Aloes słynie jako roślina nawilżająca. Wykazuje on dobroczynny wpływ na zdrowie oraz na urodę. Poznajmy bliżej jego samego i jego właściwości.

Sukulenty – rośliny wytrzymałe

Sukulenty to grupa roślin o specyficznych, grubych, nabrzmiałych liściach. Nazywa się je potocznie roślinami wytrzymałymi. Wszystko przez to, że gromadzą one w sobie wodę. Efektem tego mogą żyć w gorącym i suchym powietrzu. Właśnie dlatego spotyka się je na pustyniach. Do sukulentów należą między innymi kaktusy. Największą popularnością cieszy się jednak aloes.

Nawilżenie podstawą zachowania zdrowia oraz urody

Nasz organizm w sporej mierze składa się z wody. Jednak wodę wciąż tracimy i wciąż potrzebujemy jej sobie dostarczać. To tak zwany proces nawilżenia. Może się on odbywać się od wewnątrz oraz od zewnątrz. Od wewnątrz przez picie napojów, mniej więcej trzech litrów na dobę wliczając w to płynną żywność, jak na przykład zupy, czy płatki. Od zewnątrz przez stosownie kremów czy balsamów.          Nawilżenie wpływa korzystnie na kondycję zdrowia oraz na kondycję urody.

Skóra oraz włosy potrzebują nawilżenia

Jak już ustalono powyżej, nasz organizm potrzebuje nawilżenia. Ale najbardziej z niego tego nawilżenia potrzebują skóra oraz włosy. Otóż skóra stanowi powłokę oddzielającą nas od środowiska. Efektem tego zostaje ona narażona na wszelkie niebezpieczne czynniki, takie jak zanieczyszczenia, promieniowanie, czy jakiekolwiek urazy mechaniczne. Sprawia to, że szybko się wysusza, a co za tym idzie staje się mniej jędrna i niszczeje, czyli starzeje się. Podobny problem tyczy się włosów. Włosy, które wyrastają ze skóry, nie tylko uszkadzają się od zewnątrz, ale też od wewnątrz, jeśli skóra pozostaje w nie najlepszej kondycji.

Soki z aloesu

Przemysł spożywczy coraz chętniej sięga po aloes jako składnik wielu produktów. Ekstrakt z aloesu dodaje się do różnego rodzaju napojów, jednak tylko w śladowej ilości. Istnieją jednak też soki z aloesu, w których ekstraktu tego zawiera się niemal 100%. Zalecana, dobowa dawka spożycia tego rodzaju trunku wynosi 50 mililitrów. Należy zatem wypić jeden raz 50 mililitrów, albo dwa razy po 25 mililitrów. Warto uczynić to pół godziny przed posiłkiem, wówczas sok ten działa najkorzystniej. Pić mogą go raczej wszyscy.

Właściwości soków z aloesu

Sok z aloesu, jak można się domyślić, fantastycznie nawilża. To jedna z jego właściwości, ale nie jedyna. Pomaga między innymi w tworzeniu kolagenu, co rzutuje na lepsze funkcjonowanie kości, stawów, zębów, dziąseł mięśni i naczyń krwionośnych oraz. Poprawia to też wygląd skóry i włosów. Wzmacnia układ odpornościowy zapobiegając przeziębieniom i chorobom. Wzmacnia również układ nerwowy, co sprawia, że z jednej strony skutkuje korzystnie na stronę fizyczną, a z drugiej strony na stronę na stronę psychiczną. Aloesowi pomaga w tym wszystkim zawarta w nim witamina C.

Sprawdź sok aloesowy Donum Naturea

Inne soki

Oprócz soku z aloesu warto pić soki z innych roślin. Na przykład: sok z buraka, sok z dzikiej róży, czy sok z granatu. Każdy wykazuje się fantastycznym działaniem.