurach lato jest dość krótkie, a zima mroźna i (zazwyczaj) śnieżna.

Skuty lodem krajobraz mazurskich jezior zasługuje na szczególny podziw. Oszronione drzewa i bezkres lodowej tafli zachwycą każdego podróżnika, a dziewicze piękno wszechobecnych parków krajobrazowych tylko dodaje magicznego uroku temu rejonowi Polski.

Zastrzyk adrenaliny

Mazury to zimą raj dla spragnionych mocnych wrażeń. Bez problemu wypożyczysz tu skuter śnieżny, którym dotrzesz w najdziksze leśne ostępy. Na lodzie też nie będzie nudno. Bojery, czyli żeglarstwo lodowe, to sport ekstremalny, ale mogą go uprawiać nawet osoby bez większego doświadczenia.

Gdy warunki na to pozwalają, możesz się skusić na ekstremalny kulig. Snowtubing, czyli kulig na gumowym pompowanym kole ciągniętym przez quada to niezapomniana atrakcja, choć nie zdążysz popodziwiać mazurskich krajobrazów...

Na Mazury, nie w góry!

Hotele na Mazurach (oferta za Głęboczek Vine & SPA ) są doskonale przygotowane na zimowe szaleństwa. Specjalne pakiety rodzinne obejmują nie tylko standardową ofertę wellness/spa, ale i atrakcje stricte zimowe: budowanie budowli ze śniegu, obowiązkowy kulig z grzańcem, czy lekcje narciarstwa biegowego. Oczywiście na Mazurach nie brakuje również wyciągów narciarskich (polecamy Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie, Piękną Górę w Gołdapie czy Kartasiówkę w Rusi).

Oczywiście i na Mazurach można uprawiać zimą Nordic Walking, który w tych warunkach jest znacznie bezpieczniejszy niż na górskich szlakach. Masz w tym czasie okazję odetchnąć świeżym powietrzem, zrobić tysiące pamiątkowych zdjęć i chłonąć mazurski klimat!

Materiał opracowany przez mazurski hotel Głęboczek Vine & SPA.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Sok z brzozy idealny na wakacje
To nie przypadek, że oskoła najlepiej smakuje po schłodzeniu...
poniedziałek, Lipiec 24, 2017 - 11:54
5 sposobów wykorzystania potykaczy kredowych
Szukasz sprawdzonego sposobu na zareklamowanie swoich usług?...
poniedziałek, Lipiec 24, 2017 - 10:47
Cykl miesiączkowy kobiety - co trzeba o nim wiedzieć?
W organizmie każdej kobiety zachodzą regularne zmiany, które...
poniedziałek, Lipiec 24, 2017 - 10:03
Dobry ekspres do kawy – automatyczny czy kolbowy?
Parzenie kawy w ekspresie to prawdziwa przyjemność i czynnoś...
poniedziałek, Lipiec 24, 2017 - 08:55
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama