5 zasad w designie którymi zawsze będziemy się kierować

5 zasad w designie którymi zawsze będziemy się kierować
5 zasad w designie którymi zawsze będziemy się kierować

W designie, podobnie jak w innych dziedzinach, moda na poszczególne style przychodzi i odchodzi. Jednak warto trzymać się kilku określonych zasad, dzięki którym zawsze wyjdziemy na plus, a nasze wnętrze będzie wyglądało na modne, zadbane i godne pozazdroszczenia. Poznajcie pięć podstawowych zasad!

1. Wnętrze na wymiar

Wiemy, że dla większości duża, kilkuosobowa sofa czy duży nowoczesny stół to dobre rozwiązanie do każdego wnętrza. Ale zanim kupisz wymarzony mebel musisz dobrze wymierzyć swoje mieszkanie. To wydaje się oczywiste, ale każdy urządzany przez nas pokój musi być możliwy do swobodnego przejścia. Dlatego zanim wyposażysz się w duży fotel czy narożną sofę zobacz, czy to nie jest marzenie na wyrost. Pamiętaj o proporcjach i nie próbuj zawalić całej kawalerki wielką sofą.

2. Zainwestuj w dobrą jakość

Warto zainwestować w dobre jakościowo podstawowe meble. Rama łóżka, stół na zamówienie ,krzesła– to wszystko zostanie z nami na lata, dzięki czemu nie będziemy musieli niepotrzebnie wydawać pieniędzy co sezon. Najlepszym rozwiązaniem będzie wydanie pieniędzy raz, a dobrze. Teraz może ci się to wydawać nierozsądne, ale twoje przyszłe „ja” z pewnością by ci podziękowało ☺

Zdj. Stół Diamond - www.hoom.co

                                                                                            Zdj. Stół Claire - www.hoom.co

3. Funkcjonalność

Kupuj meble i dodatki, które będą mogły pełnić więcej niż jedną funkcję. Stół, który także może być biurkiem? Konsola jako toaletka? A może doniczka, którą możesz zastąpić biurowy organizer? Myśl i kombinuj – nie bój się, dzięki temu twoje wnętrze nabierze indywidualnego charakteru i ciekawej formy. A ty zyskasz pieniądze!

4. Ściana na pierwszym planie

Jesteśmy za tym, że poprzez powieszenie czegoś na ścianach, możemy świetnie pokazać naszą osobowość. Nie musisz od razu obwieszać całej ściany, ale jedno zdjęcie lub plakat z koncertu ulubionego zespołu sprawi, że poczujesz się w domu bardziej swojsko.

5. Mieszaj style!

Zanim odnajdziesz styl, który we wnętrzu podoba ci się najbardziej, potrzebujesz czasu i testowania. Dlatego doradzamy z całego serca – mieszajcie style i faktury! Sofa z weluru, rattanowy fotel, futrzany dywanik… podobnie jak w stylizacjach, także w dekorowaniu wnętrz uczysz się metodą prób i błędów. Znalezienie własnego stylu to świetna zabawa!

Macie jakieś wskazówki, którymi wy się kierujecie w urządzaniu wnętrza? A może idziecie na żywioł? Koniecznie dajcie nam znać jak to wygląda u was!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zako...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 14:11
Torebka skórzana – jakość i styl
Istnieje wiele dodatków, które pozwolą poczuć się każdej kob...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 12:02
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31

  

Reklama