Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?
Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Piękne i zadbane dłonie to obok lśniących i gęstych włosów najefektowniejsza wizytówka każdej kobiety. Jeśli chcesz aby twoje dłonie i paznokcie wyglądały doskonale, sprawdź w jaki sposób je pielęgnować.

Codzienne myjesz naczynia, sprzątasz lub ćwiczysz? Skóra na twoich dłoniach oraz paznokcie każdego dnia narażone są na uszkodzenia i urazy. Aby twoje dłonie wyglądały znakomicie nawet pomimo wykonywania codziennych obowiązków, sprawdź jak pielęgnować skórę na rękach oraz paznokcie. Już kilka domowych zabiegów i zmiana nawyków wystarczy, aby twoje dłonie stały się dla ciebie kolejnym powodem do dumy.

Piękne paznokcie

Dłuższe, wypiłowane w łuk paznokcie optycznie wydłużają palce i sprawiają, że dłonie wydają się smuklejsze. Jednak, aby twoje paznokcie były długie i mocne, musisz o nie odpowiednio zadbać. Olejek rycynowy wzmocni paznokcie i poprawi ich wygląd. Domowym sposobem na regenerację paznokci jest też olejek z oliwy z oliwek wymieszanej z sokiem z cytryny. Mikstura ta nie tylko korzystnie wpłynie na kondycję paznokci, ale też rozjaśni je, dzięki czemu będą prezentowały się znacznie lepiej.

Nic tak jednak nie poprawia wyglądu paznokci, jak dobrze wykonany manicure. Zrezygnuj jednak z przyklejania do płytki tipsów – są one już niemodne i niszczą paznokcie. Znacznie lepszą alternatywą jest manicure hybrydowy – dobrze dobrane preparaty nie tylko są trwałe i znakomicie wyglądają przez długi czas, ale też nie niszczą paznokci. Więcej na temat popularnej hybrydy przeczytasz na: https://blog.tagomago.pl/manicure-hybrydowy-krok-po-kroku/

Zadbaj o skórki

Suche strzępiące się skórki zepsują efekt nawet najlepiej wykonanego manicure. Jeszcze do niedawna bardzo popularne było wycinanie skórek, jednak lepiej zrezygnować z tego zabiegu. Cienka skóra chroni bowiem miejsce wzrostu paznokcia, a jeśli się jej pozbędziesz, łatwiej o uszkodzenia płytki. Skórki wokół paznokci najlepiej jest pielęgnować olejkiem nawilżającym i ewentualnie delikatnie spychać drewnianym patyczkiem. Wycinać można dopiero te postrzępione, które wyraźnie odstają.

Gładkie dłonie

Skóra pokrywająca nasze dłonie jest cienka i pozbawiona w dużej mierze gruczołów łojowych. Dlatego właśnie jest tak wrażliwa. Codzienne sprzątanie, dbanie o własną higienę czy ekspozycja na niskie temperatury sprawiają, że skóra na dłoniach wysycha i pęka. Pielęgnację dłoni zacznij od zmiany swoich codziennych nawyków – jeśli to tylko możliwe myj naczynia i sprzątaj w rękawiczkach ochronnych – silne detergenty czyszczące znacznie pogarszają kondycję twojej skóry. Podobnie, jeśli myjesz ręce rób to w chłodnej wodzie – zbyt ciepła lub zimna podrażni skórę.

Warto również dobrać odpowiednie mydło lub żel do mycia rąk – kosmetyki te powinny mieć obojętne lub kwaśne pH. Po umyciu ręce należy wytrzeć do sucha, ponieważ wilgoć wysuszy naskórek. Następnie w dłonie należy wsmarować krem.

Peeling dłoni

Raz w tygodniu warto wykonać zabieg złuszczający zrogowaciały naskórek na dłoniach. Możesz kupić gotowy kosmetyk lub wykonać go samodzielnie np. przy użyciu oleju kokosowego i zmielonej kawy lub cukru i oliwy. Ręce pokryte preparatem należy pocierać o siebie. Po zakończonym zabiegu należy posmarować ręce kremem. W rezultacie tych działań twoja skóra będzie wyraźnie jaśniejsza i gładsza, a także znikną pęknięcia wywołane jej przesuszeniem.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Jak utrzymać wakacyjną sylwetkę? Wystarczą 3 proste sposoby
Tuż przed okresem wakacyjnym marzymy o idealnej sylwetce i z...
środa, Sierpień 23, 2017 - 10:55
Jak przywrócić blask przypalonym garnkom i patelniom?
Nawet najlepszej gospodyni zdarza się przypalić patelnię lub...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 14:01
7 dni do… ślubu! Poznaj proste tricki na zniewalający look
Koronkowy tren sukni ślubnej, muszka partnera w modnym kolor...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 12:31
Jak przygotować dłonie do lata?
Piękne, wypielęgnowane dłonie są naszą największą ozdobą. Ak...
wtorek, Sierpień 22, 2017 - 09:11
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama