Warszawa na lato - 5 sposobów na wakacje w mieście

Warszawa na lato - 5 sposobów na wakacje w mieście
Warszawa na lato - 5 sposobów na wakacje w mieście

Lato w mieście? Już od dawna przestało kojarzyć się z nudą, za to Warszawa staje się rajem dla tych, którzy szukają wrażeń po 8-godzinnych zmaganiach z obcisłą garsonką w biurze.

Wystarczy korzystać z ułatwień, które pozwolą wyłuskać cenne minuty – rower miejski zamiast korków samochodowych, zakupy spożywcze online zamiast wypraw do hipermarketów czy kupowanie ubrań przez smartfona zamiast w galeriach handlowych to tylko kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się latem. Na co szykować się podczas tegorocznych wakacji w stolicy?

Wakacje to nie tylko mniej korków na ulicach, ale przede wszystkim czas na to, aby naładować baterie na dalszą część roku. Jak jednak mieć go więcej i móc bez wyrzutów przeznaczyć go na przyjemności, jakie oferują nam atrakcje w mieście? Wystarczy trochę sprytu i obycia z nowoczesnymi rozwiązaniami, aby szybko załatwić swoje sprawy i zaoszczędzić cenny czas. Dojazd do pracy rowerem (np. poprzez Verturilo), zamawianie zakupów spożywczych online na konkretną godzinę (np. na Frisco.pl) lub przymierzanie ubrań w domu (np. dzięki Zalando) – to wygodne alternatywy, dzięki którym możemy w pełni wykorzystać letnie miesiące. Co czeka na mieszkańców stolicy w tym roku? Frisco.pl – supermarket online wybrało 5 ciekawych zajęć:

1. Spacer po bulwarach wiślanych – w tym roku została otwarta kolejna część deptaku wzdłuż Wisły. Na Warszawiaków czeka więc długa aleja, po której można zorganizować przejazd rowerem lub na longboardzie, a nawet poskakać na trampolinach. Po drodze od Centrum przez Powiśle można też zatrzymać się na egzotyczne smakołyki z okolicznych foodtrucków, takie jak lody fiołkowe lub pieczone kasztany, lub wyskoczyć na wystawę do pawilonu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

2. Odkryty basen – to doskonały sposób na zabawę i relaks po całodziennej pracy w biurze, a przy okazji świetny sposób na szybki trening ciała. Sprawdza się szczególnie w gorące dni, kiedy jedynym sensowym rozwiązaniem jest kostium kąpielowy i zdjęcie na dmuchanym flamingu. Jak co roku, z kąpielisk „pod chmurką” można skorzystać praktycznie w każdej dzielnicy Warszawy – m.in. na Moczydle, przy Parku Szczęśliwickim lub w Powsinie.

3. Kino plenerowe – to propozycja nie tylko dla miłośników filmu, ale dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić leniwy wieczór w niestandardowy sposób. Do wyboru są pokazy na leżakach, na kocach, a dla zmotoryzowanych romantyków – w samochodach. Seanse można oglądać w niemal każdy dzień tygodnia, m.in. w Prochowni Żoliborz, przy POLINie, a na placu Europejskim – klasyki z różnych krajów europejskich.

4. „Sporty ekstremalne” – takie, jak spływ kajakiem po Wiśle lub nieco dalej od miasta – Świdrem, park linowy na Bielanach czy skok na bungee lub skok wahadłowy z wieży na Żeraniu. Lato sprzyja przełamywaniu barier, a dreszcz emocji można poczuć bez konieczności dalekich wypraw na egzotyczne wycieczki do Brazylii.

5. Imprezy i koncerty – Warszawa obfituje w różnorodne, często darmowe, spotkania skupiające wokół siebie tłumy. Dużą popularnością cieszą się stand-upy lub improwizacje w Cudzie nad Wisłą, koncerty w Pokoju na Lato czy takie aktywności, jak Night Skating. Jedno jest pewne: zarówno meloman, jak i maratończyk znajdą coś dla siebie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
Nalewka - co kryje się pod tą nazwą?
Nalewki goszczą w naszej kulturze od setek lat. Już w średni...
środa, Październik 18, 2017 - 09:28
Ciąża maciczna a ciąża pozamaciczna
Ciąża to piękny czas dla kobiety. Zdarza się jednak, iż równ...
środa, Październik 18, 2017 - 08:53
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama