Mazury zimą – dlaczego warto je zobaczyć?

Mazury zimą – dlaczego warto je zobaczyć? (fot. depositphotos)
Mazury zimą – dlaczego warto je zobaczyć? (fot. depositphotos)

Mazury kojarzą się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem nad ciepłymi jeziorami, z rowerami wodnymi, kajakami i żaglówkami. Zimową porą chętniej kierujemy się w góry – a to błąd, ponieważ i na Mazurach nietrudno o typowo zimowe atrakcje!

Przyroda na 5+

Mazurska przyroda zachwyca od zawsze – nie bez powodu znalazła się wśród kandydatów plebiscytu 7 Cudów Natury. Zimę w tym rejonie przyrównać można do zimy w mroźnej Skandynawii. Choć Mazurom blisko do Bałtyku, to na pogodę największy wpływ ma kontynentalny klimat Europy wschodniej. Dlatego właśnie na Mazurach lato jest dość krótkie, a zima mroźna i (zazwyczaj) śnieżna.

Skuty lodem krajobraz mazurskich jezior zasługuje na szczególny podziw. Oszronione drzewa i bezkres lodowej tafli zachwycą każdego podróżnika, a dziewicze piękno wszechobecnych parków krajobrazowych tylko dodaje magicznego uroku temu rejonowi Polski.

Zastrzyk adrenaliny

Mazury to zimą raj dla spragnionych mocnych wrażeń. Bez problemu wypożyczysz tu skuter śnieżny, którym dotrzesz w najdziksze leśne ostępy. Na lodzie też nie będzie nudno. Bojery, czyli żeglarstwo lodowe, to sport ekstremalny, ale mogą go uprawiać nawet osoby bez większego doświadczenia.

Gdy warunki na to pozwalają, możesz się skusić na ekstremalny kulig. Snowtubing, czyli kulig na gumowym pompowanym kole ciągniętym przez quada to niezapomniana atrakcja, choć nie zdążysz popodziwiać mazurskich krajobrazów...

Na Mazury, nie w góry!

Hotele na Mazurach (oferta za Głęboczek Vine & SPA ) są doskonale przygotowane na zimowe szaleństwa. Specjalne pakiety rodzinne obejmują nie tylko standardową ofertę wellness/spa, ale i atrakcje stricte zimowe: budowanie budowli ze śniegu, obowiązkowy kulig z grzańcem, czy lekcje narciarstwa biegowego. Oczywiście na Mazurach nie brakuje również wyciągów narciarskich (polecamy Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie, Piękną Górę w Gołdapie czy Kartasiówkę w Rusi).

Oczywiście i na Mazurach można uprawiać zimą Nordic Walking, który w tych warunkach jest znacznie bezpieczniejszy niż na górskich szlakach. Masz w tym czasie okazję odetchnąć świeżym powietrzem, zrobić tysiące pamiątkowych zdjęć i chłonąć mazurski klimat!

Materiał opracowany przez mazurski hotel Głęboczek Vine & SPA.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Co to jest dobry seks?
Dobry seks - czyli jaki? Na temat sztuki miłosnej powstało w...
piątek, Kwiecień 21, 2017 - 13:22
7 sposobów na to, jak odświeżyć garderobę na sezon wiosna-lato i nie przepłacić
Wiosna inspiruje do zmian – chcemy mieć nową fryzurę, testuj...
piątek, Kwiecień 21, 2017 - 12:46
Jak dobrać odpowiednie okulary do typu karnacji?
Praca przy komputerze, ciągłe korzystanie ze smartfonów, tab...
piątek, Kwiecień 21, 2017 - 10:07
Skórzane portfele damskie – nowości w kolekcji Kazar 2017
W najnowszej kolekcji dodatków Kazar znalazły się skórzane p...
piątek, Kwiecień 21, 2017 - 09:37
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama