Jak urządzić salon w stylu angielskim?

Jak urządzić salon w stylu angielskim?
Jak urządzić salon w stylu angielskim?

Styl angielski oczarował wielu projektantów, stylistów wnętrz, ale również zwykłych ludzi, dla których umiejętne połączenie elegancji z przytulnością stanowi o najważniejszym atucie dobrze urządzonego mieszkania.

To, co w szczególności go charakteryzuje to pastelowa tonacja, gustowne meble i wystawne dodatki. Jeśli zatem bliskie naszemu sercu są nastrojowe, obfitujące w klimatyczne dekoracje aranżacje, ten trend będzie strzałem w dziesiątkę. Rodzi się jednak pytanie, jak zatem urządzić salon, aby należycie oddawał atmosferę panującą w stylistyce angielskiej?

Gdy tradycja łączy się z nowoczesnością...

Ogromny wpływ w projektowaniu angielskiego wnętrza odgrywa łączenie starych rzeczy z nowoczesnymi. Nowoczesne stoły i krzesła, znajdujące się w towarzystwie staromodnego wazonu okażą się świetnym tłem dla angielskiego salonu. Stosując takie aranżatorskie zabiegi, możemy mieć pewność, że wprowadzimy do domowej przestrzeni dużo ciepła i klimatycznej atmosfery. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Przepych bowiem nie będzie odpowiednim doradcą w urządzaniu tegoż wnętrza.

Kilka słów o wyposażeniu

Kluczowym zagadnieniem okazują się meble. Optymalnie zatem, aby były drewniane, wykonane z wysokiej jakości dębu. Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, idealnym wyborem będą miękkie i tapicerowane, zapewniające użytkownikowi komfort i wygodę wykorzystywania. Warto zwrócić uwagę, aby wyróżniały się wysokim oparciem i obecnością podnóżka, wielokrotnie bogato zdobionego. W konsekwencji, niezbyt mile widzianym zabiegiem będzie wystrój angielskiego salonu o skórzaną sofę. Stół i krzesła, koniecznie wykonane z naturalnych materiałów, wyróżniają się nieco prostszą formą, jednak nadal zachowują swoją klasyczną elegancję.

Diabeł tkwi w szczegółach...

Atmosferę w stylistyce angielskiej kreują tkaniny. To dzięki nim możliwe okazuje się stworzenie rodzinnej, niezwykle przyjaznej atmosfery. Wzorzyste serwety, kwieciste zasłony, koronkowe poszewki czy piękny dywan na podłodze podkreśli romantyczną duszę domowników. Elementem uzupełniającym, uwydatniającym piękno zastosowanej aranżacji jest porcelana, utrzymana w pasiastym bądź florystycznym motywie. Do tego liczne obrazy i portrety rodzinne, zestawione z odpowiednim oświetleniem, które notabene również odgrywa ogromną rolę. Polecanym zatem rozwiązaniem jest zakup bogato zdobionego żyrandola, najlepiej ze zwisającymi kryształkami, uzupełnionego kinkietami o mlecznych kloszach.

Kolory – nie bez znaczenia

W salonie urządzonym na wzór stylistyki angielskiej, panować musi ściśle określona paleta barw. Dominującym kolorem są pastele. A zatem, do naszej dyspozycji są odcienie ecru, beżu czy pudrowego różu. Oczywiście, zawsze możemy postawić na ponadczasową i zarazem nieśmiertelną biel, zestawioną z kwiecistymi lub pasiastymi tapetami, które nadadzą całej aranżacji romantycznego charakteru.

Paski, krata i kwiaty

Aby wydobyć piękno zastosowanej aranżacji, całość wzbogaćmy specjalnymi deseniami. Mowa w tym przypadku o motywach florystycznych, kraciastych czy pasiastych. Drewniane stoły angielskie przykryte obrusem zdobionym tym motywem, będą niczym „kropka nad i” w całej stylistyce.

Stojąc przed koniecznością urządzenia salonu w stylu angielskim, warto dostosować się do powyższych wskazówek. Zyskamy wtenczas gwarancję, że uzyskane wnętrze będzie nie tylko harmonijne, eleganckie, ale również przytulne. Swoim niekwestionowanym urokiem będzie zapraszać do rodzinnych spotkań w kręgu najbliższych...

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Stolpluskrzesla.pl, specjalizującym się w sprzedaży stołów i krzeseł do jadalni i salonu.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53
Trendy w makijażu w sezonie jesień–zima 2018/2019
Beztroskie lato za nami, czas na złotą jesień oraz mroźną zi...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 09:54
Trzy stolice w 6 dni – niezapomniane podróże
Ach… gdyby tak było można zwiedzić Bratysławę, Budapeszt i W...
piątek, Październik 12, 2018 - 14:05
Jak skutecznie nawilżyć włosy i ciało jesienią?
Czy Ty też tak masz, że gdy tylko nadchodzą pierwsze chłodni...
czwartek, Październik 11, 2018 - 12:21

  

Reklama