Jak urządzić pokój dla młodego podróżnika – pomysły i inspiracje

Jak urządzić pokój dla młodego podróżnika – pomysły i inspiracje
Jak urządzić pokój dla młodego podróżnika – pomysły i inspiracje

Rodzic na każdym etapie życia swojego dziecka stara się wspierać go w realizowaniu marzeń i rozwijaniu pasji.

Jeżeli więc Twoja pociecha uwielbia wycieczki w góry, cieszy się na wakacje nad morzem i jest otwarcie zainteresowana podróżami w przyszłości, warto wziąć to pod uwagę podczas urządzania wnętrz. Radość dziecka będzie nieoceniona, gdy dekoracje w pokoju będą przypominały o niesamowitych przygodach i staną się motywacją do dalszej eksploracji świata.

Przede wszystkim należy dokładnie zaplanować aranżację, tak by pokój dla młodego podróżnika nie był zbyt przesycony mieszanką kolorów i dodatków. Pomieszczenie ma zapewnić wizualny komfort oraz pozytywnie wpływać na koncentrację dziecka. Zarówno przy wyborze mebli jak i dekoracji warto kierować się kompozycją odcieni maksymalnie trzech dowolnych kolorów np. biały, niebieski i zielony czy żółty, szary i biały, które świetnie do siebie nawzajem pasują.

Stwórz niepowtarzalny design na ścianie

Najlepiej w kreatywny sposób zagospodarować ścianę tuż nad łóżkiem lub przy biurku. Możliwości jest mnóstwo, możemy wypełnić tę powierzchnię fototapetą z pięknym krajobrazem albo zainwestować w trójwymiarową mapę świata, z precyzyjnie wyrzeźbionymi kontynentami.  Subtelnym dodatkiem będą natomiast ledowe taśmy na ścianie, które nadadzą pomieszczeniu uroku i przytulności.

Poduszki i plakaty ozdobne

Każde dziecko uwielbia dekorować pokój plakatami z ulubionymi postaciami z bajek, sportowcami czy idolami. Dla młodego podróżnika idealnie sprawdzą się więc plakaty na ścianę z górskimi szczytami, planem ulubionego miasta czy urokliwymi ścieżkami leśnymi. Plakaty ozdobne staną się motywacją i inspiracją dla dziecka, a jednocześnie motyw krajobrazu będzie działał uspokajająco i relaksująco na jego umysł.

Najlepszym elementem aranżacji wnętrz, który w dodatku uwielbiają niemal wszystkie dzieci są poduszki dekoracyjne. Stanowią one nie tylko wyrazistą ozdobę w pokoju, ale również chętnie wykorzystywane są podczas zabawy. Wiele sklepów online oferuje różnorodny wybór wzorów poduszek, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu małemu podróżnikowi.

Zabawki i dekoracje dla podróżnika

Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać takie zabawki, które przyniosą wiele radości, będą korzystnie wpływały na rozwój dziecka, a przy okazji świetnie skomponują się ze stylem pokoju. Przykładem są chociażby drewniane modele samolotów, które nasza pociesza może samodzielnie złożyć, a nawet pomalować, by następnie zawiesić przy ścianie lub postawić na regale. Kolejną rzeczą są globusy dla dzieci, które pomogą najmłodszym poznać świat i odkrywać nieznane dotąd obszary. Aby jeszcze bardziej zachęcić młodych podróżników do zabawy, można pomyśleć o globusach trójwymiarowych czy świecących, które z pewnością przykują ich uwagę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również klasyczne ramki na zdjęcia z wakacji. Taka dekoracja będzie codziennie wywoływała radość i przywracała wspomnienia z najlepszych chwil.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Powiększanie ust - kto powinien zdecydować się na ten zabieg?
Powiększanie ust to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegó...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 11:05
Jak zadbać o zdrowie dziecka już od dnia narodzin?
Witamina D, probiotyki i prebiotyki. To trio pozwoli Ci najl...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 10:03
Wspólne mianowniki w garderobie mamy i dziecka – odzież dziecięca TUSS
Świat mody to bodaj jeden z najbardziej dynamicznych rynków...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 08:33
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47

  

Reklama