Jak funkcjonalnie urządzić pokój dla dziecka?

Jak funkcjonalnie urządzić pokój dla dziecka?
Jak funkcjonalnie urządzić pokój dla dziecka?

Jaki powinien być idealny pokój dziecięcy? Piękny, kolorowy, zachęcający do twórczej pracy… Ale czy to wystarczy? Nie zawsze. Oczywiście, pokój dla dziecka powinien wyróżniać się powyższymi cechami, niemniej wspólnym mianownikiem dla każdej z nich musi być funkcjonalność.

Dobrze zorganizowana i uporządkowana przestrzeń to nie tylko gwarancja wygody i komfortu. W takim otoczeniu maluch czuje się pewniej i bezpieczniej, a ponadto łatwiej uczy się zarządzania czasem oraz utrzymywania porządku w swoim małym królestwie.

Podziel pokój na strefy

Dzielenie wnętrz na strefy kojarzy nam się raczej z aranżacją salonów, jednak to doskonały sposób na wprowadzenie harmonii również w przypadku pokoju dziecięcego. Dzięki wyraźnie wyznaczonym strefom pociecha nie czuje się zagubiona, a jej uwaga nie jest niczym rozpraszana, przez co może się ona skupić na wykonywaniu jednej czynności.

Jak zatem wyodrębnić konkretne strefy w pokoju dla malucha? W tej sytuacji niezwykle pomocne okażą się rozmaite meble i akcesoria. Najważniejszym elementem części sypialnej będzie wygodne łóżko, które od reszty pomieszczenia można oddzielić ażurowym regałem. Kącik zabaw natomiast najłatwiej wyznaczyć kolorowym dywanikiem - przykładowo różowym, jeśli urządzamy pokój dla dziewczynki, bądź niebieskim, w przypadku chłopca - w sąsiedztwie którego znajdą się pudła lub półka z zabawkami. Z kolei w miejscu przeznaczonym do nauki wystarczy postawić biurko, krzesło oraz regał na książki czy inne akcesoria.

Warto jednak pamiętać, że ogromne znaczenie ma nie tylko aranżacja, ale także właściwe rozmieszczenie poszczególnych stref. Miejsce do nauki najlepiej wyznaczyć pod oknem, zaś część sypialną w rogu pokoju, pod ścianą przeciwległa do okna i kaloryfera.

Ergonomia na wagę złota

W pokoju dziecka nie może też zabraknąć praktycznych, nowoczesnych rozwiązań. Dobrym pomysłem będzie wybór mebli, które będą zarówno ładne, jak i praktyczne i pojemne. Maluchy mają zwykle dość obszerną garderobę, dlatego pożądane będą pakowne szafy wyposażone w mniejsze szafki, szuflady i inne zakamarki.

W przypadku mniejszych wnętrz warto zwrócić uwagę zwłaszcza na smukłe, wysokie modele, które nie zagracą wnętrza, a świetnie pomieszczą wszystkie ubrania i akcesoria. W pokojach dziecięcych doskonale sprawdzają się również meble modułowe, które idealnie dostosowują się do wielkości i układu pomieszczenia. Co więcej, moduły są dostępne w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu bez trudu stworzymy komplet na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, czego potwierdzeniem mogą być przykładowe aranżacje na Domifikacjach.

Sprytne patenty

Urządzając pokój dla swojej pociechy warto także postawić na sprytne patenty. Łóżko z szufladą na pościel, rozkładana sofa, otwierane pufy czy meble z regulowaną wysokością, które będą niejako rosły z dzieckiem, ułatwią organizację przestrzeni zwłaszcza w małych wnętrzach, a ponadto pomogą uniknąć jednego z podstawowych błędów w aranżacji pokoju dla malucha, jakim jest brak odpowiedniej ilości miejsca na wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli szukasz więcej inspiracji, zajrzyj na fanpage Domifikacje.pl.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Płaszcze i kurtki w jesiennej kolekcji Top Secret for Avanti
W limitowanej kolekcji, dostępnej już w sklepach Top Secret,...
wtorek, Październik 17, 2017 - 11:18
Powrót do formy po wakacjach
Wakacyjny grill z rodziną i przyjaciółmi, degustacja kuchni...
wtorek, Październik 17, 2017 - 10:56
Grunt to baza... Również ta pod makijaż :)
Bazy pod podkład, choć coraz bardziej dostępne, nadal kojarz...
wtorek, Październik 17, 2017 - 10:26
Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowie Kobiety"!
Zapraszamy do zapoznania się z kampanią "Zdrowie Kobiety". P...
wtorek, Październik 17, 2017 - 09:17
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama