Relaksujący dzień w Day SPA – zapomnij o rzeczywistości

Relaksujący dzień w Day SPA – zapomnij o rzeczywistości (fot. depositphotos)
Relaksujący dzień w Day SPA – zapomnij o rzeczywistości (fot. depositphotos)

Nie ma nic bardziej relaksującego, niż czas spędzony w hotelu SPA. Niestety, nie każdy ma czas na to, aby wybrać się na taki wyjazd na kilka dni. Będąc w podobnej sytuacji, wcale nie trzeba rezygnować z wypoczynku, ponieważ można skorzystać z Day SPA, które jest idealne dla zabieganych.

Pojęcie SPA wywodzi się z języka łacińskiego i jest skrótem od „Sanus Per Aquam”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. To właśnie prozdrowotny charakter wody powoduje, że zabiegi w SPA nie tylko są relaksujące, ale również pozytywnie wpływają na cały organizm.

W SPA można skorzystać między innymi z kąpieli kosmetycznych z różnymi pielęgnującymi dodatkami, masaży i hydromasaży, sauny, jacuzzi, a także innego rodzaju zabiegów na ciało i twarz, które skoncentrowane są na pięknie i zdrowiu. Są one skierowane zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, a w niektórych ośrodkach można znaleźć też specjalne zabiegi przeznaczone dla dzieci – w końcu każdemu z nas od czasu do czasu należy się relaks!

Day SPA to specjalna oferta dostępna w hotelach SPA, która polega na zabiegach odbywających się w ciągu jednego dnia – w tym przypadku nie ma potrzeby rezerwowania noclegu, ponieważ gość przyjeżdża na miejsce zwykle w godzinach porannych i wyjeżdża wieczorem po serii dopasowanych do niego zabiegów, przerywanych jedynie wyśmienitym jedzeniem w hotelowej restauracji. To wobec tego kapitalny pomysł wówczas, gdy nie ma się czasu na dłuższy wyjazd, ale jednocześnie szuka się sposobu na wypoczynek poza domem, w odprężającej i niezobowiązującej atmosferze.

Obecnie oferty typu Day SPA dostępne są również w wielu polskich hotelach. Bez problemu można znaleźć na przykład hotel SPA w okolicach Łodzi oferujący tego rodzaju usługi. Ceny są uzależnione przede wszystkim od standardu hotelu oraz od wybranego pakietu zabiegów, dlatego też można dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Godzinny zabieg relaksacyjno-pielęgnacyjny na całe ciało oraz na twarz to zwykle wydatki od około 200 do 400 złotych, ale w cenie może znaleźć się też korzystanie z basenów, jacuzzi czy wypoczynek w pięknym ogrodzie. Vouchery do Day SPA, oferowane przez hotele k. Łodzi lub innego miasta, mogą być też kapitalnym pomysłem na prezent.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Sprawdź, jak szybko i wygodnie suszyć grzyby
Jesteś fanem potraw, w których głównymi bohaterami są grzyby...
piątek, Listopad 16, 2018 - 13:00
Idealny prezent dla teściowej? Sprawdź nasze propozycje!
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy moment w roku, na któr...
piątek, Listopad 16, 2018 - 12:20
Kiedy sięgnąć po maskę do twarzy Aqua Bomb od Garnier?
Maska Moisture + Aqua Bomb od Garnier to najlepszy sposób na...
piątek, Listopad 16, 2018 - 11:10
Pstrąg nie tylko w górach. Podpowiadamy, jak i gdzie kupić najlepszą rybę
Pstrąg to prawdziwy rarytas. Jego delikatne, białe i chude m...
piątek, Listopad 16, 2018 - 10:00

  

Reklama